Eurokonto Aktywne Plus

Dodaj do porównywarki

Czy warto założyć EuroKonto Aktywne Plus w Pekao SA? Czy jest ono w 100% darmowe dla aktywnych klientów? Jakie są “ukryte haczyki” tej oferty? Opinie i porównanie opłat.

Konto zostało wycofane z oferty i zastąpione przez Konto Przekorzystne.

Pekao S.A. oferuje specjalny rachunek osobisty dla tych ze swoich klientów, którzy aktywnie korzystają z konta. Jeżeli często dokonujesz płatności bezgotówkowych lub np. korzystasz ze zleceń stałych, propozycja banku powinna cię zainteresować.

Główne opłaty za Eurokonto Aktywne Plus

Konto nie należy do rachunków najtańszych dla każdego. Skrócona tabela opłat rachunku Eurokonto Aktywne Plus Pekao SA, wygląda następująco:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Pekao SA
Nazwa
Eurokonto Aktywne Plus
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 18 roku życia
Prowadzenie konta
9,99 zł
Przelew przez internet
0 zł
0,2 zł - za SMS kod do autoryzacji przelewu
Przelew w oddziale
4,99 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
2,98 zł lub 0,99 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie min. 4 transakcji kartą w miesiącu
Bankomaty
Pekao SA
Wypłaty z bankomatów w Polsce
2% min. 5 zł - pozostałe
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł - bankomaty Grupy UniCredit w Europie
4% min. 10 zł pozostałe
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Konto oszczędnościowe
Konto oszczędnościowe Dobry Zysk z oprocentowaniem 0,7%
Konto walutowe
EUR, USD, GBP, CHF
(bez opłat za prowadzenie)

Miesięcznie za Eurokonto Aktywne Plus trzeba płacić 9,99 zł.

Poza tym większość z podstawowych usług w Eurokoncie Aktywnym Plus jest całkowicie darmowych. Należą do nich m.in.:

 • przelewy internetowe w złotówkach;
 • realizacja zlecenia stałego w oddziałach Banku;
 • wypłaty gotówki z bankomatów UniCredit w Europie i bankomatów Pekao w Polsce;
 • całodobowy dostęp do bankowości internetowej Pekao24.

Bardzo ciekawą opcją, zupełnie bezpłatną, jest prowadzenie w ramach rachunku Eurokonta Walutowego (w euro, dolarach amerykańskich, frankach szwajcarskich i funtach brytyjskich).

Opłata za kartę

Do konta dodawana jest darmowa karta debetowa. Klienci mają do wyboru 3 rodzaje kart:

 • MasterCard Debit Standard;
 • MasterCard Debit WOŚP – pozwalająca na aktywne wspieranie WOŚP;
 • Karty Visa Przedpłacona – to dodatkowa karta, dzięki której można brać udział w programie rabatowym Galeria Rabatów.

Karta pozwala na dokonywanie płatności zbliżeniowych i internetowych. Co ciekawe, w ramach konta Aktywne Plus studenci mogą korzystać w wielu specjalnych zniżek np. w księgarniach i szkołach językowych. Za obsługę karty trzeba zapłacić 2,98 zł (6,99 zł za kartę MasterCard FX) miesięcznie, chyba że w jednym miesiącu rozliczeniowym klient dokona 4 transakcji bezgotówkowych (dotyczy to jednak kart VISA/maestro i kart kredytowych).

Dodatkowe korzyści

Właściciele konta mogą korzystać z kilku dodatkowych usług, w tym np. z Linii kredytowej. Ciekawą opcją jest także darmowy szeroki pakiet Ubezpieczeń Assistance, w ramach którego klienci mogą uzyskać pomoc w trudnych sytuacjach. Pakiet obejmuje m.in. wsparcie techniczne, medyczne, samochodowe, informacyjne i podróżnicze.

Eurokonto aktywne Plus wiąże się także z bezpłatnym kontem oszczędnościowym Dobry Zysk. Jego otwarcie jest darmowe, a oprocentowanie zależy od wysokości wpłaconej kwoty.

