Eurokonto Intro

Dodaj do porównywarki

Czy Eurokonto Intro w Pekao SA to dobre konto dla osoby młodej? Wszystko jest w 100% darmowe? Nie ma żadnych ukrytych opłat i haczyków? Opinie i analiza.

Konto zostało wycofane z oferty i zastąpione przez Konto Przekorzystne.

Pekao lubi przygotowywać specjalne oferty rachunków osobistych dedykowanych dla konkretnych grup klientów. Eurokonto Intro jest konsekwencją takiej polityki. Rachunek przeznaczony jest dla osób młodych, studentów i pracowników, mających nie mniej niż 18 i nie więcej niż 30 lat. Jakie korzyści wiążą się z posiadaniem Eurokonta Intro?

Opłaty za Eurokonto Intro

Banki wiedzą, że jeśli zaoferują dobry produkt młodemu klientowi, jest szansa że przywiążą go do siebie na dłużej. A darmowe konto z szerokim wachlarzem usług to produkt, którego szukają młodzi.

Eurokonto Intro w Pekao SA, adresowane do klientów między 18 a 30 rokiem życia. Darmowe założenie i prowadzenie konta, darmowy całodobowy dostęp do konta przez Internet oraz telefon, darmowe ubezpieczenie Assistance za granicą i Assistance informacyjny, darmowe wypłaty gotówki z 20 tysięcy bankomatów w Europie (z czego 4 tysiące w Polsce, bezprowizyjnie wypłacamy gotówkę w bankomatach Pekao SA oraz sieci Euronet).

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Pekao SA
Nazwa
Eurokonto Intro
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 18 do 30 roku życia
Prowadzenie konta
0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
-
Przelew przez internet
0 zł
0,2 zł - za SMS kod do autoryzacji przelewu
Użytkowanie karty
1,98 zł lub 0,99 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie min. 4 transakcji kartą w miesiącu
Bankomaty
Pekao SA
Wypłaty z bankomatów w Polsce
2%, min. 5 zł
Plusy

Propozycja Pekao ma dużo zalet. Za wiele usług nie trzeba płacić. Darmowe jest m.in.:

 • prowadzenie konta;
 • wypłaty z bankomatów Pekao w Polsce i UniCredit za granicą;
 • przelewy internetowe Pekao24.

Posiadacz Eurokonta Intro ma możliwość korzystania z bezpłatnej bankowości internetowej. W ramach niej można uzyskać dostęp do salda oraz do wielu produktów bankowych. Usługa działa na trzech platformach: PekaoInternet, TelePekao, PekaoSMS. Funkcjonalną i prostą w obsłudze jest także świetna aplikacja PeoPay, która pozwala m.in. na wypłacanie środków z bankomatów, dokonywanie szybkich przelewów oraz regulowanie płatności przez internet.

Opłata za kartę

Do konta dodawana jest karta debetowa MasterCard Debit. Pozwala ona na dokonywanie płatności zbliżeniowych i internetowych. Dzięki niej możliwe jest także korzystanie z wielu zniżek przeznaczonych specjalnie dla studentów. Rabaty obejmują m.in. księgarnie oraz liczne szkoły językowe. Karta posiada także usługę Cash Back. Obsługa karty kosztuje miesięcznie 1,98 zł. Opłaty tej można jednak uniknąć, jeśli posiadacz konta dokona przynajmniej 4 transakcji bezgotówkowych w jednym miesiącu rozliczeniowym.

Co ciekawe, w ramach Eurokonta Intro można wydać kartę wielowalutową dla płatności w dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich, frankach szwajcarskich oraz euro.

Dodatkowe korzyści

Młodych ludzi na pewno powinien zainteresować program rabatowy Galeria Rabatów, którzy pozwala na uzyskanie nawet 30% zniżek w różnych punktach handlowo-usługowych. Bardzo ciekawą opcją jest także darmowe ubezpieczenie Assistance obejmujące wsparcie właściciela konta w czasie jego podróży zagranicznych.

Dodatkowo studenci mogą skorzystać z usług Domu Maklerskiego Pekao. Bezpłatne prowadzenie rachunku inwestycyjnego z możliwością realizacji inwestycji na giełdzie może okazać się strzałem w dziesiątkę. Właściciele Eurokonta Intro mają także możliwość otrzymania preferencyjnego kredytu w ramach Linii Kredytowej.

Opinia o Eurokonto Intro w Pekao SA

Atutem banku jest duża sieć oddziałów (razem z placówkami partnerskimi jest ich ok. 1,2 tysiąca), w których można wykonywać (częściowo odpłatnie oczywiście) operacje bankowe – np. w razie awarii z dostępem do konta kanałami elektronicznymi.

Bank oferuje również rabaty – nawet do 30 proc. – u partnerów programu „Płać kartą bo warto”, rabaty oferują m.in. szkoły językowe i księgarnie.

Posiadacz Eurokonta Intro ma możliwość bezpłatnego korzystania z nowoczesnej usługi Pekao24, która pozwala uzyskać dostęp do posiadanych rachunków oraz innych produktów bankowych przez trzy elektroniczne serwisy dostępu: PekaoInternet, TelePekao oraz PekaoSMS. Transakcje można zabezpieczać przez wydawany do konta token (koszt wydania to 49 złotych, ale do końca grudnia 2011 roku w ramach promocji bank opłaty nie pobiera, użytkowanie roczne kosztuje 24 złote), albo przez SMS-y (koszt jednego to 0,2 zł).

Niestety – choć konto jest darmowe, posiadacz Eurokonta Intro nie może liczyć na darmowe przelewy. Przelewy krajowe (zewnętrzne, poza rachunkami Pekao SA), wykonywane przez Internet wprawdzie kosztują 0 zł, ale już ich potwierdzenie sms-em zapłacimy 0,2 zł (2 złote za pośrednictwem konsultanta przez telefon, 4,99 zł w placówce banku).

Uwaga! Likwidacja konta przed upływem 90 dni od jego otwarcia pociąga za sobą koszt – 35 złotych.
4 Ocena Łączna
2 opinie
Eurokonto Intro

5.5Ocena Redakcji
Wysokość opłat
5
Bankowość internetowa i mobilna
7
Dodatkowe korzyści
4.5
3.6Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
3.5
Bankowość internetowa i mobilna
4
Dodatkowe korzyści
3.5
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
2 opinie
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  yuoirt 1 Maj 2017 22:24
  2.65
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Dodatkowe korzyści
  50

  Konto Intro jest w miarę, jest to dobra ale nie najlepsza obecnie oferta dla młodych, odrzucać może opłata za kartę (4zł bodajże – kwota pomniejsza się gdy się więcej operuje kartą, nie jest to najwyższa ze wszystkich banków opłata)i że wypłata pieniędzy tylko z bankomatów Peako jest darmowa. Na plus: PeoPay oraz płatności NFC w innych bankach albo dostępne dla wybranych sieci komórkowych albo za opłatą itd. Prowadzenie konta za 0 zł. Wszystko zależy od tego czego oczekujesz od banku i takiego konta.

  Pomocne(3) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  muzyk 19 Styczeń 2017 15:15
  1
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  20

  Nie polecam nawet brać tego banku w najbardziej abstrakcyjnych rozważaniach pod uwagę!

  Pomocne(2) Niepomocne(8)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0