Konto Godne Polecenia

Dodaj do porównywarki

Czy Konto Godne Polecenia w Santander jest w 100% darmowe bez opłat? Czy reklamy nie kłamią? Gdzie jest haczyk? Zobacz naszą analizę i opinie klientów BZ WBK.

Konto wycofane z oferty banku. Znacznie tańszym i bardziej atrakcyjnym kontem jest nowe Konto Jakie Chcę, które oprócz niższych opłat oferuje możliwość uzyskania zwrotu do 300 zł rocznie za płatności za rachunki – gaz, prąd, internet/TV/Telefon.

Bank Zachodni WBK to jedna z najpopularniejszych i największych instytucji finansowych w Polsce. Ceni się ją przede wszystkim za innowacyjne podejście do usług bankowych. BZ WBK jest zdecydowanym liderem wprowadzania nowatorskich rozwiązań – klienci tego banku jako pierwsi w Polsce mogli używać kart z mikroprocesorem i kart do płatności bezstykowych. Obecnie oferta podmiotu w dużej mierze opiera się na bankowości internetowej. Bardzo łatwo za pośrednictwem rozmaitych aplikacji dokonać przelewu lub wypłacić gotówkę bez konieczności używania karty. Od 2011 r. właścicielem BZ WBK jest Grupa Santander, czyli jedna z najważniejszych grup finansowych na świecie. Bank Santander to największy bank strefy euro. Co oczywiste, BZ WBK bierze udział w obowiązkowym systemie gwarantowania depozytów Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Oferta instytucji jest bardzo bogata. BZ WBK jest bankiem uniwersalnym, proponującym klientom zarówno prowadzenie rachunków osobistych i oszczędnościowych, jak i wzięcie kredytu. Tak jak w przypadku innych wielkich podmiotów bankowych, także i Bank Zachodni oferuje usługi z zakresu private banking i szereg rozmaitych ubezpieczeń. Za sztandarową propozycję BZ WBK uznaje się od jakiegoś czasu Konto Godne Polecenia. Czy faktycznie jest tak opłacalne?

Konto Godne Polecenia – opłaty i prowizje

BZ WBK w reklamach podkreśla, iż Konto Godne Polecenia ma trzy główne atuty: po pierwsze jest tanie, po drugie jest w najwyższym stopniu mobilne i po trzecie – można z niego korzystać w bardzo komfortowy sposób.

Sprawdźmy jakie dokładnie Konto Godne Polecenia WBK ma opłaty. Tak wygląda skrócona Tabela opłat i prowizji Konta Godnego Polecenia:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Bank Zachodni WBK
Nazwa
Konto Godne Polecenia
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 18 roku życia
Prowadzenie konta
0 zł
Przelew przez internet
0 zł
(+0,2 zł za smsKod, 5 w miesiącu za darmo)
Przelew w oddziale
8 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
Mastercard Omni: 7 zł
Visa Sol: 4 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
Mastercard Omni: brak
Visa Sol: 5 transakcji kartą w miesiącu
Bankomaty
Mastercard Omni: wszystkie w Polsce

Visa Sol: santander, Cashzone
Wypłaty z bankomatów w Polsce
Mastercard Omni: 0 zł

Visa Sol: 3% min. 5 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
MasterCard Omni: 2% min. 10 zł - pozostałe bankomaty
Visa Sol: 3% min. 10 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Konto oszczędnościowe
Konto oszczędnościowe a la Lokata z oprocentowaniem do 1,5% w skali roku
Konto walutowe
EUR, USD, GBP, CHF

Klienci nie muszą płacić ani złotówki za:
• prowadzenie rachunku;
• wypłatę gotówki – dotyczy to wszystkich bankomatów w Polsce obsługujących kartę MasterCard Omni;
• przelewy internetowe w systemie Elixir;
• wyciągi internetowe;
• zlecenie i realizację polecenia zapłaty;
• SMS-y weryfikacyjne;
• Przelew24.

Oczywiście nie wszystkie usługi są darmowe. Trzeba pamiętać o tym, że za przelewy w systemie Express ELIXIR lub w BlueCash naliczona zostanie opłata w wysokości 3 zł. Z konta zostanie także odciągnięte 5 zł, jeśli będziemy chcieli wypłacić pieniądze w bankomatach innych instytucji lub za granicą. Dużym minusem konta jest fakt, że z wygenerowaniem nowego numeru PIN również wiążą się pewne koszty. Podobnie z resztą jak za sprawdzenie dostępnych środków w bankomacie.

smsKody

SmsKody używane to potwierdzenia transakcji realizowanych  z konta (np. przelewów) to chyba największy haczyk w ofercie.

Otóż darmowych jest jedynie pierwszych 5 smsKodów w danym miesiącu, kolejne smsKody w danym miesiącu kosztują już 0,20 zł.

Karta do Konta Godnego Polecenia

Wydanie karty debetowej jest bezpłatne. Klienci mają do wyboru dwa typy kart:

 • kartę MasterCard Omni. Umożliwia ona realizowanie płatności zbliżeniowych i internetowych oraz korzystanie z usługi cash back;
 • kartę Visa Sol, która posiada wszystkie funkcje powyższej.

Niestety, za obsługę karty MasterCard Omni trzeba zapłacić 7 zł miesięcznie.

