Promocja zakończona

Konto Praktyczne (iKonto)

Sprawdź
+ 3% zwrot za zakupy kartą (max. 200 zł)
Promocja zakończona
Dodaj do porównywarki

Czy warto założyć Konto Praktyczne w BGŻ BNP Paribas w promocji “iKonto”? Jakie są prawdziwe opłaty? Czy reklamy nie kłamią? Opinie i nasza analiza.

Znacznie tańszym i bardziej atrakcyjnym kontem niż  iKonto jest nowe konto bgż bnp optymalne, w którym za aktywne korzystanie z konta można dodatkowo zarobić nawet 300 zł premii.

Poszukując nowoczesnych kont dla młodych ciałem i duchem nie można pominąć oferty przygotowanej przez BNP Paribas. Oferowane przez ten bank Konto Praktyczne w promocji iKonto to jedna z ciekawszych propozycji dostępnych aktualnie na rynku, choć nie da się ukryć, że pełne korzystanie z jego możliwości wymaga pewnej wiedzy na temat zasad, jakie mu przyświecają.

Kampania promocyjna “iKonto” BNP Paribas zwraca naszą uwagę na możliwość zwolnienia z wielu opłat, Konto Praktyczne może więc zainteresować osoby, które niechętnie płacą za rzeczy, które w innych okolicznościach mogłyby mieć za darmo. Pamiętajmy jednak, że zwolnienie z wielu opłat nie jest wcale bezwarunkowe. W niektórych przypadkach mogą na nie liczyć tylko osoby z miesięcznymi przychodami wynoszącymi co najmniej 1000 złotych, bywa zaś i tak, że bezpłatna jest tylko określona liczba transakcji.

Konto Praktyczne – opłaty i prowizje

Konto Praktyczne BGŻ BNP Paribas nie należy do najtańszych kont bankowych

Osoby, które nie lubią płacić za prowadzenie konta mogą liczyć na zwolnienie z tej formalności w tym samym momencie, w którym są w stanie zagwarantować przelewy o wysokości przynajmniej 1000 złotych. Bezpłatne są też wszystkie wypłaty pieniędzy ze wszystkich bankomatów w Polsce. Nie zapłacimy też nic za wydanie karty debetowej BNP Paribas MasterCard, choć samo korzystanie z niej nie musi już być bezpłatne.

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
BGŻ BNP Paribas
Nazwa
iKONTO
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 18 roku życia
Prowadzenie konta
10 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
miesięczne wpływy w wysokości min. 1000 zł
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
6 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
7 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie trasakcji kartą za min. 300 zł w miesiącu
Bankomaty
wszystkie w Polsce
Wypłaty z bankomatów w Polsce
0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Konto oszczędnościowe
Konto Dobrze Oszczędnościowe z oprocentowaniem 1,8% w skali roku dla nowych środków
Konto walutowe
EUR, USD

Konto osobiste w promocji iKonto w BGŻ BNP Paribas oferuje wiele darmowych usług, w tym:

 • realizację poleceń zapłaty oraz zleceń stałych;
 • internetowe przelewy krajowe;
 • wypłatę ze wszystkich bankomatów na świecie;
 • obsługę karty.

Przed założeniem konta trzeba się jednak dobrze zastanowić, ponieważ BGŻ Paribas przygotował kilka „haczyków”.

Co prawda obsługa karty jest darmowa, ale tylko wówczas, gdy w każdym miesiącu (bądź cyklu prowizyjnym) właściciel rachunku dokona transakcji na kwotę min. 300 zł. W przeciwnym razie z konta zostanie potrąconych 7 zł.

Prowadzenie rachunku również jest bezpłatne, ale tylko wówczas, gdy na Konto Praktyczne spłynie miesięcznie przynajmniej 1000 zł z innych banków. Wydanie karty debetowej jest natomiast całkowicie darmowe. BGŻ Paribas oferuje kartę BNP Paribas MasterCard Debit Paypass, która umożliwia wykonanie płatności internetowych oraz zbliżeniowych. Co ważne, do karty dołączony jest darmowy pakiet ubezpieczeniowy.

