Tanie-Konto.pl · Alior · Konto Internetowe ZEROzłotowe

Konto Internetowe ZEROzłotowe

Opinie (11)

logo alior

Konto Internetowe Alior Banku oferuje dla swoich klientów 0 zł za konto, 0 zł za kartę, przelewy i bankomaty oraz 4% na lokacie 2-miesięcznej. Czy warto je założyć? Gdzie jest haczyk?

O Alior Banku

Alior Bank funkcjonuje na polskim rynku bankowym od listopada 2008 roku. Świadczy usługi finansowe dla klientów prywatnych, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą i przedsiębiorstw. Od grudnia 2012 roku jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Pozwala na obsługę rachunków przez internet i w szerokiej sieci oddziałów stacjonarnych. 30 czerwca 2015 roku Alior Bank połączył się z Meritum Bankiem.

Dla kogo?

Konto internetowe Alior Bank jest kierowane do osób, które chcą samodzielnie zarządzać rachunkiem osobistym przez internet i nie płacić za rachunek oraz za dostęp do gotówki w szerokiej sieci bankomatów. Za prowadzenie konta przez Alior Bank i obsługę karty debetowej wydawanej do konta, do końca 2015 roku się nie płaci.

Konto internetowe Alior Bank - opłaty i prowizje

Konto Internetowe Alior Banku - podstawowe parametry
Prowadzenie konta [zł/miesiąc] 0 zł
Przelew przez Internet [zł] 0
Opłata za użytkowanie karty [zł/miesiąc]0 zł lub 4 zł *
* Do końca 2015 r. opłata za korzystanie z karty nie jest pobierana. Od 1 stycznia 2016 r. by uzyskać zwolnienie z opłat muszą zostać rozliczone transakcje bezgotówkowe wykonane Kartą na łączną kwotę minimum 100 zł, w innym przypadku zostanie pobrana opłata w wysokości 4 zł.
Bankomaty darmowe (bez prowizji)0 zł - Alior Bank, Euronet i Planet Cash
Wypłaty z innych bankomatów w Polsce3 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą [zł]0 zł

Zobacz Szczegóły

W przypadku konta internetowego ZEROzłotowego Alior Bank nie pobiera opłat za:

 • prowadzenie konta,
 • przelewy internetowe,
 • kartę debetową (do 1 stycznia 2016 roku karta jest bezpłatna, później opłaty za użytkowanie karty wydanej do konta można będzie uniknąć, jeśli w danym miesiącu na rachunku zostaną rozliczone transakcje bezgotówkowe wykonane kartą na łączną kwotę minimum 100 zł, liczone dla każdej wydanej do rachunku karty indywidualnie),
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów Alior Banku, sieci EURONET, Planet Cash w Polsce,
 • wypłaty w placówkach Alior Banku,

Dodatkowo posiadacze ZEROzłotowego konta w Alior Banku mogą skorzystać z promocyjnej, 2-miesięcznej lokaty z oprocentowaniem 4% w skali roku. Jest ona dostępna w ciągu 30 dni od daty otwarcia rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Łączna suma środków ulokowanych na 2-miesięcznych lokatach 4 proc. nie może być wyższa niż 10 000 zł. Klienci mają całodobowy dostęp do konta przez internet oraz do szybkich płatności „Płacę z Alior Bankiem”, do przelewów natychmiastowych i do systemu płatności mobilnych BLIK, umożliwiających dokonywanie płatności i wypłatę gotówki telefonem.

Będąc posiadaczem konta ZEROzłotowego i telefonu komórkowego w sieci T-Mobile można dokonywać płatności zbliżeniowych NFC przy użyciu telefonu komórkowego. Wystarczy posiadać telefon z anteną NFC i specjalną kartę SIM oraz aktywować usługę u operatora komórkowego oraz złożyć wniosek w bankowości internetowej.

Usługą dodatkową dla klientów otwierających konto ZEROzłotowe w Alior Banku są płatności za wybrane usługi przy pomocy telefonu - usługa MasterCard Mobilne. W ten sposób można płacić za zakup biletów komunikacji miejskiej i kolejowej, opłacanie parkingu, biletu do kina itp. Usługę można włączyć w bankowości internetowej poprzez powiązanie karty MasterCard z numerem telefonu, dodatkowo można też pobrać mobilną aplikację MasterCard Mobile, która informuje użytkownika o dostępności poszczególnych usług.