Z drugiej strony klienci mają jeszcze jedną furtkę, jeśli nie chcą ponosić żadnych kosztów związanych z używaniem karty płatniczej. Mogą zamówić kartę Visa, która będzie całkowicie darmowa, jeśli w przeciągu miesiąca dokona się za jej pośrednictwem 5 transakcji bezgotówkowych. W przeciwnym wypadku z konta zostanie potrącone 4 zł.

Dodatkowe korzyści

Promocja “200 zł na Dzień Dobry”

BZ WBK przygotował specjalną promocję „200 zł na Dzień Dobry”, która trwa do 31 lipca 2017 r. Warto z niej skorzystać – w zamian za otwarcie Konta Godnego Polecenia w odpowiednim terminie oraz aktywne korzystanie z karty kredytowej bank może naliczyć nawet 200 zł premii.

Konto Godne Polecenia

 

Opinie końcowe: Konto Godne Polecenia – zalety i wady


ZALETY:

 • 0 zł za prowadzenie konta, przelewy przez internet i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce;
 • bardzo dobra aplikacja mobilna;

WADY:

 • 7 zł miesięcznie za użytkowanie podstawowej karty do konta – Mastercard Omni bez możliwości zwolnienia;
 • 0,2 zł za smsKod (począwszy od 6-ego w miesiącu), do autoryzacji transakcji z konta;
 • nisko oprocentowane konto oszczędnościowe i lokaty;


 

Nie oznacza to jednak, że bezpłatna jest każda wykonywana przez nas operacja. Płatne są, począwszy od 6-ego w miesiącu – smsKody, które wykorzystuje się, aby autoryzować przelewy internetowe.

 

4.5 Ocena Łączna
27 opinie
Konto Godne Polecenia

6.8Ocena Redakcji
Wysokość opłat
6.5
Bankowość internetowa i mobilna
8.5
Promocje i bonusy
5.5
3.2Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
2.8
Bankowość internetowa i mobilna
4.7
Promocje i bonusy
2.2
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
40 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Pepe 27 Grudzień 2017 23:02
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Promocje i bonusy
  10

  Jestem byłym klientem Kredyt Banku. Po przejęciu przez santander obsługa bardzo się pogorszyła. Na Słowackiego w Rzeszowie: wiecznie kolejki, min. 45 min na załatwienie sprawy, puste stanowiska albo panie odsyłające do koleżanki, niby od kredytów, która obsługiwała nie tylko kredyty, odsyłała do kolejnych. Różne odpowiedzi na to samo pytanie zadane w oddziale i online. Pytam o co chodzi – ona mam następnego klienta… Różnica rodziła straty finansowe. Dopytanie o podstawy dot. kredytu kilka mejli i wizyt w oddziale. Nie mieli za to żadnych przeszkód w dzwonieniu i wciskaniu kolejnych kredytów, nawet wtedy gdy wycofałem zgodę online potem w oddziale. Rozmowy prowadzone z innymi czekającymi potwierdzały niezadowolenie b. klientów KB z obniżenia jakości obsługi. Pytania online odesłanie do infolinii albo oddziału, pytaniem po raz n-ty o podane już dane. Pod koniec miesiąca zlikwidowałem konto, mimo to pobrano opłatę za kolejny m-c. Likwidujący konta pracownik wprowadził mnie w błąd, kazał przelać wszystkich środków z konta, potem bank pobrał opłatę za sms kody, co było w systemie, naliczono opłatę i pobrano odsetki. Nie mogłem pobrać wyciągu bo przez kilka dni usługa komunikat „chwilowa niedostępność systemu”, potem za dokument zgodnie z umową bezpłatnie dostępny bank chce 50 zł. Konto: mało bankomatów, wypłata z obcego 5 zł, 0,2 zł za sms. Wniosek: warto poszukać innego banku, niesamowite ździerstwo przy bardzo marnej jakości obsługi.

  + ZALETY: nie widzę
  - WADY: słaba sieć bankomatów, wybieranie z obcych kosztuje 5 zł, sms kody 0,2 marnowane na kilkukrotne załatwianie tej samej sprawy, bo w banku słabiutki przepływ informacji fatalna jakość obsługi - wymaga wiele czasu i cierpliwości, informacje na ten sam temat w oddziale i on line sprzeczne ze sobą.
  Pomocne(3) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  Marek 11 Czerwiec 2017 08:46
  1.5
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Promocje i bonusy
  0

  Jak zakładałem konto to za nic nie trzeba było płacić. Potem pojawiły się opłaty za Smsy i za karty. Teraz pobiera się opłatę za każdy przelew przez Payu (zakupy na Allegro), ostatnio ściągnięto mi kilkadziesiąt zł za to że mam debet z którego nawet nie skorzystałem!!! Nie polecam tego banku.

  + ZALETY: Bankomaty za darmo
  - WADY: Opłaty
  Pomocne(5) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  emeryt 5 Maj 2017 18:41
  0.65
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Promocje i bonusy
  10

  Emeryt – Konto godne polecenia od 5 lat. Jak wchodziły opłaty za kartę (7 zł) to zmieniłem na kartę Visa Sol i jest darmowa pod warunkiem dokonania 5 płatności w miesiącu (kupuję 5 x drożdże instant po 1,29 zł i kasuję osobno).
  Ale z przelewami i SMS-ami to porażka zmieniają zasady tak szybko że nie nadążam i może o to chodzi.

