Eurokonto Mobilne

Dodaj do porównywarki

Czy warto założyć Eurokonto  Mobilne w Pekao SA? Jakie są “ukryte opłaty” i “haczyki” w kontach PKO SA? Nasza analiza tabeli opłat i opinie klientów.

Konto zostało wycofane z oferty i zastąpione przez Konto Przekorzystne.

Banku Pekao nie trzeba nikomu przedstawiać. To solidna i znana marka, której ufa mnóstwo klientów. Tych młodszych i oswojonych z najnowocześniejszymi technologiami powinno zainteresować Eurokonto Mobilne. Szczególnie, jeśli weźmie się pod uwagę bonusy dodane do oferty przez Pekao.

Eurokonto PKO SA – opłaty i prowizje

Konta bankowe z rodziny “Eurokonto” Pekao SA nie należą do kont tanich. Skrócona tabela opłat Eurokonta Mobilnego PKO SA wygląda następująco:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Pekao SA
Nazwa
Eurokonto Mobilne
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 18 roku życia
Prowadzenie konta
5,99 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
miesięczne wpływy w wysokości min. 500 zł
Przelew przez internet
0 zł
(+0,2zł za SMS kod)
Przelew w oddziale
9,99 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
3,99 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie min. 4 transakcji kartą w miesiącu
Bankomaty
Pekao SA
Wypłaty z bankomatów w Polsce
0 zł - pierwsze 2 wypłaty w miesiącu
2%, min. 5 zł - kolejne
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł - bankomaty Grupy UniCredit w Europie
4% min. 10 zł pozostałe
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Konto oszczędnościowe
Konto oszczędnościowe Dobry Zysk z oprocentowaniem 0,7%
Konto walutowe
EUR, USD, GBP, CHF

Opłata za prowadzenie rachunku EuroKonto Mobilne jest stała i wynosi 5,99 zł. To całkiem sporo, więc Pekao SA i otwiera furtkę dla tych, którzy chcą uniknąć takich kosztów. Jeśli na konto co miesiąc będą trafiały stałe wpływy, np. przez wzgląd na stypendia, wynagrodzenia lub emeryturę, obsługa rachunku stanie się całkowicie darmowa.

Właściciele rachunku mogą bezpłatnie korzystać z usług Pekao24 oraz z aplikacji mobilnej. Zlecenie stałe to koszt 1 zł, polecenia zapłaty z kolei nie wiążą się z żadną opłatą. Przelewy internetowe w złotówkach są darmowe, w oddziale banku kosztują jednak całkiem sporo, bo 9,99 zł.

Opłata za kartę

Do Eurokonta dodawana jest karta płatnicza. Wszystkie oferowane karty są wyposażone w funkcje dokonywania płatności zbliżeniowych oraz usługę Cash Back. Klient może wybierać spośród kilku rodzajów kart debetowych w tym:

 • MasterCard Debit Standard;
 • MasterCard Debit WOŚP – korzystając z niej aktywnie można wspierać WOŚP przez cały rok;
 • Karty Visa Przedpłacona – pozwala ona na pełną kontrolę środków zgromadzonych na rachunku oraz na udział w programie rabatowym Galeria Rabatów.

Opłata za obsługę karty wynosi miesięcznie 3,99 zł, jednak można zostać z niej zwolnionym, jeżeli w przeciągu miesiąca jej właściciel za jej pośrednictwem dokona 4 transakcji bezgotówkowych. Klienci bez prowizji mogą wypłacać gotówkę z sieci bankomatów UniCredit w Europie oraz z sieci bankomatów Pekao w Polsce. Dodatkowo w przeciągu miesiąca można dokonać dwóch bezpłatnych wypłat z bankomatów pozostałych sieci.

Dodatkowe korzyści

Warto zwrócić uwagę na Linię Kredytową w EuroKoncie. Wniosek o pożyczkę można złożyć bez formalności, wystarczy historia rachunku z ostatnich 3 miesięcy. Limit kredytu ustala się indywidualnie z doradcą.

Konto oszczędnościowe – Dobry Zysk

Bardzo ciekawą usługą dołączoną do EuroKonta mobilnego jest tzw. „Dobry Zysk” czyli konto oszczędnościowe. Otwierane jest bezpłatnie na dowolny okres – z wpłaconych środków można korzystać swobodnie bez utraty odsetek. Oprocentowanie jest zależne od wysokości wpłaconej kwoty.

PeoPay – aplikacja mobilna

Niewątpliwą zaletą Eurokonta jest bardzo nowoczesna aplikacja mobilna PeoPay, która pozwala na szybkie przeprowadzanie szeregu operacji bankowych. Dzięki niej można np.:

 • sprawdzić historię operacji oraz stan rachunku;
 • dokonać wypłaty z bankomatu Pekao SA;
 • dokonać szybkiego przelewu z innym zalogowanym do PeoPay użytkownikiem;
 • zapłacić za zakupy w internecie;
 • uregulować należność w wybranych sklepach i punktach usługowych (z logiem PeoPay).