Bankowość internetowa i aplikacje mobilne

Klienci banku BGŻ BNP Paribas mają dostęp do rozwiniętej bankowości internetowej oraz nowoczesnych aplikacji mobilnych. Zarówno interfejsy, jak i funkcjonalność platform stoją na wysokim poziomie. Layouty są czytelne i przejrzyste. Łatwo sprawdzić salda, określić historię rachunku, wysłać przelewy lub dokonać płatności. Aplikacje mobilne działają na urządzeniach funkcjonujących w systemach iOS, Android lub Windows Phone.

Dodatkowe korzyści

Promocja iKonto

Zakładając Konto Praktyczne w BNP Paribas w promocji “iKonto”  do 31 maja 2017 można uzyskać promocyjny  zwrot 3% od zakupów kartą przez 5 miesięcy od otwarcia konta (do 40 zł/miesiąc). Główne warunki promocji to: otwarcie konta przez internet lub telefon, zaakceptowanie regulaminu oraz wybieranie do konta karty i dostępu do systemu bankowości internetowej Pl@net. Regulamin promocji dostępny jest w tutaj.

Szczegółowa analiza warunków promocji została przedstawiona tutaj.

Ubezpieczenie karty

Do karty dodawane jest ubezpieczenie „Bezpieczna Karta”, w ramach którego można zabezpieczyć się od nieuprawnionych transakcji przeprowadzanych na całym świecie, rabunku gotówki (na terenie Unii Europejskiej). Usługa pozwala również na zagwarantowanie sobie najniższej ceny towaru – jeśli klient znajdzie ten sam produkt po niższej cenie, wówczas uzyska zwrot.

Zakładanie Konta Pratycznego w banku BGŻ BNP Paribas

Konto Praktyczne BGŻ BNP Paribas można założyć elektronicznie, potwierdzając swoje dane za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Potrzebny jest tylko numer telefonu do kontaktu, numer rachunku w innym banku oraz skan (ewentualnie zdjęcie) dowodu osobistego. BGŻ Paribas dopuszcza także wysłanie kuriera z umową. Wówczas aktywacja konta nastąpi po złożeniu podpisu.

Opinie końcowe: Konto Praktyczne – zalety i wady


ZALETY:

 • 0 zł za prowadzenie konta (w promocji na 3 lata), przelewy przez internet i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce;

WADY:

 • 7 zł miesięcznie za użytkowanie podstawowej karty – warunek zwolnienia z opłaty, transakcje za min 300 zł miesięcznie;


BGŻ BNP Paribas Konto Praktyczne ma niestety dosyć skomplikowaną ofertę, co może odstraszyć klientów. Zadowoleni z takiego rachunku mogą być przede wszystkim ci, którzy dokonują wielu transakcji w przeciągu miesiąca. Niewątpliwą zaletą są gratyfikacje banku:

 • darmowe prowadzenie konta przez 3 lata w ramach promocji (dziwna ta promocja, w wielu bankach prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe);
 • później za miesięczne wpływy w wysokości 1000 zł prowadzenie konta jest zupełnie darmowe;

Niestety, nie każdy z nas dokonuje tak dużych (relatywnie) transakcji w przeciągu miesiąca. Z tego powodu konto nie spodoba się np. studentom lub osobom niepracującym.

Konto Praktyczne BNP Paribas to rachunek, który świetnie sprawdzi się wśród aktywnych klientów, często korzystających z usług bankowych i manewrujących sporymi kwotami pieniężnymi.

Jeśli zapomnimy o regularnych wpływach wynoszących co najmniej 1000 złotych miesięcznie musimy liczyć się z tym, że samo prowadzenie konta wyniesie sporo bo aż 10 złotych. Z kosztami musimy liczyć się i wówczas, gdy nie wyrobimy miesięcznego limitu transakcji kartą. Co miesiąc może obciążać nasz rachunek bankowy kwotą 7 złotych chyba, że dokonamy transakcji gotówkowych na co najmniej 300 PLN albo będziemy korzystać z karty kredytowej. Bez żadnych ograniczeń możemy korzystać z bezpłatnych przelewów zewnętrznych dokonywanych za pośrednictwem Internetu, gdy zaś znajdujemy się poza granicami kraju, bez obaw możemy korzystać ze wszystkich bankomatów grupy BNP Paribas.