Opinie Eurokonto Aktywne Plus – zalety i wady

Oferty Pekao są zawsze bardzo dobrze przemyślane. Bank proponuje dedykowane rachunki osobiste, uwzględnia potrzeby konkretnych grup klientów. Eurokonto Aktywne Plus jest przeznaczone dla tych z nas, którzy często korzystają z usług bankowości i stale potrzebują dostępu do swojego rachunku. Zalety tej oferty są rozliczne:

 • bardzo dobra aplikacja mobilna PeoPay i bankowość internetowa Pekao24;
 • konto oszczędnościowe Dobry Zysk;
 • darmowe konto walutowe;
 • bezpłatne transakcje internetowe – przelewy, zlecenia stałe, polecenia zapłaty;

Konto nie jest jednak opłacalne dla tych, którzy rzadko kiedy dokonują transakcji bezgotówkowych. Opłata miesięczna w wys. 9,99 zł jest jednak relatywnie duża.

 

4 Ocena Łączna
7 opinie
Eurokonto Aktywne Plus

5.3Ocena Redakcji
Wysokość opłat
4
Bankowość internetowa i mobilna
7
Dodatkowe korzyści
5
3.9Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
3.4
Bankowość internetowa i mobilna
5.7
Dodatkowe korzyści
2.8
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze

Tags:

9 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Piotr 10 Lipiec 2020 09:09
  1.15
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  10

  Opłaty? porażka!!! panie siedzą …gorzej niż za komuny …jakieś dziwne odburkiwanie.. ja już nie chcę nawet sprawdzać ile miesięcznie wydaje na utrzymanie konta,kart, e-przelewy, konto w banku mam od 94 roku zawsze jak jechałem z prośbą o obnizeniem opłat Spotykałem się ze straszną agresją… na hasło likwidacja kont… szukanie wszystkich dziwnych opłat, których automatycznie DeFacto nie pobrał Bank a teraz mi mówi że to jest moja wina, Te zaległe opłaty o których nic nie wiedziałem mogą być nawet na dobre tysiace… dobre opinie mogą być wystawione chyba tylko przez obsługę banku,lub ich trolli… i ciągłe zadręczanie kredytami w aplikacji ważniejszy jest kredyt klik gotówka niż historia konta.

  + ZALETY: Długo zastanawiałem się nad zaletami... ale chyba tylko to można trzymać bezpiecznie pieniądze..
  - WADY: Obsługa gorsze niż za komuny oczywiście w banku... panie mają tą pracę chyba tylko przez zasiedzenie. Przez telefon jest nawet miło ale oni też niewiele mogą zrobić. Ja się dziwię jak taki bank jeszcze może istniec przy tak wysokich opłatach i takiej obsłudze... nawet jak wpływają pieniądze na konto walutowe za każdy przelew pobierają 5 €... przelicznik i kurs euro...nie ma gorszego w Polsce...
  Pomocne(13) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  Małgorzata 28 Luty 2020 09:23

  Konto w Pekao SA mam od 1996r.- 24 lata.
  Obecnie utrzymuje je jedynie ze względu na historię. Nie polecam absolutnie.
  Dziś za wypłatę z konta kwoty 550 zł Blikiem w Bankomacie Euronet zgarnęli mi 22 zł prowizji!
  przelewy internetowe- wcale nie darmowe bo płacimy za sms autoryzujący każdy.
  wypłaty darmowe z bankomat- tylko własny bankomat
  Za prowadzenie rach 11,50zl/mc – ubezpieczenie jak w poprzednich komentarzach – jak sie uda coś pod nie wykorzystać to naprawdę fart. wiele wykluczeń.
  Raz chciałam zamknąć rachunek – a zostałam “uprzejmie” poinformowana ze nie mogę dopóki spłacam pożyczkę, ponieważ pomimo osobnego rachunku kredytowego splata rat była uruchomiona automatem z mojego rachunku podstawowego.
  Zmiana danych – zmiana nazwiska, a również zmiana dowód osobisty kosztowały mnie 1,5h wizytę w oddziale.Panie obsługujące – jak w komunie.
  W porównaniu obecnie z konkurencją dramat!
  Mam konto w ING i BNP Paribas.
  Z tych najlepiej wypada ING.

 3. Odpowiedz
  gosiaw 12 Luty 2019 10:24
  3.3
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  50

  Mam konto w tym banku od wielu lat za prowadzenie płacę 9,90 i tyle. Cztery razy trzeba zapłacić kartą żeby byc zwolnionym z opłaty za kartę. Doradca ok. zawsze informuje o nowościach. Konto mam od 17 lat i może w tym czasie dwa razy nie mogłam zrobić przelewu przez pekao24. Poza tym jest wszystko ok. W żadnym mbanku, milienium czy innym bym nie trzymała.

  Pomocne(11) Niepomocne(7)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  Mirek 1 Wrzesień 2018 05:53

  Nie ma darmowego pakietu assistance do konta euro+, to zwykła fikcja literacka dla wyłudzenia kolejnej kasy od frajerów – po pierwsze, za dużo wykluczeń, np. zamka od furtki ślusarz już nie naprawi, pralka może być za stara – trzeba pamiętać datę zakupu i jeszcze wysyłać foto jej tyłu z nr seryjnym (czy nie oszukałem), a jak przyjedzie majster to po 3. tyg., za pierwszym razem nawet nie zadzwonił, że nie przyjedzie – później kolejne przesuwanie terminu …, a przez ten okres to chodzić w brudnych rzeczach (dobrze, że mogłem zwieść pranie do drugiego domu) i za części trzeba płacić 2/5 ceny zwykłej pralki, a po 4 m-cach od naprawy kupić nową, bo skończyła się gwarancja i szkoda też kasy na kolejne części, a w nowej pralce mam gwarancję na 8 lat – ja miałem takie nieszczęśliwe przypadki i z furtką i z pralką; – po drugie i najważniejsze, kto ma dwa domy niech omija szerokim łukiem to ubezpieczenie, ten rodzaj pomocy nie działa dla dwóch adresów zamieszkania, zawsze trzeba myśleć, który podano do Banku, czy właściwy …; – po trzecie, przed zgłoszeniem szkody na tel. pomocy należy obowiązkowo zapoznać się z warunkami ubezpieczenia, czy to można zgłosić … bo mogą wprowadzić twoje zapytanie jako zgłoszenie …, zachowanie dziwne i nieetyczne ? i dowiesz się po telefonie za 3 min., że już nie musisz aktualizować adresu – bo mimo, że szkody nie zgłaszałeś, to zapytanie twoje przyjęto je jako szkodę po podaniu peselu … (mój przykład rozmowa z dnia 31.08.2018); – po czwarte, kolejny nieżyciowe rozwiązanie jak chciałem zaktualizować dane adresowe to muszę to zrobić osobiście w banku, który jest czynny dopiero od godz. 10:00, w dobie Internetu można szybciej samemu to zmienić i uniknąć żenujących potem tłumaczeń jak wyżej …, jak dla mnie szkoda fatygi na ten rodzaj ubezpieczeń bankowych, korzystam z normalnych ubezpieczycieli, “to ubezpieczenie polecane przez Bank” odpada, za dużo miałem dziwnych problemów i więcej użerania się już nie chcę. Według moich doświadczeń to zwykła lipa i też więcej siwych włosów przez Bank nie chcę. Przypomnę, że konto euro plus mam od 2011 r. i to są jedyne 3 moje przypadki, więcej ich po prostu nie miałem, korzystam z innych profesjonalnych firm ubezpieczeniowych, wcześniej też nie korzystałem z tej oferty ubezpieczenia przez Bank, jednak jak przeczytałem, że mam, tak chciałem spróbować za co płacę … 🙁 Podsumowanie: lepiej wydać 9,99 PLN, które płacę co miesiąc na rzecz pekao sa na inne rzeczy i szybko zamknąć konto. Moja strata to 9,99 x 12 m-cy=119,88 PLN rocznie,a po 7. latach strata wynosi aż 839,16 PLN.

