Konto24 Walutowe

Dodaj do porównywarki

Czy warto założyć Konto Walutowe w Santander (EURO, GBP, USD)? Jakie są opłaty? Jak zyskać dodatkowe 580 zł w promocjach? Jakie opinie ma ten rachunek? Sprawdźmy. 

Przyjrzyjmy się więc bliżej temu, co oferuje Konto Walutowe Santandera.
Konto24 Walutowe Santander to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą rachunku walutowego bez żadnych progów wpłat i wypłat. Sprawdzi się także dla osób chcących mieć stały dostęp do platformy wymiany walut, a także tych, którym zależy na rachunku z praktycznie darmowym utrzymaniem i niską opłatą za kartę.

Konto walutowe Santander – w jakich walutach?

Podstawowe Santander Konto24 walutowe dostępne jest w euro. Rachunek walutowy możemy też założyć w: dolarach (USD), funtach (GBP) i frankach szwajcarskich (CHF).

Opłaty za konto walutowe

Opłaty za konto walutowe nie należą do wysokich. Otwarcie konta jest całkowicie bezpłatne i odbywa się przez internet. Opłaty za rachunek nie są naliczane, jeśli posiada się na nim 20 jednostek danej waluty bądź więcej.  W przeciwnym razie należy zapłacić 8 zł.

Tabela opłat i prowizji

Skrócona tabela opłat i prowizji konta walutowego Santander wygląda tak:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Santander Bank Polska
Nazwa
Konto24 Walutowe
Waluty
EUR, USD, GBP, CHF
Szacunkowy spread
2,8%
Prowadzenie konta
8 zł lub 0 zł
(opłata nie jest pobierana gdy saldo jest wyższe lub równe 20 jednostkom danej waluty)
Przelew walutowy europejski SEPA
8 zł
Przelew walutowy zagraniczny SWIFT
0,2% min. 20 zł maks. 200 zł
Koszt przyjęcia przelewu walutowego
10 zł (5 zł SEPA)
Rodzaje kart płatniczych
MasterCard do kont w EUR, USD i GBP
Wydanie karty
0
Użytkowanie karty
10 EUR/GBP/USD na rok
Zwolnienie z opłaty za kartę
brak możliwości
Wypłaty z bankomatów za granicą
2,5 EUR/USD/GBP
Konto oszczędnościowe
 • EUR: 0,1%
 • GBP: 0,3%
 • USD: 0,3%
Plusy
 • Internetowy Kantor Santander - możliwość wymiany walut online po korzystnym kursie o dowolnej porze

Przelew krajowy w walucie, dokonywany przez Internet, jest każdorazowo płatny 0,2% wartości transakcji, przy czym kwota ta nie może być mniejsza niż 20 zł i większa niż 200 zł.

Przelew zagraniczny

Podobne płatności dotyczą przelewu zagranicznego. Przelew europejski SEPA ma stałą opłatę w wysokości 8 zł.

Odbiór przelewu przychodzącego walutowego płatny jest 10 zł lub 5 zł (Sepa) za sztukę. Wszystkie inne przelewy przychodzące, przy kosztach odbiorcy i dzielonych, mają opłatę wysokości 10 zł, prócz zagranicznych emerytur i rent, za które ponosi się koszt 35 zł.

Swift Santander

W przypadku wykonywania przelewów z zagranicy na konto walutowe często potrzebny jest kod Swift Santander:  WBKPPLPP .

Opłaty za kartę

W przypadku konta walutowego w euro, dolarach i funtach można wyrobić kartę MasterCard, której wydanie jest bezpłatne. Nie ma tez opłaty za pierwszy rok jej użytkowania, ale ta za kolejne lata wynosi 10 EUR/GBP/USD. Wszystkie wypłaty z bankomatów banku Santander i partnerskich płatne są 0,25 jednostek, niezależnie od waluty. To i tak niewiele, bo za wypłaty w innych bankomatach krajowych zapłacimy już 1,5 jednostki – tyle samo, ile w przypadku wypłat zagranicą. W tym ostatnim przypadku należy tylko pamiętać, że jeśli wypłacamy środki w walucie innej niż ta, w której prowadzony jest rachunek, doliczane jest ok. 2,8% wartości transakcji w ramach przewalutowania.