Alior Bank oferuje także kartę płatniczą w formie małej naklejki na dowolny przedmiot. Za kartę nie trzeba płacić i ma ona opcję płatności zbliżeniowych.

Dla klientów udostępniany jest program rabatowy Mapa Okazji, gdzie w aplikacji mobilnej lub online można sprawdzić, gdzie w okolicy uzyskamy zniżki płacąc kartą do konta internetowego. Usługa wykorzystuje opcję geolokalizacji, dlatego wystarczy włączyć GPS w telefonie, a program samodzielnie określi gdzie znajduje się użytkownik i zaprezentuje mu najbliższe zniżki.

Posiadacze konta internetowego ZEROzłotowego w Alior Banku płacą:

 • 3 zł za wypłaty z innych bankomatów niż bankomaty własne, sieci Euronet i Planet Cash,
 • 4 zł miesięcznie za kartę, jeśli klient nie spełni warunków stawianych przez Alior Bank,
 • 5 zł za przelewy krajowe w złotych zewnętrzne przez telefon,
 • 7 zł za przelewy krajowe w złotych zewnętrzne w placówce Alior Banku,
 • 30 zł za przelewy zagraniczne,
 • 12 zł za przelewy w systemie SORBNET dla kwot od 1 mln zł (32 zł za przelew SORBNET poniżej tej kwoty).

Jak otworzyć konto?

Aby otworzyć konto internetowe ZEROzłotowe w Alior Banku można wypełnić krótki wniosek i potwierdzić swoje dane osobowe za pośrednictwem przelewu z innego rachunku. Później wystarczy aktywować dostęp do bankowości internetowej, aby móc w pełni korzystać z funkcjonalności konta.

Załóż Konto
Konto Internetowe ZEROzłotowe - Alior - Oceń to konto poniżej:

Ocena konta:
2.75 na 5
12 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (11 komentarzy) :

 1. Dariusz
  Dariusz
  15.02.2017. 12:46

  Kosmiczne ukryte opłaty

  Zostałem przeniesiony do AliorBank z BPH bez mojej zgody. Usłyszałem że tak jest, że mogą i nie mam na to wpływu. Zanim zdążyłem zamknąć konto miałem już 105 zł kosztów dodatkowych za 3 telefony które od nich odebrałem (w każdej rozmowie słyszałem że więcej kosztów nie będzie). Z BPH przez 12 lat nikt do mnie nie wydzwaniał a jak już to nigdy nie zapłaciłem za to ani grosza.
  Wolę banki w których obie strony są partnerami a nie takie w których bank wymyśli a klient musi.
  PS. Mam nadzieję iż będzie więcej pozwów przeciw bankom które umowy zawierane z klientami piszą tylko pod siebie.
  NIEPOLECAM, reklama to nie wszystko.

 2. Romanek
  Romanek
  27.09.2016. 08:35

  Konieczna wizyta w oddziale!

  Właśnie założyłem konto internetowe w Aliorze. Po jakimś czasie dostałem kartę, natomiast nie logowałem się jeszcze online. Dziś spróbowałem po raz pierwszy. Po wpisaniu numeru CIF wyświetlił się komunikat o nieaktywnym kanale użytkownika. 30 minutowa rozmowa z konsultantami (trzema!) nie doprowadziła do rozwiązania problemu. Odsyłali mnie do siebie na wzajem. Jedni twiedząc że to moja wina (może mam wirusa?), drudzy że muszę podejść do oddziału po zdjęcie blokady, inni że da radę to załatwić przez telefon u innego konsultanta. W końcu rozłączyli się (!), a ja napisałem wiadomość mailową. Po kilku godzinach nadszedł mail w którym czytam, że trzeba udać się do oddziału po aktywacje bankowości online.
  Zakładając konto internetowe miałem na uwadze fakt jego uruchomienia bez wychodzenia z domu - tak jak jest w przypadku kont tego typu w innych bankach. Zmusza mnie to do rezygnacji z konta w tym banku, ponieważ nie mam zamiaru organizować wyjazdu specjalnie do Państwa oddziału (w mojej miejscowości jest tylko placówka, która nie ma tego typu uprawnień). Szkoda tylko, że niepotrzebnie straciłem tyle czasu.

