Blikomania 2021 – wygraj 100 tys. zł – warunki, zasady, rejestracja krok po kroku

Rejestrując się w loterii Blikomania, a następnie wykonując transakcję Blikiem, można wygrać nagrody warte 2 000 000 zł. Czy to jest bezpieczne? Jak wygląda rejestracja i regulamin loterii? Jak wysokie są wygrane? Sprawdźmy.

Zwykle instytucje finansowe organizują promocje w pojedynkę. Niekiedy współpracują na tym polu z organizacjami płatniczymi. Blikomania jest inna, ponieważ mogą uczestniczyć w niej klienci niemal wszystkich banków jednocześnie.

Co to jest Blikomania?

Blikomania to akcja promocyjna organizowana przez operatora najpopularniejszego systemu płatności mobilnych w Polsce, jakim jest Blik. Każda transakcja zrealizowana Blikiem to los w loterii. Liczba losów do zdobycia jest nieograniczona. Im więcej operacji Blikiem wykonamy, tym więcej szans na gratyfikacje zyskamy.

Co tydzień organizator przyznaje po 945 nagród dziennych o wartości 100 zł każda. Jeden uczestnik może otrzymać wiele nagród dziennych w różnych losowaniach.

Raz w miesiącu ustalani są laureaci nagród głównych o wartości 100.000 zł. W ciągu trwania promocji jeden uczestnik może otrzymać jedną nagrodę główną.

Uczestnik promocji jest zwolniony z obowiązku podatkowego. Ten bierze na siebie organizator.

powrót do menu ↑

Czy to bezpieczne?

Wiele osób zadaje sobie pytanie czy branie udziału w Blikomanii jest bezpieczne? Kto jest jej organizatorem? I w końcu czy sam Blik jest bezpieczny?

Blikomania to konkurs organizowany przez właściciela polskiego systemu płatności mobilnych, czyli Blika. Za bezpieczeństwo i poprawność transakcji odpowiada Polski Standard Płatności. To spółka powołana w 2013 r. przez największe banki w Polsce.

Do Blika podpiętych jest 16 największych banków detalicznych o zasięgu ogólnokrajowym oraz kilkadziesiąt banków spółdzielczych o zasięgu regionalnym i lokalnym.

Blik umożliwia realizowanie transakcji bezgotówkowych i gotówkowych. Chodzi o:

 • płatności jednorazowe w internecie oraz punktach stacjonarnych,
 • płatności cykliczne,
 • szybkie przelewy na numer telefonu (transfer bez podawania numeru konta),
 • prośba o przelew,
 • wypłaty z bankomatów,
 • wpłaty do wpłatomatów.

Wszystkie zatwierdza się sześciocyfrowym kodem. Ten jest jednorazowy i generowany w aplikacji swojego banku.

Wyjątkiem stanowią płatności zbliżeniowe Blikiem, w przypadku których wystarczy odblokować telefon (nie musi mieć on dostępu do internetu) i przystawić go do czytnika. Jednak na razie to nowość dostępna w czterech bankach.

By używać Blika, wystarczy pobrać i aktywować aplikację mobilną swojego banku, a następnie zaakceptować regulamin usługi. Wg danych za III kw. 2021 z rozwiązania korzysta 8,6 mln użytkowników.

Więcej o samym bliku i o tym jak działa można dowiedzieć się tutaj.

powrót do menu ↑

Wygrane

Szansę na wygraną daje każda transakcja, jaką można wykonać Blikiem, czyli:

 • płatność w punkcie stacjonarnym (terminalu POS),
 • płatność w internecie,
 • wpłata lub wypłata gotówki z urządzenia samoobsługowego,
 • przelew na telefon.

Codziennie można zdobyć 100 zł. Nagroda główna wynosi 100 tys. zł, natomiast wartość wszystkich gratyfikacji przekracza 2 mln zł.

Uwaga! Blikomania ma postać loterii. Oznacza to, że przyznawane w jej ramach nagrody i wygrane nie są gwarantowane. By je zdobyć, trzeba mieć po prostu szczęście, czyli zostać wylosowanym przez komputer.

Przekazanie nagród w Blikomanii

Jak przekazywane są wygrane w Blikomanii?

Nagroda dzienna

Organizator w ciągu trzech dni roboczych od dnia losowania informuje laureata mailem o przyznaniu nagrody dziennej. W wiadomości przesyła też PIN i instrukcję odbioru nagrody. W ciągu kolejnych dwóch dni roboczych wysyła SMS-em czek Blik. Ten jest ważny 15 dni.