Konto Praktyczne w promocji iKonto

+ 3% zwrot za zakupy kartą (max. 200 zł)
Promocja zakończona

Opinie użytkowników

Wszystkich użytkowników Konta Praktycznego w BGŻ BNP Paribas prosimy o opinie. Jakie są wg was plusy i minusy tej oferty? Czy warto ząłożyć Konto Praktyczne? Niby wszystko jest w reklamach za darmo, moneyback, ale niestety są gwiazdki 🙁 Jakie macie opinie warto, czy lepiej szukać innego banku? Podzielcie się swoimi analizami i komentarzami.

 

5.5 Ocena Łączna
12 opinie
Konto Praktyczne - iKonto

6Ocena Redakcji
Wysokość opłat
7
Bankowość internetowa i mobilna
7
4
5.5Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
5.9
Bankowość internetowa i mobilna
5.1
5.6
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
16 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Krzysztof 10 Lipiec 2018 18:56

  Mam konto w tym banku i na początku było wszystko ok. Miało być bezpłatne pod warunkiem jeżeli będę wplacał 1000 zł miesięcznie. Po jakimś czasie pobrano mi z konta 7zl i po rozmowie z konsultantem odwiedziłem się że muszę płacić kartą miesięcznie w wysokości 300zl i dalej będzie bezpłatnie, pomyślałem ok. W następnym miesiącu po spełnieniu wszystkich warunków z konta pobrano mi 2zl za obsługę karty. Nie wiem co o tym myśleć, bank nie jest taki super i napewno nie jest bezpłatny

 2. Odpowiedz
  jakubo 21 Marzec 2017 09:26
  4.3
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  100

  Przeniosłem z żoną konto do Paribas Banku i jestem bardzo zadowolony.Konto darmowe przy wpływach tysiąca złotych,więc dla każdego kto pracuje.Świetna karta zbliżeniowa,łatwy dostęp do konta.Dla mnie najlepsze póki co.

  Pomocne(1) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  Jagoda 1 Marzec 2017 12:35
  4.5
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  90

  Dla mnie super

  Mam konto w Paribas od pół roku i jestem bardzo zadowolona.Konto jest darmowe bo chyba nie jest problemem przelewać minimum tysiąc zł wypłaty i płacić za zakupy kartą.Karta tez jest extra,bardzo nowoczesny wygląd.Nigdy nie miałam problemów z tym bankiem i mogę szczerze polecić 🙂

  Pomocne(1) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  bedzia 26 Luty 2017 10:50
  4.3
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  100

  ikonta opinia bedzi

  W mojej opinii iKonto to jedno z ciekawszych rozwiązań na rynku przede wszystkim dlatego, że pozwala mi korzystać z wielu możliwości bankowości. Nie muszę wydawać pieniędzy na prowadzenie konta, bo co miesiąc mam przelewy powyżej 1000 złotych, nie muszę obawiać się, że zapłacę za korzystanie z bankomatów BNP Paribas, a do tego mogę odzyskać nawet 50 PLN miesięcznie robiąc zakupy w Internecie.

  Pomocne(1) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  Pablo 6 Luty 2017 15:50
  1
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  40
  10

  Bank mnie OSZUKAŁ mówiąc że jeśli spełnię 2 warunki to konto będzie bezpłatne… okazuje się że tak nie jest gdyż wpłacenie 1 tys zł to nie to samo co przelanie go z innego konta. Bank naliczył opłatę niesłusznie 10 zł. Nie poinformowano mnie również o opłacie za sprawdzenie konta. W Ciągu 3 miesięcy okazuje się że zapłaciłem bankowi zmieniającego się jutra 10 + 7 + 3= 20 zł jakiś koszmar!!!!!!!!!! Uważam że niedoinformowanie przez pracowników oraz nadęty konsultant na infolini na te czasy to porażka!!! Najgorszy bank jaki znam! Jutro wypłacam wszystkie pieniądze i zamykam konto. Zamierzam wystawić im paskudną opinie. Każdy kto mnie zapyta o super konto jakie oferują powinien się dowiedzieć prawdy. A jeszcze wspomnę o dwóch ciekawych informacjach. Oferowali fajne oprocentowanie które spadło z 2,8% do 0,5% w ciągu 20 dni to skandal robić idiotę z klienta. BEZNADZIEJNY BANK jak dla mnie. Omijać szerokim łukiem……

  - WADY: opłaty
  Pomocne(7) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  Wojciech 16 Styczeń 2017 11:11
  1
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  20

  Nic nowego tu nie wymyślę, ale wszystkie wady na które zwracają moi przedmówcy potwierdzam.