Konto walutowe w euro

Posiadając konto walutowe w euro w Santander i płacąc w euro za zakupy w internecie lub gdy jesteśmy za granicą nie ponosimy kosztów przewalutowania. Na swoje konto walutowe w euro możemy otrzymywać wynagrodzenie w euro jeśli pracujemy zagranicą lub dla zagranicznego pracodawcy.
W przypadku konta walutowego w euro przelewy zagraniczne nie są zbyt tanie, porównując do konkurencji. Jeśli przelew w euro realizujemy przez internet to wysokość prowizji pobieranej przez Santander wynosi 8 zł (przelewy SEPA) lub 0,2% kwoty transakcji – minimalnie 20 zł, maksymalnie 200 zł (dot. pozostałych przelewów).

Oprocentowanie

Rachunek bieżący walutowy nie jest w żaden sposób oprocentowany. Istnieje jednak możliwość otworzenia rachunku oszczędnościowego do konta, w przypadku którego oprocentowanie wynosi 0,30% dla konta w EUR, USB i GBP. Dodatkowo istnieje także opcja założenia lokaty walutowej, oprocentowanej zależnie od wybranej waluty; do wyboru mamy EUR, USD, GBP i CHF.

Zdecydowania wyróżnia się tutaj lokata walutowa w dolarach (USD) na 6 miesięcy, której to oprocentowanie wynosi aż 1,5% w skali roku.

Opinie końcowe: konto24 walutowe  – zalety i wady


ZALETY:

 • Kantor Santander – internetowy kantor wymiany walut z korzystnymi kursami;

WADY:

 • płatne wszystkie wypłaty z bankomatów krajowych i zagranicznych;
 • ukryte, dodatkowe opłaty – trzeba płacić za przyjęcie przelewu z zagranicy, opłata za prowadzenie konta jest uzależniona od wysokości salda;


Konto24 walutowe w Santander Banku to ciekawe rozwiązanie, jeśli podróżujesz, pracujesz za granicą lub otrzymujesz wpłaty walutowe. W ten sposób możesz otrzymywać pieniądze przelewem, czekiem i gotówką prosto na swój rachunek. Brak wymogu minimalnych i regularnych wpłat na konto, wpłacasz i wypłacasz, kiedy chcesz i ile chcesz. Na pochwałę zasługują bezpłatne przelewy środków z konta walutowego na konto osobiste w złotych i odwrotnie – można w ten sposób swobodnie płacić rachunki w Polsce lub przelewać środki swojej rodzinie. Po otwarciu Konta walutowego uzyskujemy wygodną i bezpieczną Kartę MasterCard (w EUR, USD lub GBP).

Wady konta to przede wszystkim stosunkowo duża liczba opłat, począwszy od opłaty za prowadzenie, po opłatę za kartę czy też wypłaty z bankomatów.

Zyskaj dodatkowe 580 zł w 3 promocjach

Zakładając Konto Jakie Chcę (w ramach którego, możemy otworzyć Konto Walutowe) w Santander Banku, mamy szanse zgarnąć nawet 580 zł premii w trzech promocjach (80 zł za założenie konta, 200 zł za wynagrodzenie, 300 zł zwrotu za rachunki).

Szerzej o tym piszemy tutaj:

Promocje Santander: 80 zł za założenie, 200 zł za wynagrodzenie, 300 zł za rachunki i 2,7% na KO

Opinie klientów

Prosimy o komentarze, jakie opinie ma Konto walutowe w Santander u was. Czy uskarżacie się na jakieś kwestie związane z używaniem rachunku? Może zauważyliście jakieś dodatkowe opłaty? Jakie są wasze opinie o koncie walutowym? Jakie są rzeczywiste koszty przelewów zagranicznych? Ile się płaci za kartę do konta? Dziękujemy za wszelkie wasze oceny i recenzję.