Gotówkę wypłaca się samodzielnie w bankomacie. W tym celu należy na ekranie urządzenia wybrać odpowiednią opcję, podać dziewięciocyfrowy czek i zatwierdzić operację czterocyfrowym PIN-em.

Nagrody dzienne wydawane są do 12 grudnia.

Nagroda miesięczna

W ciągu pięciu dni roboczych od dnia losowania organizator kontaktuje się mailowo i telefonicznie ze zwycięzcą. W wiadomości przekazuje formularz do wypełnienia. Uczestnik podaje w nim imię, nazwisko, adres, PESEL, dokument tożsamości. Ma na to siedem dni.

Następnie w ciągu pięciu dni roboczych od przesłania wypełnionego formularza organizator realizuje przelew na 100.000 zł. Z dodatkowej puli odprowadza też w imieniu laureata podatek do urzędu skarbowego.

Nagrody główne przekazywane są do 24 grudnia.

 

powrót do menu ↑

Jak zdobywać nagrody – poradnik krok po kroku

Udział w loterii jest bardzo prosty i poza pierwszymi czynnościami odbywa się niejako automatycznie. By mieć szanse na wygranie gotówki, należy:

 1. Otworzyć lub posiadać konto osobiste w banku obsługującym Blika (lista tutaj)
 2. Pobrać i zainstalować aplikację mobilną tego banku
 3. Do 28 listopada:
  • wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie promocji Blikomania,
  • potwierdzić rejestrację (kliknąć w link otrzymany na podany adres e-mail)
  • wpłacić 1 zł na rzecz fundacji Uniwersytet Dzieci (można to zrobić, używając Blika)
 4. Używać Blika
  Każda transakcja to jeden los. Te przydzielane są do uczestnika automatycznie po dokonaniu operacji Blikiem. Nie trzeba niczego zgłaszać ani rejestrować
powrót do menu ↑

Ile kosztuje Blik?

Każdy bank udostępniający Blika ustala cennik samodzielnie. W większości przypadków transakcjebezpłatne. Aktywacja również nie wiąże się z żadnymi kosztami.

Ewentualne opłaty występują jedynie przy wypłacie gotówki z obcych bankomatów. Zwykle wynoszą one tyle samo, ile operacje realizowane kartą debetową danego banku i podlegają tym samym warunkom zwalniającym z opłaty.

Część banków (np. w PKO BP, Santander, Alior) zachęca nawet do wypłat z obcych bankomatów Blikiem niż kartą debetową. Dzięki temu ich klienci mają darmowy dostęp do gotówki w dowolnej maszynie.

powrót do menu ↑

Opinia na koniec

Blikomania to łatwy sposób na wzbogacenie się o atrakcyjną sumkę. Udział w Blikomanii można potraktować jak dobrą zabawę. Udział w niej wiąże się tylko z minimalnymi formalnościami i kosztuje praktycznie 1 zł (szybka wpłata na Uniwersytet Dzieci). Wielką zaletą akcji jest automatyczne przydzielanie losów i ich nieograniczona liczba oraz szerokie spektrum akceptowanych transakcji. Reszta to kwestia szczęścia w losowaniu.

Choć nagrody są – w stosunku do nakładu pracy – niemałe, to szansa na ich zdobycie – raczej niewielka. Trzeba bowiem mieć szczęście w losowaniu. Wynika to z zasad konkursu (jeden los na jednego uczestnika w każdym dniu) i stale rosnącej popularności Blika, czyli sporej konkurencji chętnych na wygraną.

Pod tym względem Blikomania mocno różni się od takich programów premiowych jak Bezcenne chwile Mastercard czy Visa Oferty. W nich nagrody są niejako gwarantowane, gdyż ich uzyskanie sprowadza się do zebrania odpowiedniej liczby punktów. Im częściej płacimy kartą albo/i portfelem cyfrowym, tym szybciej zdobywamy punkty i zyskujemy prawo do premii. Poza tym gratyfikacje w Priceless Specials i Visa Oferty mają charakter rzeczowy, a nie finansowy.

Blikomania

Płać Blikiem i wygrywaj nagrody

+ szansa na 100 tys. zł
Promocja zakończona
9 Ocena Łączna
Blikomania

Ocena promocji
9
ZALETY
 • Atrakcyjne nagrody
WADY
 • Konieczność wpłaty 1 zł tytułem opłaty weryfikacyjnej
Dodaj swoją opinie

Tags:

Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0