  Pomocne(6) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  najnieprzewidywalniejszy 1 Maj 2017 22:08
  2.8
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Promocje i bonusy
  60

  Bank ogólnie ok. Opłat za konto brak, tylko z wyboru płacę za kartę 7 zł by mieć wszystkie bankomaty gratis. Jest jedna rzecz niewybaczalna, przez którą odchodzę z tego banku. Księgowanie transakcji dokonanych kartą Z PINEM odbywa się zbyt wolno. Można się srogo oszukać. Podają dostępne środki, po czym idziesz do sklepu a tu zonk, brak środków. BAJZEL TOTALNY W KSIEGOWANIU.

  W ING tego nie było. Myślałem, że to wina aplikacji w androidzie ale na stronie jest to samo. Po moim telefonie do działu obsługi klienta pani powiedziała tylko “TO NIE MOŻLIWE, TAK SIĘ DZIEJE TYLKO W PRZYPADKU TRANSAKCJI ZBLIZENIOWYCH”… Tyle to i ja wiem z ING. Ale u was to koszmar. Nic nie zostało z tym zrobione, nic nie zaproponowane. A skoro tak to kij wam w oko, skoro macie kulejacy system który nie potrafi ksiegowac srodkow w locie.

  Wracam do ING.

  + ZALETY: ogolnie ok
  - WADY: zbyt wolne księgowanie transakcji
  Pomocne(5) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  krzych 29 Kwiecień 2017 18:06
  1.8
  Wysokość opłat
  30
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Promocje i bonusy
  10

  przy opłacie za kartę 7zł są wszystkie bezpłatne ATMy w Polsce. Przy tych stawkach podanych w “wypłaty z bankomatów” karta ma opłatę 5 zł, która może być do 1 zł zredukowana przy 5 transakcjach bezgotówkowych przy użyciu w karty w ciągu miesiąca kalendarzowego.

  - WADY: opłaty
  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  Luzik 21 Kwiecień 2017 21:32
  0.65
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Promocje i bonusy
  10

  Konto oszczędnościowe w BZ WBK to jakiś żart dadzą 30 groszy odsetek a zabiorą 1zł za prowadzenie, jednym słowem interes życia.

  - WADY: opłaty za wszytko niskie oprocentowanie
  Pomocne(3) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   były klient 22 Kwiecień 2017 08:33

   Ten bank to najgorszy bank. Byłem kiedyś w Kredyt Bank, po przejęciu przez BZ pozostałem. Obsługa nie zawsze wyjaśni wszystkie kwestie albo wszystkiego nie powie.Oprocentowanie lokat dla porównania w ciągu roku 80000 zl 856 zl dla porównania w BOŚ 50000 1184zl różnica jest. Brak zadeklarowanego wpływu gotówki i od razu opłata za prowadzenie rachunku 100% w gorę bez powiadomienia. Ciągła zmiana opłat i prowizji wnet to jak się przyjdzie do Banku to pobiorą prowizje za przebywanie w budynku a oprocentowani lokat znikome. Nigdy bym nie polecił tego Banku nikomu.

 7. Odpowiedz
  elka 21 Kwiecień 2017 21:04
  4.65
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Promocje i bonusy
  90

  Przesadzacie nie jest tak źle!

  Dzisiaj większość banków ma wprowadzone opłaty za kartę.

  Nie przepadam za napastliwymi kampaniami reklamowymi, ale Konto Godne Polecenia w BZ WBK naprawdę mnie zainteresowało. Bank cieszy się opinią solidnego, a samo konto można prowadzić za darmo, bez obaw o jakieś niespodziewane opłaty. Podobają mi się tez dodatkowe korzyści, już jako klientka jestem bowiem często zaskakiwana przez bank.

  Pomocne(1) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 8. Odpowiedz
  andrzej 15 Kwiecień 2017 10:06
  1.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Promocje i bonusy
  10

  Drogo 7 zł/ miesiąc.

  Za 7 złotych miesięcznie mamy
  Darmowy dostęp przez internet.

  Nie potrzebujemy karty do bankomatu.
  Wystarczy, że ustawimy sobie BLIK
  Dostaniemy kod, ten wbijamy do bankomatu i dostajemy gotówkę.
  Krotność 50 zł.

  Oprocentowanie salda debetowego konta 10%.

  Podsumowanie wygodne ale i drogie prowadzenie ROR.

  Pomocne(1) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   klepacDZIK 30 Kwiecień 2017 07:07

   Po co tak gadacie o to 7 zł miesięcznie?

   Wszystko jest napisane że opłata jest pobierana za kartę a nie prowadzenie konta… Karty nie trzeba mieć ale tacy ludzie jak Wy o tym nie wiedzą bo nie czytacie wszystkiego. Najpierw nauczcie się czytać ze zrozumieniem a później wypowiadajcie się na forach…

  • Odpowiedz
   Sinafey 28 Kwiecień 2017 18:08

   Zależy jaką kto ma karte.

   Posiadam “konto godne polecenia” z zwykłą kartą MasterCard. Za samo konto nie płace nic, a za kartę TYLKO jeżeli w ciągu poprzedniego miesiąca użyłem jej więcej niż 5 razy i to nie 7 tak jak piszecie, a 5 zł.