4 Ocena Łączna
18 opinie
Konto24 walutowe

6.5Ocena Redakcji
Wysokość opłat
5.5
Kursy walut
7.5
2.9Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
3.2
Kursy walut
2.6
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
30 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Janusz 24 Lipiec 2023 16:38

  Ściema z kantorem . Wybierasz walutę kurs , potwierdzasz i zawsze strata . Wartość waluty spada automatycznie .Koniec z zabawą w kantorze Santander .Zdecydowałem się na wybór jednego ze znanych kantorów internetowych .Zyskałem 1, 4 grosza od Euro .Bez komentarza

 2. Odpowiedz
  Andrzej 4 Marzec 2022 15:01

  Chciałem dziś wypłacić walutę z konta, większą kwotę.
  Kiedy to będzie możliwe to Bank mnie powiadomi w przeciągu 2 tygodni !
  Czyli nie mam pieniędzy, które leżą na koncie w banku Santander !

 3. Odpowiedz
  Bla 15 Październik 2021 13:06
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Kursy walut
  10

  Witam, nie polecam nikomu konta Santander. Zarabiają na kliencie jak tylko mogą. Opłaty są horrendalnie wysokie. Poza tym za każdym razem jak przelewam franki szwajcarskie na konto Santander kurs waluty CHF spada o 2 grosze. Więc przy takich kwotach które wysyłam mogą zarobić na jednorazowej transakcji nawet 150 zl. Jak wam nie wstyd? Zamykam konto. Pieniądze wolę zabrać do koperty i wymienić je w kantorze stacjonarnym. Lepiej na tym wyjdę. Oprócz tego nie ma wielu udogodnień jakie np posiadam na aplikacji mobilnej ing. Aplikacja Santander jest nie przemyślana i wg mojej opinii tak jakby była nie dokonczona. Komuś zabrakło funduszy? Za mało zrobiliście na kliencie?

  + ZALETY: Brak. Jedynie to że mają konto walutowe chf. Lecz aby wybrać franki należy je uprzednio wymienić w Santanderowym kantorze a wyjdziecie na tym jak Zabłocki na mydle. Już konkurencja ma wyższe wartości walut.
  - WADY: Aplikacja. Opłaty. Kantor bankowy. Jednym słowem wszystko jest nie przemyślane wg potrzeb klienta i nastawione na zysk z niego.
  Pomocne(11) Niepomocne(6)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  Marekp 17 Wrzesień 2019 14:19
  0.25
  Wysokość opłat
  10
  Kursy walut
  0

  -> Bardzo drogie konta walutowe (2 miesiące posiadania 2 kont bez żadnej karty do nich kosztowały prawie 70 zł!!).
  Uwaga – bank oszukuje przedstawiając tabelę opłat i prowizji do kont walutowych, nie znajdziecie w niej opłaty za przyjęcie przelewu walutowego (a jasne jest że głównie po to zakłada się konto walutowe aby przychodziły pieniądze z zagranicy). Bank pobiera opłatę w wys. 1,17 euro dla każdego jednego przelewu przychodzącego dla konta w euro i podobną kwotę dla konta w funtach.
  -> Opłaty przy zamknięciu konta (mi pobrali ponad 9 zł za zamknięcie konta w euro i funtach)
  -> Trudności w zamknięciu konta przez telefon (mówią że zamkną konto w ciągu 30 dni ale oczywiście pobiorą opłatę za prowadzenie rachunku przez ten miesiąc wypowiedzenia w wys. 1,17 euro)
  -> nie można zamknąć konta przez internet

  + ZALETY: - nie zauważyłem
  - WADY: - Bardzo wysokie opłaty za wszystko (w tym opłata za przyjęcie przelewu(!), opłata miesięczna za konto) nawet bez posiadania karty do konta - trudności w natychmiastowym zamknięciu konta przez telefon, trzeba udać się do banku, w dodatku naliczają opłaty tuż przy zamykaniu konta! - najdroższe konta walutowe jakie kiedykolwiek miałem (2 miesiące posiadania 2 kont kosztowały prawie 70 złotych!) - nie można zamknąć konta przez internet
  Pomocne(72) Niepomocne(16)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  Małgorzata 2 Sierpień 2019 10:32
  1.5
  Wysokość opłat
  30
  Kursy walut
  30

  Zaczynam myśleć o rezygnacji z konta w Santander WBK. Mam konto walutowe w euro, karte do konta w euro a za zakupy robiine za granicą obciąża konto złotowe. Naliczane są przy tym dodatkowo prowizje za przewalutowanie i oczywiscie niekorzystny dla mnie kurs.

  Pomocne(48) Niepomocne(10)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  barbara 19 Kwiecień 2019 10:37
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Kursy walut
  10

  załozyłam lokatę w usd w grudniu 2018. powiedziano że musze miec konto ( za darmo ) najpierw wciskano karte kredytowa , teraz przychodza sms o zadłuzeniu na koncie, 2 razy traciłam czas by jechać do krakowa i wyjaśniać w banku sytuacje. dzis znowu dostałam sms o zadłuzeniu. zapewniali, ze wszystko sie wyjaśni, że nie poniose kosztów. oprocentowanie chyba nie pokryje kosztów. wyglada to na oszustwo.

  + ZALETY: załozyłam lokatę w usd w grudniu 2018. powiedziano że musze miec konto ( za darmo ) najpierw wciskano karte kredytowa , teraz przychodza sms o zadłuzeniu na koncie, 2 razy traciłam czas by jechać do krakowa i wyjaśniać w
  - WADY: brak zalet
  Pomocne(30) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 7. Odpowiedz
  Klient 6 Kwiecień 2019 11:23
  4.25
  Wysokość opłat
  80
  Kursy walut
  90

  W Santander da się skonfigurować konto tak, żeby nie płacić na nie nic albo dosłownie symbolicznie za rzeczy których i tak przeciętna osoba nie używa. Jak to zrobić polecam pomyśleć. Ja mam:
  – konto za 0
  – karta za 0
  – przelewy w PLN za 0
  – wypłaty z bankomatów w PL i na świecie za 0
  – konto walutowe za 0
  – karta kredytowa za 0
  – korzystne kursy w kantorze walutowym (jedne z najlepszych na rynku)
  Da się? Da. Trzeba tylko chcieć i myśleć
  Pozdrawiam
  Klient od 15 lat

  + ZALETY: można mieć prawie wszystko za 0
  - WADY: niskie oprocentowanie kont walutowych
  Pomocne(42) Niepomocne(82)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 8. Odpowiedz
  red 10 Marzec 2019 23:26
  1
  Wysokość opłat
  20
  Kursy walut
  20

  Konta walutowe mam w tym banku (kiedyś WBK) od wielu lat i niestety będę z nich rezygnować. Koszta wypłaty (ok 10zł) i przewalutowań za granicą (2,8%) dla inych walut niż waluta karty są masakryczne. Oferta konkurencji wypada znacznie korzystniej. Szkoda, bo mam u nich również konto osobiste i firmowe, ale nie mogę sobie pozwolić na takie straty.

  Wpłata gotówki w placówce…opłata 10zł…na prawdę, nie zachęca to do korzystania.
  Jeśli masz poniżej 26 lat…może i warto rozważyć ten bank, jeśli jesteś starszy, raczej bym nie polecał.