  Sami pobierają odsetki, później je anulują, nikt nic nie wie. Wyciągi muszę sprawdzać z kalkulatorem i znajduje błędy!!! Na szczęście to jedyny bank w naszym pięknym kraju :))

  - WADY: obsługa prze tel. niekompetentna system bankowości elektronicznej, nieczytelny, nieintuicyjny błędy w saldach konta problemy z kartą kredytową całkowita kwota zadłużenia wyższa niż suma częściowych zadłużeń.
  Pomocne(3) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   klient BGZ 21 Marzec 2017 20:43

   Bgz jak zmieniło system na planet to zaczęły się schody.
   Naliczyli mi nie wiadomo skąd kwotę do spłaty karty kredytowej. Kwoty nie ma w wyciągach i pobrali z konta osobistego na spłatę długu z karty. Reklamacja złożona około 12 razy i na razie nic

 7. Odpowiedz
  rafalski 5 Styczeń 2017 20:20
  2
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  40
  30

  konto w Paribas

  Oferta na papierze jest ok. Ale gdy zadzwoniłem do banku Paribas żeby potwierdzić czy w necie jest aktualna oferta i jej składowe się zgadzają przeżyłem szok. Jedna konsultantka zamilkła gdy zacząłem zadawać pytania, druga ciągle prosiła o cierpliwość i się rozłączała. W końcu przyznała, że nie wie, nie zna warunków założenia i prowadzenia iKonta. I w ten oto piękny sposób personel banku Paribas przekonał mnie abym udał się do konkurencji.

  Pomocne(2) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 8. Odpowiedz
  wiesiek 5 Styczeń 2017 18:44
  1.15
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  10

  Totalna kompromitacja po przejęciu przez paribas internetowy program banku informatycy stworzyli tylko z myślą o sobie na reklamacje odpowiedzi zupełnie nie na temat nieobsługiwane są karty i przy kasie wsklepie trzeba się wstydzić bo poryale nie przyjmują kary mimo wpisanego pinu a w oddziale panie milczą lub kłamią że to awaria ogólnopolska odradzam wiązanie się z tym bankiem bo dokąd był bgż było tanio i dobrze.

  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   mk 5 Luty 2017 19:03

   Po zmianie systemu w u biegłym roku zniknęły mi środki z konta , reklamacje bez skutku ,bałagan ,nie wspomnę że środków nie porałem kiedy były mi potrzebne(kilka godzin przed zmianą systemu) ,stara platforma była stara ale lepsza od obecnej która się wiesza i nie ma dłuższej historii niż rok.

 9. Odpowiedz
  marta 19 Grudzień 2016 21:42
  2.5
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  30
  50

  Złożyłam telefoniczna dyspozycje o zmiane numeru pin (zdziwiałam się, że była darmowa, bo jeszcze kilka miesiecy temu żądali za nia ok 10zł). Konsultant powiedział mi, że na sms z nowym pinem czeka sie do 48 godzin, gdzie w kazdym innym banku zmieniasz go jednym kliknięciem na stronie internetowej. Ok, sms przyszedł po kilku godzinach, ale UWAGA ZE STARYM PINEM.

  - WADY: problem ze zmianą pinu
  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 10. Odpowiedz
  Ayamei 21 Wrzesień 2016 11:47
  5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  100

  Dla mnie bomba!

  Przeniosłam konto z Inteligo do tego właśnie banku.Dla mnie jest świetne.Jak ktoś ma wypłatę(wpływy miniumum tysiąc złotych) to konto darmowe.Łatwy dostęp do konta przez internet,telefon,fajna karta i miła obsługa.Jestem bardzo zadowolona.Polecam.

  Pomocne(1) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 11. Odpowiedz
  minra 30 Lipiec 2016 18:22
  2.8
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  50

  Założyłam sobie konto wraz z kartą w tym “nowoczesnym” banku. Do 14 dni miałam otrzymać kartę, minęło 13 dni, więc zadzwoniłam, aby zapytać, czy karta została już wysłana. Odp Konsultanta, że nie i cytat “ale ja nie widzę wniosku o kartę”. Grzecznie informuję, że to przecież konto z kartą i wszystko było na jednym wniosku. Pani poszła się skonsultować, wróciła chyba po 10 minutach i informuje, że faktycznie karta powinna być i że ona to wyjaśni i oddzwoni. Oczywiście minął prawie tydzień, kontaktu brak. Dzwonie ponownie i mówię, że chciałabym założyć konto z kartą, w jaki sposób to zrobić, czy trzeba dodatkowy wniosek o kartę. Konsultant mówi, że nie, bo karta jest “integralną częścią konta”. Więc wyjaśniłam moją sytuację, na co Konsultant stwierdził, że muszę złożyć reklamację i w systemie nie widać, że już się kontaktowałam w tej sprawie i nikt do mnie nie oddzwoni. Napisałam reklamację. Minęło kilka dni i dostałam sms od banku z instrukcją jak aktywować moją nową kartę. Zadzwoniłam ponownie i okazało się, że karta jednak została do mnie wysłana!!! 27 października, ale została też zablokowana przez bank. Więc się wkurzyłam. Próbowałam się dowiedzieć dlaczego została wysłana do mnie karta, skoro niby nie było wniosku, dlaczego nikt mnie o niczym nie poinformował, oczywiście gdybym nie zadzwoniła sama, to nawet bym nie wiedziała, że karta, którą dostałam jest zablokowana i jest to oczywiście proces nieodwracalny. Szok, co tam się dzieje. Wysłałam rezygnację, bo mam już dość tej śmiesznej sytuacji. Oczywiście zostanie naliczona opłata za konto 10 zł. Hmm ciekawe, w jaki sposób sobie pobiorą opłatę… Nie polecam nikomu tego banku. Jeszcze na infolinii Pan mi powiedział, że to, że jeszcze nie dostałam karty, to wina poczty…. No tak, skoro wysłali ją 27, to trudno aby dotarła do mnie 14. Bank zmieniającego się świata…

  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 12. Odpowiedz
  Jan765 4 Kwiecień 2016 12:58
  3
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  90

  Byłem posiadaczem ikonta dla osób młodych czyli zupełnie darmowego konta, warunki są bardzo fajne bo konto i karta są za 0 zł i bankomaty wszystkie na świecie też za 0zł. Duzym i największym minusem banku jest ich system bankowości internetowej “Planet”. System transakcyjny jest przestarzały, aplikacja banku również. Wygląda bardzo źle, aplikacja uwłacza aplikacji banku i jest bardzo niefunkcjonalna.
  Poza tym innowacje banku… Błagam zajmijcie się tym.

  + ZALETY: niskie opłaty
  - WADY: słaby system transakcyjny aplikacja mobilna
  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 13. Odpowiedz
  dziobak 15 Luty 2016 19:54
  1.8
  Wysokość opłat
  40
  Bankowość internetowa i mobilna
  40
  30

  z chwilą wprowadzenia nowej usługi zmień bank

  BGŻ wraz ze zmianą właściciela z RABOBANKU na BNPPARIBAS przestał być bankiem jasnych i przejrzystych reguł. Wybierając konto w tym banku trzeba się liczyć z tym, że z chwilą wprowadzenia nowej flagowej usługi (konta) opłaty dla “starych” klientów pójdą drastycznie do góry – prowizja będzie praktycznie za wszystko co wcześniej było darmowe i opłata za zmianę taryfy obecnie 100zł. Tu obowiązuje zasada przyciągamy nowych a starych i wiernych łupimy.

  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   jan 26 Luty 2016 21:55

   Na początku było nieźle, ale po tzw fuzji z paribasem dziadostwo. Stała zmiana reguł gry oczywiscie na niekorzyść klientów, tragedia przy zmianie systemu komputerowego kiedy nic nie działało i nikt nie był w stanie udzielić informacji, a trwało to prawie tydzień, niekompetentni i aroganccy pracownicy oddziałów i likwidowane oddziały. Same minusy, zero plusów a jak na ironie pracownik banku zadzwonił do mnie w urodziny z życzeniami. degrengolada

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0