 9. Odpowiedz
  kuba 2 Kwiecień 2017 21:25
  0.8
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  30
  Promocje i bonusy
  10

  Nie polecam

  Konto posiadam tam już jakiś dłuższy czas. Kiedy nie oszczędzałem nie było problemu ze skubaniem klienta. Teraz kiedy w życiu zmieniły mi się parytety oni zaczęli pobierać opłaty niemal za wszystko. Pewnego razu jedna z kasjerek powiedziała mi, że wypłata gotówki będzie kosztować 5 złotych chyba, ze założę konto “no name” wraz z kartą. A że nie mam zamiaru nosić ze sobą zbyt dużo plastiku podziękowałem. W dodatku ta… – przyznaje atrakcyjna kobieta 😉 oznajmiła mi, że bank wprowadzi opłaty także od WPŁAT! gotówkowych. No nie źle ja Wam powierzam gotówkę, Wy ją obracacie, mnożycie i inwestujecie (tak klient nie jest ciemny i wie, że działacie na kapitale klientów) to w dodatku każecie sobie dodatkowo płacić za to, że je Wam daje. Nie tędy droga kochani. W ch**a to ja a nie mnie!

  Pomocne(2) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 10. Odpowiedz
  Marcin 21 Marzec 2017 19:19
  1.15
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Promocje i bonusy
  10

  Konto godne polecenia było kilka lat temu a teraz jest to konto nie godne polecenia. santander wprowadził jakieś dziwne opłaty a szczytem dla mnie jest opłata za kod sms jeżeli przekroczymy limit niesamowitej liczby 6 kodów w miesiącu. To nie do przyjęcia i ponownie zmieniam konto co robię średnio co 2-3 lata kiedy tylko zaczynają wprowadzać opłaty. Nie polecam, przy obecnej konkurencji zwróćcie się w stronę innych banków.

  Pomocne(5) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Marcin 22 Marzec 2017 20:19

   …i jeszcze jedno bo zapomniałem o hicie. Bank nie omieszkał dobrać się do kont oszczędnościowych za które prowadzenie bierze 1 zł. Czyli trzymacie pieniądze na oszczędnościowym, oni tym obracają i zarabiają a Ty obywatelu?

   W praktyce to wygląda tak – trzymacie 20 000 zł na oszczędnościowym, oni biorą złotówkę, państwo bierze podatek w wysokości 1,65 zł a dla Ciebie obywatelu zostaje miesięcznie z tych 20 000 zł aż 6,02 zł. Niech każdy sam sobie przeanalizuje czy warto tym hipokrytom powierzać swoje pieniądze.

 11. Odpowiedz
  lja 21 Marzec 2017 10:30
  1.3
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Promocje i bonusy
  10

  Bank wprowadza kolejne opłaty.

  Kiedyś to był dobry bank, a teraz …

  Opłata za karte 7 zeta na miesiać
  Opłata sa przelew z sms 50 groszy
  Opłata za pobranie pięniedzy w placówce .. tez kilka zeta.
  No porażka. Czas na zmianę banku.

  Pomocne(0) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 12. Odpowiedz
  ggg 20 Marzec 2017 15:51
  0.8
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  30
  Promocje i bonusy
  10

  santander najgorszy, początkowo-5 lat temu było super, zero opłat, darmowe utrzymanie, przelewy, transakcje kartą, cashback przy zakupach w niektórych punktach…ale teraz to jakaś TRAGEDIA!! Powiem jak moja poprzedniczka – ciągle wyłuskują jakieś nowe opłaty, procenty, odsetki, wiadomości o tych potrąceniach przychodzą na konto z kilkudniowym opóźnieniem!!! Totalna pomyłka!! Porażka!!

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 13. Odpowiedz
  fran 20 Luty 2017 15:24
  2
  Wysokość opłat
  40
  Bankowość internetowa i mobilna
  40
  Promocje i bonusy
  40

  Jakiś taki skąpy bank, 5 sms tylko za friko. w moim oddziale robilem kilka podejsc pod karte kredytowa, nie dało się przebrnąć przez wymagane dokumenty, co przyniosę uzupełnione papiery to czegoś tam nie, jakby nie można na dzień dobry powiedzieć potrzebne jest to, i to. Po czterech razach odpuściłem. Może temu że mam działalność + etat. Pewnie za dużo im obsługi byłoby 🙁

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 14. Odpowiedz
  Gregh 2 Luty 2017 10:15
  1
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  30
  Promocje i bonusy
  20

  Dziwi mnie tak wysoka pozycja konta BZ WBK w rankingach.

  Byłem ich klientem przez 15 lat, ale opłaty które wprowadzili dyskwalifikują ich: 7 zł za kartę, 0,50 zł za przelew i zlecenie stałe, 0,20 zł za każdy sms, brak oprocentowania.

  Co miesiąc zostawiałem tam 20 – 30 zł za obsługę. Jednym zdaniem jedna z najsłabszych ofert kont internetowych.