Eurokonto Mobilne Opinie: zalety i wady


ZALETY:

 • 0 zł za wypłaty gotówki bez prowizji z bankomatów Grupy UniCredit w całej Europie;

WADY:

 • 3,99 zł za obsługę karty – zwolnienie transakcje kartą na min. 300 zł/miesiąc;
 • 5,99 zł za obsługę karty – zwolnienie wpływ na konto min. 500 zł/miesiąc;


Eurokonto Mobilne w PKO SA ma stosunkowo wysokie podstawowe opłaty za prowadzenie konta i użytkowanie karty. Można być z nich zwolnionym, ale warunkowo. Są to największe minusy tego rachunku.

Konto jest stworzone z myślą o ludziach lubiących korzystać z bankowości internetowej i smartfonów. Nie będą z niego zadowoleni klienci preferujący bankowość tradycyjną – operacje dokonywane w placówkach są po prostu drogie i nieopłacalne. Jeśli jednak nie odwiedzasz często oddziałów i samodzielnie kierujesz finansami przez internet, oferta Pekao jest godna przemyślenia. Bankomatów sieci jest mnóstwo, poza tym do rachunku można otworzyć konto oszczędnościowe i korzystać z programu rabatowego.

 

4.5 Ocena Łączna
7 opinie
Eurokonto Mobilne

5.5Ocena Redakcji
Wysokość opłat
5
Bankowość internetowa i mobilna
6.5
Dodatkowe korzyści
5
4.3Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
3.5
Bankowość internetowa i mobilna
7
Dodatkowe korzyści
2.4
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze

Tags:

11 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Lena 5 Styczeń 2021 15:17
  1.65
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  0

  Jak ktoś napisał bank nierozwojowy, nie można nic załatwić przez internet, jedyne co to odpowiedzą w wiadomości na koncie bankowym, że trzeba się udać do placówki, inaczej nie można rozwiązać żadnego problemu. Wysokie prowizję, za wypłaty w euronecie prowizje, zorientowałam się po kilku miesiącach, trzeba było iść do placówki i podpisać aneks, znieśli mi opłaty ale na pół roku, a potem znowu trzeba iść podpisać aneks. Poza tym mało wpłatomatów. Dla osób które nie mają wpływów powyżej 500 zł, np w przypadku utraty pracy, opłacają kolejną prowizje. Jestem w tym banku od 1999 roku z przyzwyczajenia, ale w tym roku wkońcu kończę współpracę

  + ZALETY: Dużo bankomatów
  - WADY: Wysokie prowizje, brak możliwości załatwienia sprawy przez internet, dziwne logowanie, tzw. kratki w które trzeba wpisać hasło, a można się przy tym pomylić i zablokować konto
  Pomocne(3) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  Ryszard 6 Grudzień 2018 16:05

  Jeżeli jest wpływ na rachunek min.500 zł.prowizji nie pobiera się. Uwaga wpłata własna w banku nie jest wpływem na rachunek. Przekonałem się o tym na własnej skórze gdy po wpłacie w banku 1200 zł. naliczono mi prowizję 5.99 .Pani z obsługi stwierdziła,że wpływ na rachunek liczy się tylko przy przelewie z innego banku.

 3. Odpowiedz
  Winia 7 Marzec 2018 13:50
  0.8
  Wysokość opłat
  0
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  0

  Mam to konto i tzw. “ukryte opłaty”, które do dziś nie wiem za co są… Ściągają mi kwoty typu 1,79 czy 4,20 ( co w tym miesiącu daje już 6 zł) podpisane jako “opłaty”. Nie są to opłaty za kartę czy smsy, ponieważ wtedy są podpisane takim tytułem. Zdecydowanie nie polecam konta w Pekao, jednak muszę je posiadać ze względu na kredyt.