  + ZALETY: - 0 zł za prowadzeie rachunku - przejżysty interfejs bankowości internetowej (lub kwestia mojego przyzwyczajenia;) - brak opłat dla karty wielowalutowej dla osób poniżej 26 roku życia
  - WADY: - drogie wypłaty z bankomatów + dodatkowa prowizja za przewalutowanie. -opłata za wpłatę gotówki w placówce -drogie koszty przelewów
  Pomocne(24) Niepomocne(7)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 9. Odpowiedz
  Grazynka8495 4 Listopad 2018 21:11

  Zamierzam otworzyć konto walutowe w santander.obecnie posiadam konto normalne w pko.moje pytanie brzmi czy gdy skorzystam z kantoea santander i zamienie euro na zł.to moge je przelać na polskie konto w innym banku czy muszę miec otwarte drugie konto w tym banku

 10. Odpowiedz
  Beata 27 Październik 2018 18:23

  Druga sprawa moje konto w tym banku.Gdy ide do banku i chce wplacic cos na wlasne konto zarzadano ode mnie 10 zl oplaty.To nie dopomyslenia.Tylko wplatomatem za darmo.Przeciez to smieszne.

  • Odpowiedz
   Paweł 22 Luty 2019 11:43

   Oj śmieszne śmieszne i bardzo idiotyczne. O dodatkowych opłatach za przyjęcie przelewu na konto walutowe np. chf z konta w innym kraju nie wspomnę – a konto jest dokładnie na tą samą osobę! To jest TOTAL zdzierstwo!
   Pracownicy banku o tym nie informują a powinni. Być może od tego mają premie za wprowadzanie ludzi w błąd?

 11. Odpowiedz
  Beata 27 Październik 2018 18:21

  Zalozylam corce konto i przy nim walutowe..ja pracuje w niemczech.wyslalam corce 3000 i corka ma problem,limit o ktorym bank mnie nie inf ..wybrala ponad tydzien temu 500 euro bo taki limit.Reszty nie moze wybrac bank jej kaze przewalutowac w aplikacji a tam trzeba miec 18 lat.Pytam dlaczego konto walutowe a ja musze przewalutowywac tracac na tym ..dzwonilam na numer bzwbk..niestety tam choc zakladalam konto corce nie moge otrzymac inf.To chore .Jak tylko pojade do kraju to zrezygnuje z waszego konta.

  • Odpowiedz
   DonVito 5 Marzec 2019 12:57

   W Niemczech wszystkie przelewy online do krajów EU za darmo.

 12. Odpowiedz
  grzegrzolka 14 Czerwiec 2018 14:11
  1.25
  Wysokość opłat
  40
  Kursy walut
  10

  Karta walutowa nie działa we wszystkich miejscach w Holandii, np w Holenderskich marketach nią nie zapłacimy 🙂 Praktycznie nie działa w Holenderskich placówkach. Popularne niemieckie dyskonty obsługuje bez problemu, również na terenie Holandii.
  Wypłata z bankomatu kosztuje 2,5 euro, nawet jeśli wypłacimy 5 lub 10 euro.
  Założenie karty to koszt 10 euro, po roku pobiera kolejne 10 euro.

  Jakiś czas temu robiłem przelew w euro z konta walutowego ponieważ zamawiałem sprzęt elektroniczny. Pobrało ode mnie 17 euro prowizji za sam przelew !

  Jedyne do czego nadaje się to konto to wymiana euro w kantorze online.
  Ja dziś rezygnuję z karty walutowej ponieważ prowizje są zbyt wysokie, a i tak nie wszędzie działa 🙂
  Wolę wybrać fioletową kartę na R 😉

  + ZALETY: Szybkie i łatwe przewalutowanie w kantorze online.
  - WADY: Wysokie prowizje za wypłatę z bankomatu Skandalicznie wysokie prowizje za przelew w euro na konto zagraniczne. Karta walutowa nie działa we wszystkich placówkach obsługujących płatność kartą
  Pomocne(29) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 13. Odpowiedz
  Katarzyna 15 Maj 2018 13:41

  Dlaczego nie mogę teraz wypłacić w banku w kasie całej sumy np.1050 ero. I dlaczego Następne pieniążki mogę wpuścić zamiesiąc. To jest nie uczciwe to są moje pieniądze ciężko zarobione. I wszystkim klientom powiem jak bank zachodni teraz dziala..