  Pomocne(2) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 15. Odpowiedz
  Roman 21 Styczeń 2017 18:22
  1.5
  Wysokość opłat
  30
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Promocje i bonusy
  10

  Żenada.

  zgadzam się z tym co napisali poprzednicy ale dodam i ja swoje małe co nieco. Konto oszczędnościowe jest od tego aby oszczędzać, oprocentowanie śmiesznie niskie ale i z tego grosza postanowili klienta oskubać. Mamy na oszczędnościowym 20 000 zł. W cyklu miesięcznym oprocentowanie wyniesie jakieś 8 zł. Wiadomo, że podatek będzie pobrany w wysokości 1,54 zł ale dlaczego bank za prowadzenie konta oszczędnościowego pobiera złotówkę ? Czyli podatek 1, 54 zł, opłata 1 zł a Ty obywatelu ciesz się tym, że za to, że obracamy twoja kaską dostajesz na czysto 5,50 zł. Nie widzę sensu posiadania konta oszczędnościowego, które zamknąłem, teraz czas na zamknięcie osobistego. Naprawdę nie widzę powodu aby przy takiej konkurencji i walce banków o klienta dawać się skubać. Wpływy 7-8 tysięcy miesięcznie, regularnie zasilane konto oszczędnościowe a tutaj takie numery ? Może kiedyś wrócę jak mój nowy bank wprowadzi opłaty a BZ pójdzie po rozum do głowy.

  Pomocne(3) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 16. Odpowiedz
  esu 6 Styczeń 2017 12:02
  4.3
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Promocje i bonusy
  80

  O koncie i opłatach za kartę.

  Czytam opinię tutaj i nie wiem rzeczywiście skąd wy bierzecie swoje informacje wprowadzając ludzi w błąd. Nigdy, nigdzie w żadnych umowach, regulaminach nie było wymogu zasilania konta żadnymi kwotami. Karty miały być za darmo, choć nie dano gwarancji do kiedy (co już powinno wzbudzić podejrzenia). Wprowadzenie opłaty było chamskie, to fakt, bo wielu ludzi nie sprawdza e-poczty z banku non stop (jest jej po prostu za dużo), a ciągłe logowanie też kosztuje czas. Z kolei SMS ze stanem konta jest zdaje się płatny, więc można przegapić wysysanie kasy. Na szczęście jakimś cudem akurat otwarłem e-mail z banku i zrezygnowałem w porę z karty. Więc pamiętajcie opłaca się sprawdzać pocztę z banku jeśli np. robimy przelew to przy okazji warto zajrzeć.

  Jeśli nie znacie sztuczek banków to pamiętajcie, że trzeba być przygotowanym na to, że nowo reklamowane jako darmowe konto, po jakimś czasie przelewania na nie mnóstwa pieniędzy przez hordy ludzi przechodzi w etap golenia. Najczęściej jest to opłata za kartę. Warto więc zrezygnować z niej jeśli nie będziecie kontrolować przez dłuższy czas stanu konta, ani z niego korzystać. Jeśli ktoś ma słaby dostęp przez internet to niech bierze druki z bankomatu (to nic nie kosztuje) i porównuje. Wprowadzanie opłat po pewnym czasie, to stała praktyka w tej chwili w Polsce. Odpowiada się na nią szukając innego konta, które tych opłat nie ma albo ma niższe. Ja miałem jeszcze konto Inteligo na wszelki wypadek – tam opłata za kartę jest prawie połowę mniejsza – 4 zł a kwota płatności kartą jakich należy dokonać by jej uniknąć też dużo niższa – tylko 100 zł (2 x duże zakupy w Biedronce). Mimo to zdecydowałem się założyć konto T-Mobile. Chyba jedyne, które nie wymaga żadnych opłat za kartę jeśli nie płacisz nią w sklepach. Na razie nie za bardzo mu ufam, więc przelałem tylko troszkę kasy. Karta nie doszła jeszcze po tygodniu, więc zobaczymy jak z tą jakością. Tak czy inaczej cennik do tego konta jest tak korzystny, że jest to aż dziwne. Więc tylko czekać e-maila z banku o zmianie TOIP :), ale do tego czasu można je mieć. Wydanie karty jest przecież darmowe podobnie jak rezygnacja. Założenie banalnie proste – bez wychodzenia z domu i czekania na kuriera (chociaż taką opcję też można wybrać). Jest jeszcze VW Bank co miał nie mieć opłat, ale coś za mało o nim piszą, więc informację mogą być nieaktualne. Z kolei w ING spotkałem się z opisem, że też darmowa karta, ale wszedłem na stronę sprawdzić, bo nie dawno rezygnowałem z konta u nich i nie do końca prawda – trzeba wydać ileś kasy w sklepach.

  Jeśli chodzi o santander to po rezygnacji z karty mimo wszystko jestem nadal zadowolony. Interfejs przejrzysty, informatywny (wykres wydatków na koncie), działa szybko, nie pamiętam żadnych przerw serwisowych. Przelewy bezpłatne, SMS szybkie, kod od razu na początku SMS. Zaufanie nadszarpnięte przez opłaty za karty? Tak, ale dziś już nie ma lepszych banków. Dobrze jest jeśli pieniądze nie znikają same. Konto godne polecenia? Dopóki nie było opłat za kartę to na pewno, ale cieszę się, że nie udało mi się namówić ojca na nie. Bo musiałbym teraz go informować o tym, że musi pójść do Pani w banku i posiedzieć tam trochę, czekając na przyjęcie dyspozycji rezygnacji z karty (niestety nie można z niej zrezygnować przez internet).

  Pomocne(2) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 17. Odpowiedz
  papa 29 Wrzesień 2016 10:21
  0.65
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Promocje i bonusy
  10

  WBK Bank Niegodny Polecenia

  Problem z tym bankiem zaczął się w sierpniu tego roku po wprowadzeniu chyba wszelkich możliwych opłat za wszystko. Nawet za prowadzenie lokaty trzeba tam płacić.
  W połowie sierpnia założyłem więc nowe konto w AliorBanku z 5 letnią gwarancją 0zł opłat. Ponieważ Alior oferuje zamknięcie konta w innym banku dałem swoje pełnomocnictwo aby zamknąć stare konto w WBK. Od połowy sierpnia Alior kilkukrotnie wysyłał monity o zamknięcie konta i za każdym razem WBK odrzucało wniosek (ze względu jak tłumaczyli zły wzór upoważnienia). Dopiero dzisiaj kiedy udałem się do WBK osobiście, po niezłej nerwówie z niekompetentną młodą panią z obsługi i po potrąceniu mi prawie 15zł (usłyszałem, że konto zamykają w ciągu 30dni ale do konta przez ten czas nie będę miał dostępu, mimo tego, że zapłaciłem za te 30dni)udało mi się to dziadowskie konto zamknąć. Szczerze nie polecam tego banku, szczególnie po tym jak zostałem potraktowany dzisiaj. Z pewnością będę ich omijać szerokim łukiem i wszystkim ich odradzać.

  Pomocne(2) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 18. Odpowiedz
  klient santander 15 Wrzesień 2016 14:13
  1.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Promocje i bonusy
  10

  nie jest tak rozowo

  posiadam konto w santander od nastu lat ale widze ze po ostatnich zmianach trzeba stad uciekac w rankingu na 4 miejscu bo niby takie darmowe i fajne:) a w rzeczywistości tu 0,5 zł za to tu 0,2 zł. za to i tych opłat dodatkowych jak policzyłem uzbiera mi sie na jakies 20-30 zl. miesiecznie po wprowadzeniu zmian od 01.08 to jest bardzo drogie konto. po wakacjach uciekam stad:)

  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   m - gdansk 30 Wrzesień 2016 21:13

   NIC ZA DARMO

   Nie wierzcie że jest tam coś za 0 zł ! Nawet za zestawienie miesięczne transakcji naliczają sobie 5 zł ! Bankomaty nie za darmo ! Nic nie jast za darmo !

  • Odpowiedz
   jaco 29 Wrzesień 2016 18:15

   konto ror

   limity na smskody gratis 5 szt a za następne opłata, pani w banku radzi aby ustawić odbiorców zaufanych ale w tej chwili każda zmiana generuje koszty za smskod.

   zdziadzieją na każdym kroku szukają kasy dla Frankowiczów(nowobogackich darmozjadów.

 19. Odpowiedz
  rafa 21 Sierpień 2016 13:17
  0.65
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Promocje i bonusy
  10

  konto miało byc darmowe całkowicie, a tu 7 zł co miesiąc za karte, ponoc za to ze nie wyraziłem zgody na otrzymywanie droga mailową i telefoniczną informacji handlowych. Mam tez konto darmowe w ING i miało byc zero za wszystko i jest zero, nie tak jak w WBK, miało byc zero a jest 7 co miesiąc w plecy

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 20. Odpowiedz
  anka 21 Luty 2016 15:15

  nie godne-polecenia

  konto mam od lat bo mam kredyt hipoteczny wiec powiedzmy nie mam wyjścia, opłat coraz więcej, a największa paranoją jest rachunek oszczędnościowy przy ROR gdzie w bieżącym miesiącu za zasilenie konta pobrano prowizje 10 zł. No ale cóż wielkie “gwiazdy” w reklamach trzeba opłacać to nic że właśnie zlikwidowali oddział i kolejny bankomat (zostały całe 3 bezpłatne)

 21. Odpowiedz
  Anonim 21 Lipiec 2015 19:09
  0.65
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Promocje i bonusy
  10

  Moim zdaniem NIE WARTO!
  Posiadam konto w w/w banku i bardzo często jest problem z płatnościami kartą, oczywiście mając znaczną ilość środków na koncie. Ostatnio zrobiłam zakupy duże zakupy w markecie i chciałam zapłacić kartą okazało się, że “transakcja odrzucona”.Pomijam wstyd,brak najpotrzebniejszych zakupów i stracony czas w sklepie.Jak tylko wyszłam ze sklepu to od razu zadzwoniłam do banku wbk,żeby wyjaśnić dlaczego mając środki nie mogłam zapłacić za zakupy.Okazało się ,że jest “globalna awaria” i nie wiedzą jak długo potrwa. Żałosne!!!Nawet głupiego “przepraszam” nie usłyszałam.Od wielu lat jestem klientką tego “banku” i to co się ostatnio dzieje to kupa śmiechu, a co by było gdybym zatankowała samochód do pełna i poszła zapłacić kartą.Awaria to jest definicja tego “banku”!!!

  - WADY: awarie
  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 22. Odpowiedz
  mag 21 Marzec 2015 20:56
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Promocje i bonusy
  10

  Juz nie “godne polecenia”

  Konto już zamknięte po wprowadzeniu opłaty 7 PLN za kartę. Pazerny dwa razy traci. Konkurencja też wprowadza. Chyba trzeba będzie kasę trzymać w skarpecie. To zaraz sami będą błagać o depozyty. Jak nie będą mieli gotówki na kredyty.

