eKonto walutowe

Dodaj do porównywarki

Czy warto założyć eKonto walutowe w mBanku? Ile kosztują przelewy zagraniczne?  Kursy walut są korzystne? Opinie i analiza opłat konta.

Konto walutowe mBanku prowadzone jest w euro, dolarach, funtach brytyjskich lub frankach szwajcarskich.

mBank to pierwszy bank, który stworzył prawdziwie wirtualną, adekwatną do obecnych czasów obsługę klienta. Sprawdźmy, czy również eKonto walutowe będzie tak rewelacyjnym rozwiązaniem jak pierwsze konta osobiste. Jakie są wasze opinie o koncie walutowym mbanku? Konto w Euro – opłaca się go założyć??? Ile kosztuje przyjęcie przelewu z zagranicy w mbanku, a ile wykonanie przelewu walutowego?

Dla kogo konto walutowe w mBanku

Rachunek ten dobrze sprawdzi się w przypadku osób, które otrzymują świadczenia z zagranicy, zwłaszcza np. wypłatę. W związku z brakiem opłat z prowadzeniem konta oraz dość niską opłatą za kartę konto to świetnie nadaje się do spłaty zobowiązań czy przetrzymania środków pieniężnych w innej walucie.

Jakie waluty i spread?

eKonto walutowe mBanku jest kontem walutowym dostępnym dla EUR, USD, GBP i CHF. Spread wynosi 5,25%, co jest stawką średnio korzystną przyjmując, że bank jest komercyjny. Istnieje jednak konieczność założenia konta osobistego w mBanku – rachunek dostępny jest tylko dla klientów banku.

Opłaty

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
mBank
Nazwa
eKonto Walutowe
Waluty
EUR, USD, GBP, CHF
Szacunkowy spread
5,25%
Prowadzenie konta
0 zł
Przelew walutowy europejski SEPA
5 zł
Przelew walutowy zagraniczny SWIFT
0,35%, min. 25 zł, max. 200 zł
Koszt przyjęcia przelewu walutowego
0 zł
Rodzaje kart płatniczych
VISA Classic w EUR, GBP i USD
Wydanie karty
30 zł
Użytkowanie karty
30 zł / rok
Zwolnienie z opłaty za kartę
brak możliwości
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł
Konto oszczędnościowe
Plusy
 • Darmowe wypłaty z bankomatów za granicą

 

Otwarcie i prowadzenie konta są zupełnie bezpłatne w ramach oferty.

Żadna opłata nie jest pobierana za przelewy wewnętrzne (w ramach mbanku) krajowe w walucie, dokonywane przez internet – przelewy zewnętrzne są już płatne; opłata wynosi ok. 0,35% kwoty, przy czym stawka ta musi mieścić się w przedziale 20-200 zł. Naliczany jest również ryczałt opłaty telekomunikacyjnej w wysokości 5 zł. Tak samo wygląda opłata za przelew zagraniczny.

Przelewy europejskie SEPA płatne są 5 zł, jednak już odbiór przelewów, czyli przelewy przychodzące, nie generuje żadnych dodatkowych kosztów.

Wypłaty gotówki

Wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach kosztują 9 zł za każdą transakcję.

Opłata za kartę

Do konta można sobie wyrobić kartę debetową rozliczaną w danej walucie , unikając w ten sposób kosztowego przewalutowania. Możemy zamówić kartę Visa Classic w walucie EUR, GBP i USD. Wydanie takiej karty jest płatne jednorazowo 30 zł, co stanowi również opłatę za pierwszy rok korzystania z niej; każdy kolejny jest płatny w tej samej wysokości.

Wypłaty z bankomatów

Wypłaty w Polsce obciążone są stałą opłatą 5 zł. Wypłaty z bankomatów zagranicznych są bezpłatne, jeśli wypłaca się walutę, w której prowadzony jest rachunek. W innym przypadku należy ponieść koszt przewalutowania w wysokości 3% transakcji.

Oprocentowanie konta

Konta walutowe mBanku nie są oprocentowane.

Dodatkowe funkcjonalności

Istnieje możliwość ubezpieczenia karty – szczególnie przydatna np. w razie wyjazdów czy pobytu zagranicą. Taka dodatkowa opcja płatna jest co miesiąc 3 zł.

Opinie  eKonto Walutowe mBank – zalety i wady


ZALETY:

 • 0 zł opłaty za wypłaty z bankomatów za granicą;

WADY:

 • płatne wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach mbanku (9 zł);
 • stała dość wysoka opłata za kartę (30 zł/rok);


Największą zaletą rachunku są darmowe wypłaty z bankomatów za granicą. doskonała opcja dla osób mieszkających tymczasowo zagranicą, chcących mieć dostęp do swoich środków w konkretnej walucie. Oczywiście mowa tutaj o wypłatach gotówki z bankomatu w danej walucie rozliczeniowej konta.

W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki, dokonanych w walucie innej niż waluta rozliczeniowa, mBank, pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości
3% wartości transakcji (np. gdy z konta walutowego w euro chcemy wypłacić funty).

Konto walutowe eMax w Euro i Funtach jest oprocentowane – co przy wyższych kwotach daje szansę dodatkowego zarobku na środkach spoczywających na koncie.

Jeśli chodzi o minusy, w oczy rzucają się niektóre opłaty, które są stosunkowo wysokie (opłata za kartę, wypłata euro, funtów czy dolarów w oddziale mbanku to koszt 9 zł).
Irytująca może być konieczność posiadania konta osobistego np. eKonta – szczególnie niewygodna dla osób, które mają już konto w innym banku i nie chcą zyskiwać kolejnego, które trzeba utrzymywać.

Opinie klientów

Jakie są wasze opinie o koncie walutowym mbanku? Opłaca się założyć np. konto w euro lub funtach??? Ile kosztuje przyjęcie przelewu z zagranicy a ile wykonanie przelewu walutowego? Czy tabela opłat i prowizji konta walutowego zawiera wszystkie opłaty? Czy też są jakieś inne ukryte? Prosimy o wasze opinie i oceny w komentarzach poniżej.

eKonto walutowe

w ramach eKonta Standard

5.5 Ocena Łączna
13 opinie
eKonto walutowe

eKonto Walutowe zakładamy w bankowości elektronicznej mBanku, po założeniu ekonta mBanku (możliwość zyskania dodatkowych 150 zł w promocji dla nowych klientów).

6.8Ocena Redakcji
Wysokość opłat
7.5
Kursy walut, spread
6
5.4Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
6
Kursy walut
4.8
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
26 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Posiadacz konta walutowego 19 Październik 2023 16:18
  0.75
  Wysokość opłat
  10
  Kursy walut
  20

  Wysokość opłat to kosmos. Płacisz za wszystko. Nawet sprawdzenie salda w bankomacie mbank na terenie Polski kosztuje 5zł. Karta to opłata 30zł. Problemy z wypłatą euro w oddziałach mimo, że masz ich na koncie dziesiątki tysięcy. Z bankomatów w Polsce w ogóle nie ma szans.

  + ZALETY: Wypłaty za granicą
  - WADY: Opłaty i brak możliwości wypłaty euro. A przelew na inne konto może cię kosztować nawet 200zł
  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  tomek 18 Kwiecień 2019 17:37
  1.5
  Wysokość opłat
  20
  Kursy walut
  40

  Można założyć tylko gdy chce się płacić kartą. Bo wtedy brak opłat. W pozostałych przypadkach mbank subie klientów.

  + ZALETY: Nic więcej ani lepiej niż w innych bankach.
  - WADY: Dostęp do swoich pieniędzy obarczony prowizją dla banku. 1. opłata za wypłatę waluty w oddziale banku 2. opłata za wypłacanie waluty w bankomatach za granicą 3. płatne przelewy w walucie 4. zakup walut w mkantorze przeważnie droższy od np pkobp
  Pomocne(46) Niepomocne(7)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  Dada 7 Styczeń 2019 16:56

  A czy ktoś z Was próbował na którąś z powyższych kart wpłacić pieniądze za granicą w bankomacie , czy któreś konto ma coś takiego ? bo czytam tylko przelewy wypłaty z bankomatu

 4. Odpowiedz
  mietek 3 Styczeń 2019 16:08

  jeśli ktoś ma konto w funtach to sobie ich nie wypłaci w żadnej placówce mbanku. musi mieć rachunek w innym banku do którego zrobi płatny przelew i ewentualnie tam sobie wypłaci. oferowanie konta bez możliwości wypłaty to dla mnie oszustwo.

 5. Odpowiedz
  Tomek 25 Październik 2018 17:51
  2.25
  Wysokość opłat
  50
  Kursy walut
  40

  Trochę lipa Nie można wypłacić w oddziale euro trzeba zamawiać i na następny dzień można wybrać patologia jak za komuny w Opolu tak jest ciekawe czy gdzie indziej tez ?

  + ZALETY: Konto jak konto
  - WADY: Nie można wypłacić w oddziale euro trzeba zamawiać i na następny dzień można wybrać patologia jak za komuny w Opolu tak jest ciekawe czy gdzie indziej tez ?
  Pomocne(42) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  M 15 Maj 2018 16:56

  W przypadku eMax GBP nie można dokonywać wpłat gotówki w oddziale.

 7. Odpowiedz
  Mati 11 Maj 2017 06:25
  2.5
  Wysokość opłat
  50
  Kursy walut
  50

  Mam w planie sobie założyć emax walutowy w mBanku w euro jednak nie wiem do końca jak wygląda sprawa z przelewem na taki rachunek. Z jakimi kosztami muszę się liczyć przy przelewach pieniędzy z ekonta (zł) na emax walutowy (euro) oraz ile będzie kosztował przelew z emaxa walutowego (euro) na ekonto (zł).

  Przelewając pieniądze z ekonta trzeba wybrać walutę w jakiej jest prowadzony rachunek walutowy czy mogę pieniądze wysłać w złotych i same zostaną przewalutowane?

  Pomocne(278) Niepomocne(32)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 8. Odpowiedz
  feuer 10 Maj 2017 23:26

  pracuje w Niemczech, mam euro, jakie dajecie oprocentowanie? proszę o info

 9. Odpowiedz
  marcinx 8 Maj 2017 00:20
  3.5
  Wysokość opłat
  70
  Kursy walut
  70

  Witam,
  chciałbym dowiedzieć się jak to jest z tymi kartami,
  że walutą rozliczeniową jest euro.
  Jeśli chcę zapłacić kartą w sklepie bądź wypłacić z bankomatu
  to następuje przewalutowanie czy nie?
  np. chcę wypłacić 50 zł, to następuje przewalutowanie z PLN na EUR i potem znów na PLN?
  Jeśli zapłacę w sklepie za zakupy np. 26,50zł, to z konta zniknie tyle samo?
  Czy nastąpi przewalutowanie i co się z tym wiąże prowizja?

  Proszę o wytłumaczenie co i jak z tym, bo nie ogarniam xD

  Pomocne(226) Niepomocne(30)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Bartek 1 Styczeń 2019 15:36

   Zalezy jaka karta placisz. Jak wielowalutowa (10zl/miesiac) to nie bedziesz mial przewalutowania, o ile masz srodki na kontach w walucie w ktorej placisz. Natomiast, jak zaplacisz karta z konta walutowego (eMAX), to ta kwota bedzie przewalutowana wzgl kursu mbanku (swoja droga – beznadziejny) na walute ktora jest na rachunku, i do tego jeszcze masz prowizje za to ze to zrobiles. Dla przykladu, placisz to 26.5 zl karta walutowa w euro – 26.5 bedzie przewalutowane na ok 4 euro + jakis tam % za to przewalutowanie, i taka kwota zniknie Ci z konta walutowego. Na male kwoty jest ok, nie zauwazysz wielkiej roznicy (pare centow), ale jak planujesz wieksze zakupy to juz bedzie bolalo.

   mBank jest zajebistym bankiem jak mieszkasz za granica z karta do konta walutowego (bez karty wielowalutowej) i to w sumie tyle.

   Jesli natomiast w Twojej pracy czesto zmieniasz kraj lub latasz miedzy Niemcami, Polska, Holandia lub Wielka Brytania, to uwazam, ze lepsza opcja jest PKO lub ING i karta wielowalutowa.

 10. Odpowiedz
  qwerty 1 Maj 2017 08:28

  jak złozyc podpis i jak pobrac w eur

  Jak wygląda sprawa z przesłaniem dokumentów na podpisanie gdy jestem za granicą?
  Gdzie mogę wypłacać w euro?

  • Odpowiedz
   tauron 2 Maj 2017 13:30

   zapewne zostana przewalutowane po niekorzystnym dla ciebie kursie, każdy bank tak robi, więc jesli tylko mozesz wypłacaj kasę w walucie za granica i przywieź ja sdo polski.Każde przewalutowanie przez bank twouich pieniedzy to dla ciebie strata!Pracowałem w banku 2 lata, wiem co pisze 🙂

 11. Odpowiedz
  oko 19 Kwiecień 2017 21:54
  2.5
  Wysokość opłat
  70
  Kursy walut
  30

  Założyłem konto w Euro i do niego kartę aby móc za hotele płacić w Euro. I co? Nie mogę, bo mi transakcje mBank odrzuca.

  - WADY: problemy z transakcjami
  Pomocne(69) Niepomocne(10)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   lolek 27 Listopad 2017 15:16

   Booking i podobne serwisy w większości przypadków akceptują tylko karty kredytowe. Problem może leżeć w niewłaściwym typie karty.

 12. Odpowiedz
  pawel 5 Kwiecień 2017 18:32

  Spread’y walutowe

  Zastanawiam się nad otwarciem konta walutowego dla mojej spółki. Jako że kwoty przelewów zza granicy będą dość duże (EURO) bardzo zależy mi na jak naniższym Spread’dzie przy przewalutowaniu. Ma ktoś z Was może doświadczenie i wie czy ten produkt nadaje się do takiej działalności??

 13. Odpowiedz
  kami 26 Marzec 2017 10:32
  2.5
  Wysokość opłat
  50
  Kursy walut
  50

  Konto walutowe w mbanku – emax to totalna tragedia

  Nie jest możliwe jakiekolwiek wykonywanie przelewów, bez posiadania ekonta. Teoretycznie powinno być możliwe wykonywanie przelewów w taki sposób aby każdorazowo zmieniać zdefiniowanego odbiorce ale niestety ta opcja nie działa. Wyskakuje tylko komunikat o tym ze prosimy skontaktować się z infolinią. Natomiast infolinia każe zakładać sobie kolejne konto. Absolutnie nie polecam tego konta, ponieważ nie można wykonywać z niego przelewów – TRAGEDIA.

  Pomocne(19) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Greg 26 Sierpień 2017 02:36

   Nie mozna z tego konta placic w walucie na jaka konto sie zalozylo. Mozna robic indywidualne przelewy, ale tzw. szybkie platnosci (jak payu, paypal itp.) juz nie, bo wchodzi na konto zlotowkowe i przewalutowuje ze zlotowek po niekorzystnym kursie. Nie polecam jezeli chcecie cos kupowac przez internet w sklepach za granica.

 14. Odpowiedz
  anna 6 Marzec 2017 13:13

  Przebywam obecnie za granicą, czy jest możliwe otwarcie konta bez przyjazdu do polski? czy można jest możliwość podpisania umowy na odległość?> lub przesłanie jej pocztą??

 15. Odpowiedz
  mela 13 Luty 2017 12:12

  Wpływ GBP z konta zlotowego w PKO

  witam, mam takie pytanie – chcialabym przelac ze swojego zlotowego konta w pkobp pieniadze na walutowe konto emax GBP.
  Wiem ze z pko pieniadze wyjda po kursie sprzedazy pkobp ale czy na walutowe wplynie mi juz tyle GBP ile wyjdzie waluty z pkobp czy przy wplywie na emax walutowy nastapi kolejne przewalutowanie po kursie zakupy przez mbank?

 16. Odpowiedz
  Alicja 26 Styczeń 2017 23:33
  2.5
  Wysokość opłat
  60
  Kursy walut
  40

  Konto walutowe w funtach

  Planowałam otworzyć konto eMax walutowe w GBP i właśnie rozmawiałam z infolinią mbanku, żeby zadać parę pytań. Okazuje się, że z tego konta nie można wypłacić pieniędzy w funtach w gotówce. Można z konta w Euro i USD ale w funtach nie. Jedyna możliwość to zrobić z tego konta przelew np na konto w złotówkach lub wypłacić za pomocą karty, również w złotówkach. Przelicznik oczywiście według kursu walut mBanku, czyli troche mniej korzystny niż gdyby wziął funty w gotówce i wymienił w kantorze. Nie spodziewałam się, że wypłata gotówki w funtach nie będzie możliwa więc ciesze się że zadzwoniłam najpierw na infolinię. Stwierdziłam że podzielę się wiedzą z innymi, którzy być może planowali używać tego konta w ten sam sposób co ja i znaleźliby się w kropce. Pozdrawiam.

  Pomocne(53) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 17. Odpowiedz
  gosiamt 26 Październik 2016 08:27
  4
  Wysokość opłat
  100
  Kursy walut
  60

  Witam 🙂
  Mam pytanko – założone mam już konto eKonto. Przy składaniu wniosku nie wybrałam opcji walutowej a obecnie zaistniała potrzeba posiadania takiego rachunku. Chciałam zapytać, czy koniecznym jest otwieranie drugiego konta eKonta z opcją walutową, czy może można otworzyć rachunek walutowy do posiadanego już wcześniej rachunku?
  Dziękuję i pozdrawiam
  Małgorzata M.Tabnorska

  Pomocne(45) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Wicherek 27 Październik 2016 23:27

   Gosiamt: NIe musisz zakladac kolejnego ekonta, konto walutowe zostanie ci “dolozone” to obecnego. Emax walutowy mozesz otworzyc dwoma sposobami.

   1. Przez internet: klikasz tutaj “zaloz konto”, we wniosku odznaczasz ekonto, a zaznaczasz tylko “produkty oszczednosciowe” -> “emax walutowy”

   2. Przez telefon: dzwonisz na infolinie mbanku i skladasz dyspozycje otwarcia emaxa walutowego. z tego co sie orientuje bedzie ono i tak aktywne dopiero po tym jak ci przysla umowe ty ja podpiszesz i im odeslesz

 18. Odpowiedz
  jo 26 Kwiecień 2016 23:30
  2.75
  Wysokość opłat
  70
  Kursy walut
  40

  Dziwne praktyki – powiedzcie jak mam to inaczej nazwać. Jeśli chcę założyć konto w mBanku – odsyłacz działa zawsze. Jeśli chcę zobaczyć tabele prowizji i opłat – nigdy. Tabela jest. Jak się uprzeć, to mLinia poda adres strony (adres działa), ale odsyłacze nie działają. Mógłbym to potraktować jako błąd programisty, gdyby nie to, że trwa to co najmniej rok (rok temu zgłaszałem problem). Pozdrowienia.

  Pomocne(14) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 19. Odpowiedz
  misiek 26 Styczeń 2016 06:06
  5
  Wysokość opłat
  100
  Kursy walut
  100

  Polecam konto walutowe w funtach emax. Barzdo przydatne konto dla osób pracujących w UK.

  Pomocne(6) Niepomocne(9)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 20. Odpowiedz
  midori 19 Wrzesień 2015 22:33
  3.25
  Wysokość opłat
  60
  Kursy walut
  70

  Jakis haker skasowal mi cala historie kont dolarowego i euro
  Konsultantka “zdarta plyta” twierdzi, ze nigdy nie wykonywalam na tych kontach opercaji, a chocby w styczniu wyplacilam 2500 dolarow, narosly mi tez odsetki ale nie wiadomo od czego
  Zdarta plyta doradzila, zebym sprawdzila swoj komputer wirusowo
  Niech swoj sprawdzi , jak zadnych operacji nie widzi
  Stracilam numery kont, na ktore wysylalam pieniadze i dowody ich wyslania
  Bede musiala pisac do banku w USA
  Jesli haker skasuje mi historie konta zlotowkowego to bede w czarnej dupie
  Nawet nie udowodnie, ze zaplacilam podatek
  Robie z wiekszych operacji zrzuty ekranu ale z wszystkich to bylaby tragedia
  Zrzuty robie odkad zginely moje przelewy na telefon
  Dawno juz myslalam o emigracji ale teraz uwazam, ze bank nie jest bezpieczny i sie boje
  Terin rozpatrzenia reklamacj jak dobrze pojdzie 30 dni
  Do tego czasu moze nie byc sladu po moich platnosciach
  Haos:(

  - WADY: same problemy
  Pomocne(10) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 21. Odpowiedz
  ala 20 Kwiecień 2015 15:42
  2.25
  Wysokość opłat
  70
  Kursy walut
  20

  Mbank – darmowe, plus wypłaty poza granicami kraju bez prowizji ale przeliczniki walut wyższe niż w innym banku, minus jak w banku powyżej.
  Jak szanujący się bank internetowy może mieć takie opóźnienia we wprowadzaniu transakcji do systemu (patrz strona banku po zalogowaniu)

  Pomocne(2) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0