 14. Odpowiedz
  Artur 30 Październik 2017 09:26
  4
  Wysokość opłat
  100
  Kursy walut
  60

  Jak dla mnie bardzo dobre konto – aby uniknąć niechcianych opłat należy przestrzegać regulaminu 🙂

  + ZALETY: Dostęp do konta przez internet Praktycznie brak opłat za prowadzenie W miarę tania karta (płatna dopiero od drugiego roku użytkowania) .
  - WADY: Opłaty za wypłaty w bankomatach (również za granicą) .
  Pomocne(3) Niepomocne(8)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 15. Odpowiedz
  Waldemar 2 Sierpień 2017 22:19
  1.25
  Wysokość opłat
  40
  Kursy walut
  10

  Po rozmowie z doradcą zdecydowałem się wykupić kartę płatniczą do konta w EURO.

  Doradca mówił,że jedynym kosztem jaki poniosę przy wypłacie EURO w bankomacie za granicą będzie prowizja w wys. 2,5 EURO od każdej wypłaty.

  Tymczasem po wypłacie 500 EURO w bankomacie za granicą bank obciążył mnie kwotą 572,29 EURO ,prowizją w wys. 2,5 EURO,oraz prowizją w wys.16,11 EURO.

  Tę ostatnią po interwencji telefonicznej wspaniałomyślnie anulował.Tylko tę.A oto,jak odniósł się do kwoty 72,29 – dodatkowej prowizji:”Odnosząc się do zgłoszenia informuję,że właściciel bankomatu przesłał do rozliczenia kwotę w PLN(2336,67). Zatem przeliczyliśmy ją na rachunek karty czyli EUR.Jednocześnie za przewalutowanie transakcji z PLN na EUR pobraliśmy prowizję za przewalutowanie”.BRAWO.

  Właściciel bankomatu wypłaca EURO Z konta w EUR – bierze pieniądze za przewalutowanie EURO na PLN,pewnie również z powrotem za przewalutowanie PLN na EUR.

  Mojemu (już nie długo – może ktoś poleci mi uczciwy bank) bankowi te niepotrzebne operacje nie przeszkadzają.W końcu ,jak sam pisze również przewalutowuje ,i również bierze prowizję.I robi to bank,którego klientem byłem od 20 lat.Unikajcie santander jak ognia.

  Waldemar Łukianowicz

  Pomocne(78) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Marekp 17 Wrzesień 2019 14:31

   Bardzo dobra opinia, polecam ściągnąć aplikację do brytyjskiego banku Revolut i zamówić ich kartę. Testowałem ten bank i kartę przez kilka ostatnich miesięcy w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii. Nie zapłaciłem ani grosza prowizji i żadnej opłaty. Niesamowita łatwość w przewalotowywaniu, otwieraniu i zamykaniu kont, przelwach itd – wszystko za pomocą aplikacji na telefon, nawet nie ma po co wchodzić na stronę banku. Genialna prostota i całkowita darmowość.

 16. Odpowiedz
  JuuChaa 9 Maj 2017 20:19

  Dzień dobry,
  czy może mi ktoś z Państwa powiedzieć, jaki jest czas przelewu z banku niemieckiego na konto walutowe w EUR w BZ WBK?

 17. Odpowiedz
  Mirka 3 Maj 2017 20:13

  Witam chciałam zadać pytanie, czy jeżeli wyśle pieniądze w euro czy zostaną wypłacone w euro i jaka będzie prowizja?

 18. Odpowiedz
  ani 21 Kwiecień 2017 21:29
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Kursy walut
  10

  Jestem klientem tego banku kilka lat ale od niedawna mam gigantyczny problem. Płacąc ich kartami za granicą ich system zaczytuje dostępny limit konta a płatności dokonywane są na kwotę niższą. Jeśli kwoty są zbliżone np różnica 2 euro to nie ma problemu ale jeśli jest inaczej to dostaję po dupie. Przykładowo limit karty to 130 euro a zatankowałam paliwo na francuskiej stacji za 30 euro. Blokują kwotę 130 euro akonto dokonanej operacji a po otrzymaniu informacji ze stacji paliw księgują faktyczną operację 30 euro. Problem jest w tym , że nie odblokowują kwoty limitu 130 euro. Kiedyś zdjęcie blokady następowało po 7 dniach teraz 30 dni to minimum. Kilkakrotnie przez takie księgowania zostawałam bez środków do życia i dobrze, że mogłam od kogoś pożyczyć kilka euro na jedzenie. W tej chwili mam zablokowane przez ten bank ponad 2000 zł, ponieważ według ich procedur mogą tak robić i robią.

  Pomocne(30) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 19. Odpowiedz
  anikol24 21 Marzec 2017 15:15
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Kursy walut
  10

  Przy transakcjach kartą w krajach UE szczególnie Francja blokuje się limit dostępny karty np. 150 euro. Kiedy bank dostaje potwierdzenie transakcji na faktyczną kwotę zakupu np 55,30 euro to księguje operacje i zmniejsza kwotę dostępnych środków o 55,30 euro i oczywiście wszystkie opłaty jakie są za przewalutowanie kwoty itp. 150 euro, które zablokowano na poczet tej transakcji jednak nie odblokowuje. Zdarza się, że trzeba czekać miesiąc , żeby można było korzystać z własnych pieniędzy. Na 24 godzinnej infolinii potrafią tylko powiedzieć, że muszą jeszcze raz potwierdzać transakcje, którą już rozliczyli.Jak się ma szczęście to w ciągu tygodnia uda im się potwierdzić. W konsekwencji santander obraca sobie twoimi pieniędzmi a ty musisz wyczarować sobie jakieś środki do życia, bo własne pieniądze masz nielegalnie blokowane.

  Pomocne(16) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 20. Odpowiedz
  mazdac 21 Marzec 2017 12:12
  2.5
  Wysokość opłat
  70
  Kursy walut
  30

  Wpłaty wypłaty

  Witam,
  chciałbym się dowiedzieć czy wpłaty i wypłaty w oddziale w walucie obecej (usb, eur) są bezpłatne (w cenniku jest mowa o gotówce, nie ma natomiast ani słowa w jakiej walucie ta gotówka).

  Pomocne(7) Niepomocne(9)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   majkelo 21 Kwiecień 2017 16:13

   mazdac wplaty podejrzewam ze sa bezplatne w kazdej gotowce.

   Wyplaty chyba takze, tyle, ze przy wiekszych kwotach musisz zglosic telefonicznie by mogli przygotowac pieniadze.

 21. Odpowiedz
  pedro 11 Luty 2017 21:06
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Kursy walut
  10

  Opłaty wyskakują jak królik z kapelusza !!!

  Wczoraj nagle zaczęli naliczać mi za konto w EURO opłatę 2E na miesiąc???!!!!Jestem klientem banku od 15 lat.NIE POLECAM !!!!JUTRO IDĘ ZAMKNĄĆ TO COŚ.Oczywiście trafie tam znów na kogoś kto jedyne co potrafi zrobić to wielkie oczy.Bank zaczyna od paru miesięcy na różne sposoby bawić się z klientami w podchody,próbując dołożyć wciąć nowe opłaty.Mam tego dość.

  Pomocne(31) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 22. Odpowiedz
  Aktos 29 Październik 2016 16:18
  1.5
  Wysokość opłat
  20
  Kursy walut
  40

  Korzystam z tego banku od wielu lat i ciagle tylko dokladaja oplat za wszystko.
  Nie dosc ze place za prowadzenie glownego konta to ostatnio zaczeli beszczelnie doliczac 2 funty za prowadzenie subkonta w funtach.
  Przy calkiem sporych oszczednosciach odsetki sa zzerane przez wszelkie podatki i oplaty. Zaraz przy najblizszej okazji jak bede w kraju likwiduje to denne konto.

  Pomocne(11) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 23. Odpowiedz
  dyzma 21 Sierpień 2016 16:59
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Kursy walut
  10

  Nie ma nic za darmo

  Mam konto walutowe wbk i nie ma za darmo nic! Tylko przez pierwszy rok a później płacisz 10 Euro rocznie i jeszcze będąc zagranico dochodzi opłata 1,50 euro za wypłaty juz nie wspomnę że santander drogo sprzedaj swoje waluty ,no i przede wszystkim jeśli mamy wpływ na konto euro lub inną walutę bank tez sobie liczy jakieś opłaty ???

  Pomocne(13) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 24. Odpowiedz
  damek 21 Lipiec 2016 15:00
  0.75
  Wysokość opłat
  10
  Kursy walut
  20

  Za przelew na konto walutowe w innym polskim banku zapłaciłem 50% prowizji kwoty przelewu (20€)!!!

  Najpierw 4,75 € – PROWIZJA ZA POLECENIE WYPŁATY WYCHODZĄCE
  a potem 5,00€ – PROWIZJA DODATK.DO POLECENIA WYPŁATY WYCHODZ.

  PRZECIEŻ TO JEST SKANDAL, reklamacja już złożona ale co z tego wyniknie? W każdym razie wszystkie konta w tym banku będą zamknięte w ciągu 30 dni okresu wypowiedzenia (osobiste, firmowe i dwa walutowe).

  Pomocne(14) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 25. Odpowiedz
  klient 21 Marzec 2016 09:15
  3
  Wysokość opłat
  60
  Kursy walut
  60

  Dzis ok 14 dostalem sms informujacy o wplywie na moje konto 300 dolarow.Jakie bylo moje zdziwienie kiedy podczas wyplaty z bankomatu wyswietlil mi sie komunikat: brak środków na koncie!! W domu sprawdzilem stan konta i faktycznie: srodkı dostepne 0,00. Wszedlem w historie i zobaczylem zaksiegowana wplate na 300 dolarow. Saldo rowniez wzroslo o 300 dolarow.
  Dlaczego wiec nie moge pobrac pieniedzy? To jest po prostu niedorzeczne!!!!

  Pomocne(39) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 26. Odpowiedz
  muszka 21 Kwiecień 2015 16:48
  2.5
  Wysokość opłat
  50
  Kursy walut
  50

  Od prawie 7 lat jestem klientem banku. Mam w nim konto <30, kartkę kredytową oraz konto walutowe. Niby nic się za to nie płaci a później okazuje się, że np. ubezpieczenie do konta walutowego, opłata za kartę do konta osobistego (jeśli się nie płaci kartą regularnie co miesiąc), po roku użytkowania karty kredytowej za kolejny rok- "w wielkiej promocji" – opłata 18zł itd. itd.
  Oczywiście wielkim udogodnieniem jest darmowe konto dla młodych i Bank Zachodni wprowadził tą usługę jako jeden z pierwszych. N początku było to faktycznie za darmo, teraz niestety dochodzą coraz to nowsze dziwne opłaty.
  A jeśli chcecie zrezygnować z jakieś usługi bankowej, to będą was namawiać by tego nie robiąc- oferując jakieś niewielkie zniżki (jak w przypadku mojej karty kredytowej).
  Właśnie dziś zakładam konto w innym banku (nie podam nazwy bo nie o reklamę tu chodzi)- bez opłat za kartę, za prowadzenie, za ubezpieczenia – ciągle szukam w nim haczyków i nie mogę znaleźć.

  Pomocne(13) Niepomocne(9)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0