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   kamil 21 Kwiecień 2015 10:10

   Witam, dzisiaj została pobrana opłata za kartę 7zł… kończe już z tym kontem, bo nawet nie raczyli poinformować o opłacie, którą teraz co miesiąc będzie trzeba uiszczać, a konto miało być darmowe… żanada! Jakie polecacie darmowe konto dla studentów? Pozdrawiam

   • Odpowiedz
    tom 29 Kwiecień 2017 11:57

    dzis zauwazylem ze pobrano mi z konta 7 zl. oczywiscie nie za prowadzenie konta bo ono jest darmowe jak to mowi reklama. oplata jest za karte platnicza (od 01.02.2015r). zapewniano mnie przed zmiana na konto godne polecenia ze bedzie ono w 100% darmowe. okazalo sie to naciagactwem. 7zl * 12 miesiecy daje 84zl. do tego co 3 lata oplata za nowa karte 30zl co daje w skali roku 94zl oplat. wychodzi na to ze przecietny klient banku jeden dzien w roku pracuje za darmo muszac oplacic bank ktory ma i tak zyski z tego ze obraca naszymi pieniedzmy zgromadzonymi na koncie. 12 lat bylem klientem banku ale miarka sie przebrala. dziewczyna namawia mnie na mbank. mowi ze nic w nim nie placi od lat i ma darmowe wyplaty ze wszystkich bankomatow w polsce. nie tylko wbk, pko i 1zl za milenium a reszta za 5 zl jak w tym smiesnym banku

 23. Odpowiedz
  tomek 21 Styczeń 2015 21:10
  3.8
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Promocje i bonusy
  60

  Przyznam się, że chyba nie będę obiektywny bo z bankiem jestem związany od 1992 roku. Nie mniej jestem zadowolony i nie zamierzam rezygnować. Mam tez porównanie z ING (założyłem tam konto firmowe) oraz z DnB Nord (kredyt + konto jako zniżka do kredytu). santander ma najlepszy dla mnie serwis w internecie. Poza tym wszystko załatwiam bez problemu przez telefon. Konto jest darmowe, opłata za kartę to 1zł, b o mam jakąś starszą. Przelewy działają szybko (w ING) czekam czasami cały dzień. Trzeba przyznać, że zdarzało mi się, i to kilka razy, że podnoszono mi jakieś opłaty. Jednak zawsze wystarczył telefon i wszystko wracało do normy. Miałem tez w santander kredyt hipoteczny i też nic złego nie mogę powiedzieć. Ja osobiście mogę polecić. Moja żona też ma konto w tym banku i jest to mega wygdone. Dodam, ze z nowym rokiem zamykam konto w ING i przenoszę je właśnie do santander.

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 24. Odpowiedz
  Rafa 3 Styczeń 2015 20:53
  1.8
  Wysokość opłat
  40
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Promocje i bonusy
  10

  W lutym Bank Zachodni WBK zmieni cennik. Wprowadzi sztywną opłatę miesięczną w wysokości 7 zł za obsługę karty wydanej do Konta Godnego Polecenia. Przykręci też śrubę klientom korzystającym ze starych pakietów przejętych od Kredyt Banku oraz wprowadzi opłatę za konto Avocado. Kolejny bank podnosi swoim klientom opłaty za korzystanie z podstawowych produktów bankowych. Bank Zachodni WBK poinformował o planowanych na luty 2015 r. zmianach w cenniku. Powodów do zadowolenia nie będą raczej mieli klienci korzystający z flagowego produktu banku – Konta Godnego Polecenia. Bank wprowadzi sztywną miesięczną opłatę w wysokości 7 zł za karty MasterCard Omni i MasterCard Payback Omni. Posiadacze Konta Godnego Polecenia będą mogli wymienić kartę na Visa Sol, która kosztuje 4 zł. By obniżyć tę opłatę do 0 zł trzeba będzie dokonać co najmniej 5 transakcji miesięcznie.

  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   piotr 21 Styczeń 2015 20:54

   Nawet mnie jeszcze nie powiadomili.OD ZNAJOMYCH DOWIEDZIAŁEM SIĘ O TYM.Poszedłem do banku i wszystko się wyjaśniło.JUŻ RAZ ZAŁOŻYŁEM KIEDYŚ DARMOWE KONTO,A POTEM PO JAKIMŚ CZASIE SKUBALI MNIE ZA KARTĘ PÓŁTORA ROKU,A JA NIC NIE MOGŁEM ZROBIĆ BO PRZEBYWAŁEM POZA POLSKĄ.Później jak wróciłem z emigracji i poszedłem zlikwidować konto,to znów zaoferowali mi darmowe.Teraz widzę wracają do starych trików.MOŻE KTOŚ SIĘ NIE ZORIENTUJE I BĘDZIE GO MOŻNA SKUBAĆ JAKICHŚ CZAS.LITOŚCI,GDY TYLE KOINT I KART DARMOWYCH NA RYNKU!!!!!!!!

  • Odpowiedz
   pawe 10 Styczeń 2015 06:55

   tabela opłat

   Gdzie wy macie te 7 zł od 1 stycznia niema zadnej opłaty, opłata jest tylko za kartę gdy nie rozliczymy zadnej transakcji 5 zł lub tylko 1 zł za minimum jedna transakcje, i plus trzeba uwazac z bankomatami bo juz nie sa bezplatne obce.