 3. J-23
  J-23
  17.03.2016. 14:08

  Alior

  Drodzy przedmówcy - je nie będę tak piał z zachwytu. W 2009 roku załozyłem konto ROR w Alior Banku - warunki dobre - 3zł za kartę, lokata nocna - z której zwracało sie za korzystanie z karty. Po kilku latach: opłata 6 zł za kartę, brak od kilku lat lokaty nocnej, transfer konta - 150 złotych dla starych klientów. Tu widać, gdzie maja swoich obecnych klientów - w poważaniu;) Dla zasady pójdę gdzieś indziej.

  Co do kredytu i obsługi - biorąc drobną kwotę 20 000 pani z okienka naciągnęła mnie na ubezpieczenie ok 2,5 tys. kłamiąc (nie mówiąc całej prawdy o jego zakresie).

  Dobra rada - nie przywiązujcie się do banków. Warto mieć ze 2 konta, i gdy któryś z banków zmienia na niekorzyść warunki umowy - wypowiedzieć ją i szukać nowego na rynku - zawsze jest jakaś promocja.

 4. Toka
  Toka
  15.02.2016. 15:25

  Konto w Alior Banku

  Zamierzam założyć sobie Konto Internetowe w Alior Banku. Poleciła mi je koleżanka. Jej opinia o Alior Banku jest wogle strasznie pozytywna i chyba mnie nią już zaraziła. Nie ma żadnych opłat za prowadzenie konta, użytkowanie karty jest darmowe ani za wypłaty gotówki z bankomatów Alior Bank, Euronet i Planet Cash. Bardzo spodobało mi się to Konto Internetowe w Alior Banku i jak tylko spłacę debet w swoim koncie w innym banku to je zamknę i otworzę sobie nowe w Alior Banku. Myślę, że to będzie bardzo dobry wybór. Jeśli ktoś zastanawia się czy warto zakładać to konto, to mam nadzieję, że moja wypowiedz pomogła w podjęciu decyzji :)

 5. Max
  Max
  15.02.2016. 13:13

  pytanie:)

  Mam pytanie odnośnie oszczędności, mniemam, że wyżej opisane konto nie jest oprocentowane i pełni jedynie funkcje konta rozliczeniowego, co w sytuacji gdy założę sobie tą lokatę na 4 % na dwa miesiące ale po tym czasie nadal będę chciał oszczędzać pieniądze z jakimś atrakcyjnym oprocentowaniem.... czy bank oferuje otwarcie rachunku oszczędnościowego do rozliczeniowego tak jak większość banków czy tylko lokaty terminowe???? jak wygląda tutaj oprocentowanie??? Wie ktoś coś w tym temacie bo w artykule nie zostało to opisane a przynajmniej ja żadną wzmiankę w tym temacie nie natrafiłem. Z góry dzięki za wszelką odpowiedź:)

 6. Agnieszka
  Agnieszka
  08.02.2016. 11:55

  komentarz

  Po raz pierwszy w życiu trafiłam na stronę gdzie jasno, przejrzyście i treściwie przedstawiona jest oferta konta, bez owijania w bawełnę, małych druczków, znaczków, gwiazdeczek, etc., jasno przedstawione wszystkie opłaty bez zbytecznych opisów, oczywiście nie jest to konto w zupełności ZEROzłotowe jak się okazuje ale chociaż rzetelnie jest przedstawione czego można się spodziewać, na czymś banki w końcu muszą zarabiać, nie ma się co dziwić, że jest taka czy inna opłata, 100 zł miesięcznie do wyrobienia przez każdego spokojnie, a całą resztę można obejść, jedyne co to nie odpowiadają mi opłaty za bankomaty poza bankomatami własnymi a widzę, że zaczyna to być standardem wśród banków

 7. birmak
  birmak
  28.12.2015. 14:13

  :)