 5. Odpowiedz
  alicja 6 Maj 2017 22:32
  1.15
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  40
  Dodatkowe korzyści
  10

  do młodych

  Dzień dobry.
  Ja również mam w tym banku eurokonto od 1997 roku. Opłaty są kapitalistyczne, nie jak za komuny! Za komuny każda opłata była symboliczna, czy to w banku, czy w urzędzie. A nawet z mandatem szło się dogadać. Dlatego młodzi, zanim spalicie porównanie, zastanówcie się mocno, wytężcie umysł i pochylcie czoło nad historią. Nie macie pojęcia jak było za komuny. Nie chwalę jej, ale nie znoszę, gdy ktoś pisze o czymś, o czym nie ma zielonego pojęcia.
  Pozdrawiam.

  Pomocne(11) Niepomocne(6)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  dorcia 20 Kwiecień 2017 16:57
  1.3
  Wysokość opłat
  30
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  30

  Wysokie opłaty!! Skandal!! Mamy z mężem wspólne konto więc przysyłają osobne pisma o tej samej treści. W przypadku monitu za przekroczenie debetu o 10zł pobrali po 50 zł za każde pismo. Za każdy przelew 6 zł za wypłatę z bankomatu kwoty 1100 zł 51 zł opłaty. W ciągu miesiąca pobierają różnego rodzaju opłat na kwotę nawet 110 zł. !!!!! Radzę unikać jak ognia. Moja cierpliwość dobiegła końca i przenoszę konto .Jeszcze nie wiem gdzie ale na dniach sie zdecyduję.

  Pomocne(14) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 7. Odpowiedz
  oko 19 Kwiecień 2017 21:45
  1.65
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe korzyści
  20

  konto internetowe pekao24 to porażka,często nie działa,chcesz wykonać pilną płatność a tu wyskakuje przerwa techniczna,błąd techniczny 0 i inne pierdoły oczywiście z winy banku,a opłata za konto 9,99zł co m-c pobierana żenada….

  - WADY: wysokie opłaty
  Pomocne(10) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 8. Odpowiedz
  grzegorz 16 Styczeń 2017 13:13
  1.65
  Wysokość opłat
  40
  Bankowość internetowa i mobilna
  30
  Dodatkowe korzyści
  30

  konto w pekao mam od 1999 roku. prowizja 11.50 co miesiąc, jakieś prowizje automatyczne ok. 3 zł co miesiąc. A jak miałem na koncie ok. 24000PLN to zarobiłem 9 groszy z czego 5 gr zabrali mi na podatek belki. cudowne warunki. obecnie mam tam kredyt i jak go spłace to przenosze do mbanku, albo milenium lub alioru jeszcze sie zastanawia. ogólnie nie polecam pekao . moi znajomi maja w mbanku i milenium bardzo sobie chwalą

  Pomocne(16) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 9. Odpowiedz
  bada 19 Kwiecień 2016 21:04
  3.65
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  50

  mam Eurokonto PLUS w Banku od 17 lat.Korzystam z bankowości elektronicznej,która jest prosta w obsłudze a operacje idą szybko.Za prowadzenie rachunku płacę miesięcznie 11,50zł a za niektóre przelewy po 0,50zł. Mam swojego doradcę i wszystko z nim załatwiam. Jako długoletni klient mogę negocjować warunki np.kredytowania.

  Jedyny mały minus to to,że kiedyś wypłaty gotówki z bankomatów Euronetu były bez prowizji.Teraz to trzeba płacić i tylko wypłata z Bankomatu Banku jest bezkosztowa.

  Ale najbardziej to cenie sobie współpracę ze swoim doradcą,który mnie zna i moje możliwości kredytowe i zawsze przygotuje ofertę szytą na moja miarę.Ja polecam ten Bank wszystkim niezdecydowanym ale też dodam,że trzeba się trochę nauczyć aby mieć rozeznanie w tym wszystkim i aby być partnerem dla banku.

  Pomocne(16) Niepomocne(14)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0