 25. Odpowiedz
  leniwiec 20 Październik 2014 18:38
  1.8
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Promocje i bonusy
  20

  Witajcie:) Chcę się podzielić opinią w kwestii konta, które posiadam, może kogoś naprowadzę, komuś pomogę w podjęciu decyzji.
  Obecnie mam konto w Banku Zachodnim WBK, osobiście jestem zadowolona zarówno z konta, które ujęte jest w powyższym rankingu jak również z obsługi banku, jedyny minus jaki mam to bardzo długie kolejki w placówkach bynajmniej u mnie w mieście, dlatego jeśli już ktoś się zdecyduje koniecznością jest wybranie konta z kartą żeby swoje wizyty w oddziałach banku ograniczyć do minimum.Konto Godne Polecenia mam od niedawna nie wiem jak będzie wyglądała sytuacja po promocji jeśli chodzi o kartę, może wprowadzą jakieś dodatkowe wymogi obrotu w okresie rozliczeniowym bo po prostu 7 zł miesięcznie to trochę sporo.

  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 26. Odpowiedz
  vip 21 Czerwiec 2014 12:44
  3.5
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Promocje i bonusy
  70

  Po pierwsze mam konto godne polecenia i , sobie go , chwalę.
  Za otwarcie nie ma opłat
  Za prowadzenie konta ror ,tez nie ma opłat
  Za kartą wydaną do tego Konta też nie ma opłat
  Za naklejkę zblżeniową , też nie ma opłat
  Za przelewy w usłudze onilej bez opłat
  Bezpłatnie Gotówkę można wybrać z , Bankomatów z Banku Zachodniego WBK i z Bankomatów PKO Bank Polski – i to jest beż opłat
  A w Bankomat z Banku Milenium jest opłata tylko – 1 zł
  A w pozostałych Bankomatów prowizja jest ok 5 zł
  usługa cash back czyli wypłata gotówki bez prowizji podczas płatności kartą za zakupy w sklepach do kwoty 200 zł
  Jak dla mnie oferta jest okej , ja te konto posiadam i jestem z niego zadowolony polecam , otwarcie tego konta
  A co wchodzi o wpływ na konto ror , to mogą być dowolne nawet i po 100 zł co miesiąc ale , wtedy nie skorzysta się z tej promocji

  Pomocne(0) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 27. Odpowiedz
  anna 21 Kwiecień 2014 20:59
  0.65
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Promocje i bonusy
  10

  Założyłam miesiac temu konto – bo darmowe, wszystko miało być darmowe. Doradca przez telefon poinformował mnie, że muszę spełnić warunki: min 1000 zł zasilenie i 300 zł transakcje kartą. Przysłali karte, przysłali tez drugą do naklejenia na komórkę- fajnie. Dzisiaj patrze a z konta pobrali opłatę 7zl !!!! Dzwonię i dowiaduje się, ze jeszcze mi sciagną 3 zl za kartę naklejke, to razem 10zl!!! I że nie musiałam w ogole konta zasilać, nie ma wymogu…. To po co przelewalam dwa razy po tysiąc, zaczął sie kolejny miesiac ????? OSZUŚCI !!!! W dodatku zrezygnować moge tylko w oddziale, ktory jest paredziesiat km ode mnie, mieszlam w malej miejscowości. Granda !!!!

  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Godne rezygnacji 25 Kwiecień 2014 21:00

   Wielkie oszustwo banku santander. Miało być wszystko za darmo. Wysłałem reklamacje do banku z treścią ,że nie ma ich czym “chwalić” Nie podpisywałem aneksu do umowy na konto Godne Polecenie , więc nie maja podstaw do naliczeń. Postraszyłem bank Rzecznikiem Praw Konsumenta i pieniądze mi zwracają , tak przynajmniej zadeklarowali ( przysłali SMS z nr 2425 o treści “Informujemy ,że dokonaliśmy zwrotu zareklamowanej opłaty , mimo iż jest zgodna z nasza Taryfa. Prosimy o sprawdzenie taryfy. Pozdrawiamy santander”) .

  • Odpowiedz
   stell 22 Kwiecień 2014 11:01

   Czy rezygnacja z “konta godnego polecenia” jest platna?

 28. Odpowiedz
  Ala 21 Marzec 2014 20:48
  1.5
  Wysokość opłat
  30
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Promocje i bonusy
  10

  Posiadam konto od 11 lat i pogorszyły się warunki bardzo. Co to za sciema, że wszystko jest w nim za darmo ?!!!
  Kiedys tak było, ale teraz mam konto wydajesz&zarabiasz i nie jest darmowe, np. opłata za karte 1 zł, opłata za sms kody 7szt. – 1,4zł, opłata za elixir 2zł, opłata za dodatkowy przelew 1zł i tak w kółko, za wszystko trzeba płacić, ale najgorsze sa prowizje między własnymi kontami w tym samym banku! To juz jest koszmar – przykładowo przelew z konta oszczędnościowego 7zł, przelew z karty kredytowej zależny od wartości przelanych pieniędzy i obowiązkowe ubezbieczenie karty kredytowej! Aż się dziwię co piszą w tym rangingu – wszystko za darmo – śmiechu warte! a Nie zapomnę wspomnieć, że co drugi miesiąc zmienia się regulamin, oczywiście na gorsze! Dlatego poszukuję innego banku, który naprawdę będzie za darmo!

  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0