  + ZALETY: Brak
  - WADY: -opłaty -darmowe wypłaty bez ograniczeń tylko w bankomatach Pekao
  Pomocne(22) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  Wiktor 16 Luty 2018 13:15
  2.5
  Wysokość opłat
  40
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  10

  PKO SA typowa LICHWA 1000 zł kredytu na 12 rat odsetki ,prowizja, ubezpieczenie ponad 150 zł ,na samo przyznanie kredytu ( konto od 1998 r ,przelewy ponad 2000 ) około 4 godzin oczekiwania oraz ponad 10 druków napisane t/z maczkiem do podpisania – została mi ostatnia rata i uciekam z tego nie przyjaznego ( zawyżone opłaty za prowadzenie ) jak najdalej

  + ZALETY: brak
  - WADY: za dużo
  Pomocne(8) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  Bartek 7 Luty 2018 22:33
  4.65
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  A teraz weszło nowe konto “Przekorzystne”, i jest tak
  0 zł za prowadzenie konta,
  0 zł za obsługę karty wielowalutowej do konta,
  0 zł za dwie pierwsze wypłaty w miesiącu z obcych bankomatów w Polsce,
  0 zł prowizji Banku za wypłaty w bankomatach za granicą,
  jeżeli będzie wpływ na rachunek min.500 zł.
  Ja tam ten Bank sobie bardzo chwalę pomocni ludzie , mają czas dla klienta i wszystko pomogą nawet przy ściąganiu różnych aplikacji na telefon.

  Pomocne(17) Niepomocne(7)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  Michał 24 Listopad 2017 11:17

  Tragedia.
  Wysokie oplaty
  Wysokie koszty korzystania z bankomatow
  Dlugi czas oczekiwania na przelewy

  Nie polecam

 7. Odpowiedz
  Darek 14 Wrzesień 2017 02:31

  Likwidując konto w Banku oczywiście uregulowałem wszystkie zadłużenia itd. Niestety pani w okienku coś pokręciła i podali mnie do BIK za 1,16 zł (1 złotówka 16 gr). Przez długi czas nie mogłem nigdzie otrzymać żadnego kredytu nie wiedząc czemu. Pani w banku uparcie twierdziła że mam wszystko uregulowane a BIK uparcie twierdził że jestem dłużnikiem wielkiego formatu. Reklamacje i zapytania w banku nic nie dawały. Ostrzegam wszystkich przed tym bankiem. Bałaganiarstwo i niekompetencja.

 8. Odpowiedz
  damazy10 3 Lipiec 2017 11:59

  Jestem juz w tym banku kila ładnych lat i to co się teraz w nim dzieje przekracza wszelkie możliwości .Od jakiegoś czasu wprowadzono opłaty za wypłaty z bankomatów Euro Netu ,które były bezpłatne i teraz żeby móc wypłacać z nich dalej trzeba podpisać z Bankiem aneks i opłata będzie wynosiła 1,50 miesięcznie .W innych bankomatach pobierają astronomiczne kwoty za korzystanie .Zamierzam pożegnać sie z nimi i przenieść konto gdzie indziej .Nie polecam tego banku szczególnie osobom o niskich dochodach bo opłaty za prowadzenie konta mają z kosmosu..

 9. Odpowiedz
  mariusz 4 Maj 2017 22:33
  2
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  10

  Konto dobre i proste w obsłudze, niestety opłaty za korzystanie lekko z kosmosu …

  + ZALETY: proste w obsłudze
  - WADY: opłaty z kosmosu
  Pomocne(11) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 10. Odpowiedz
  kata 14 Luty 2017 13:59
  1
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  20

  Własnie zakończyłam ciężką współpracę z tym bankiem a trwała ona od 1998r. Zupełnie nie rozwojowy bank absolutnie brak kompetencji pracowników banku .Jeżeli wynikały jakieś problemy ,które można byłoby załatwić przez internet czy też tel. to zapomnij trzeba ruszyć d..i osobiście stać w kolejce najpierw aby zadać pytanie w obsłudze klienta a potem stać w kolejce do kasy bo np.bankomat jest nie czynny.Poza tym wszelkie opłaty za prowadzenie konta ,wypłaty z bankomatów+prowizja i zero promocji dla stałych klientów sprawiły ,że w końcu zebrałam sięna pożegnanie z tym bankiem .Nie polecam absolutnie ……Jeżeli będziecie mieli jakieś problemy to dopiero będą problemy.Jest taki wybór na rynku banków które oferująsuper warunki dla klienta ,że nie ma potrzeby siedzieć i dorabiać niedouczonego doradcę .

  Pomocne(24) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 11. Odpowiedz
  jan 19 Styczeń 2017 23:38
  2.5
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Dodatkowe korzyści
  40

  Powiem tak, może być, aczkolwiek nie spełnia moich oczekiwań w 100%. Z każdą pierdołą (Pin, limit, przelew na większą kwotę, wpłata) trzeba latać do oddziału. UWAGA! LUDZIE nie wiem czy wiecie, (pracownicy sami o tym nie mówią nie pytani) jak chcecie wypłacać we wszystkich filiach Banku Polska Kasa “Opieki” musicie wyrobić sobie tzw. Kartę IKM. (spokojnie za darmo) Straszna komuna i tyle, z całym szacunkiem, ale jak czegoś w tym banku nie zmienią to tylko już staruszkowie w nim będą

  Pomocne(16) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0