  No i nie dość, że konto jest zero-złotowe to i bardzo łatwe i przyjemne w obsłudze :) Ja mam to konto już w sumie od dobrych 2 lat więc kilka słów na jego temat mogę powiedzieć.
  To co w Aliorze zasługuje na duży PLUS to fakt, że obsługę mają naprawdę na najwyższym poziomie - załatwiałem tam i kredyt i nie raz korzystałem z doradztwa finansowego i zawsze wszystko powiedzą, wytłumaczą a czasami to i kawe zaproponowali :D

  Co do samego konta to co tu dużo mówić, oferta mówi sama za siebie - wszystko co w ofercie to prawda, nie ma tam żądnego haczyka i żadnej ściemy. Polecam wam bo sam jestem zadowolony.

 8. luigi
  luigi
  14.12.2015. 12:05

  Opinia

  Konto internetowe w Alior Banku to bardzo dobry wybór. Ja mam tam konto od 3 miesięcy i można na nim nieźle zarobić - inne banki oferują jakieś znikome oprocentowanie ror, z którego i tak nic nie wynika - tutaj jest lokata na 4% i na niej można zarobić :)
  Dodatkowo konto jest darmowe.
  Jedyny MINUS to fakt, że za wypłatę z obcych bankomatów zapłaci się 3 złote ale bez problemu można znaleźć darmowy euronet - nie ma tutaj żądnej opłaty :)
  Dodatkowo sa promocje (akurat teraz chyba nie ma) i zakładając konto w Aliorze można dostać tak 100 złotych czy podobnie - ja tak zakładałem konto i dostałam kasę :)

 9. PanBankowiec
  PanBankowiec
  10.12.2015. 13:34

  Alior czy mBank?

  W jakim banku płacę najmniejsze prowizję za konto osobiste, w mBank, czy może w Alior Bank?
  Nie ma co ukrywać, że o pewnych kosztach banki nam nie chcą mówić. Dopiero wychodzą one w trakcie korzystania z konkretnego konta. Nawet dokładne czytanie regulaminu uważam za zbędne, ponieważ w moim dawnym banku zmieniano w nim zasady przynajmniej kilkanaście razy w ciągu roku. To oznacza, że nie ma co liczyć na to, że atrakcyjna oferta utrzyma się przez dłuższy czas. Aczkolwiek może ktoś z Was korzystał już z konta osobistego w mBanku lub Alior Banku? Wtedy by było wszystko jasne, które z tych kont jest tańsze?

 10. Bino
  Bino
  07.12.2015. 19:13

  Lokata w Alior Bank 100 000 zł

  Korzystał ktoś z Was z tej lokaty dwu miesięcznej w Alior Banku? Czy to jest faktycznie 4% lokaty na okres 2 miesięcy? A co dzieje się z lokatą po zakończeniu tego okresu 2 miesięcy? Pytam, bo zastanawiam się czy nie założyć sobie tam konta tylko po to, żeby wpłacić oszczędności na te 2 miesiące. Mam około 100 000 zł, więc nie chciałbym, żeby zjadała je inflacja, a tak to przynajmniej coś tam zarobią na mnie. Ze 100 000 zł, to brutto wyjdzie 4000 zł, przez 12 miesięcy, to na czysto po odliczeniu podatków jakieś 600 zł bym zebrał. Lepsze to niż nic, prawda?

 11. bocznik
  bocznik
  28.11.2015. 16:47

  Moja opinia pozytywna

  Jak dla mnie konto w Aliorze jest bardzo dobre bo DARMOWE :)
  Nie ma tutaj żądnej reklamy ze strony Banku - jedyna zmiana o jakiej warto teraz pamiętać to OD STYCZNIA zmienia się opłata za kartę - aby ta była w pełni darmowa jak dotychczas to trzeba wykonać transakcje na minimum 100 złotych w ciągu miesiąca ale co to jest... w innych bankach wymagają nawet 500 złotych takich transakcji a tutaj zaledwie 100 więc spokojnie można to zrobić.
  Nawet studenci nie będą mieli problemu z takim obrotem :)


Dodaj komentarz

* = wymagane pole

:

:

:

: