Santander Bank Polska: Zgarnij 1600 zł premii w promocjach dla firm

Gdy kolejne banki podnoszą klientom biznesowym opłaty, Santander Bank Polska proponuje im zwolnienie z kosztów najważniejszych usług na 24 miesiące oraz 300 zł w gotówce na start. Do tego dorzuca do 900 zł w postaci zwrotu za transakcję kartą oraz 400 zł za instalację terminalu POS.

Z wielu powodów niektóre osoby nie chcą lub nie mogą pracować na etacie. Postanawiają więc założyć działalność gospodarczą. Do prowadzenia biznesu konto firmowe nie zawsze jest potrzebne (niekiedy wystarczy zwykły ROR), ale jego otwarcie może się opłacić. Wciąż są bowiem banki, które przyznają za to atrakcyjną premię pieniężną.

Zgarnij premię 300 zł na start

Świetnym przykładem jest Santander Bank Polska. Na otwarciu dostępnego tam Konta Firmowego Godnego Polecenia drobny przedsiębiorca (osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą) może zyskać 300 zł.

Uczestnikiem IV edycji promocji „Zgarnij premię z Kontem Firmowym Godnym Polecenia” może być nowy klient firmowy Santandera. Regulamin określa go jako osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą, która od 1 stycznia 2020 nie była stroną umowy o konto firmowe prowadzone przez Santander Bank Polska. Wykluczeni są również ci, którzy wnioskowali o taki produkt. Natomiast bycie klientem indywidualnym Santandera nie wyklucza z udziału w promocji. Czas na przystąpienie do akcji upływa 26 lipca.

Ale to nie wszystko! W ramach równoległych ofert specjalnych (dostępnych do 31 października) organizacja zarządzana przez Michała Gajewskiego oferuje jeszcze inne bonusy:

 • do 900 zł money-backu za transakcje firmową kartą płatniczą,
 • 400 zł za instalację terminala firmy Elavon,
 • zwolnienie z podstawowych opłat przez 24 miesiące.

Jak zyskać 300 zł na start – krok po kroku?

1Do 26 lipca zarejestrować się na stronie promocji, a następnie za pośrednictwem utworzonego tam profilu złożyć wniosek o Konto Firmowe Godne Polecenia.

Podczas rejestracji trzeba zaakceptować regulamin i wyrazić zgodę na ujawnienie organizatorowi promocji (Bonnier Business Polska wydawcy Bankier.pl) tajemnicy bankowej –  faktu spełnienia przez nas warunków i przyznania nam nagrody.

We wniosku o konto podajemy dane zgodne z tymi wpisanymi do formularza rejestracyjnego (ten sam adres e-mail). Należy także pamiętać, by wyrazić zgodę na:

 • ujawnienie tajemnicy bankowej na rzecz organizatora w celu przeprowadzenia promocji (chodzi o możliwość poinformowania organizatora o spełnieniu warunków wypłaty nagrody),
 • kontakt w sprawie realizacji wniosku o otwarcie konta i dostarczenie regulacji bankowych,
 • kontakt elektroniczny i telefoniczny w celach marketingowych.

Co prawda karta firmowa nie jest wymagana, ale bez niej nie będzie można otrzymywać money-backu.

2Do 15 sierpnia zawrzeć umowę

Można to zrobić za pośrednictwem kuriera albo w pełni online (wideoweryfikacja).

3Do 30 września spełnić warunki aktywności:

 • wykonać 5 dowolnych przelewów na rachunki prowadzone przez inne instytucje (nie dotyczy transferów do ZUS-u),
 • przynajmniej raz zalogować się do aplikacji Santander Mobile.

Przekazanie premii

O przyznaniu nagrody i spełnieniu warunków klient zostanie powiadomiony e-mailem najpóźniej 31 października. Przekazanie premii nastąpi do 22 listopada.

Ważne! By tak się stało, trzeba będzie na stronie promocji podać swoje imię i nazwisko oraz uzupełnić numer założonego konta (do przelewu nagrody). Uczestnik ma na to 14 dni roboczych od otrzymania powiadomienia.

Oczywiście, na dzień wypłaty bonusu konto musi być aktywne.

Pamiętajmy, że premia jest przychodem naszej firmy, z którego musimy rozliczyć się samodzielnie.

powrót do menu ↑

Do 900 zł zwrotu wydatków kartą

W dostępnej  do 31 października  „Promocji dla przedsiębiorców VI” bonusem jest półroczny money-back w wysokości 3 proc. Limit kwotowy wynosi 150 zł miesięcznie, co łącznie daje nawet 900 zł premii.

By otrzymywać zwrot, należy:

 • Do 31 października otworzyć rachunek Konto Firmowe Godne Polecenia wraz z kartą
 • Wyrazić zgody marketingowe na kontakt telefoniczny i elektroniczny,
 • W każdym z sześciu kolejnych miesięcy, licząc od zawarcia umowy, wykonać z konta przelew na min. 200 zł do ZUS-u lub urzędu skarbowego

Nagroda za dany miesiąc wypłacana jest do końca kolejnego miesiąca. Przykładowo money-back za maj otrzymamy do końca czerwca.

powrót do menu ↑

400 zł za instalację terminalu POS

Kolejny bonus w postaci 400 zł można zyskać za instalację terminalu POS dostarczonego przez firmę Elavon. Stosowną umowę należy zawrzeć w ciągu sześciu miesięcy od otwarcia konta firmowego (to należy zrobić do 31 października). Dodatkowo w tym samym terminie trzeba przyjąć na urządzeniu choć jedną płatność bezgotówkową.

powrót do menu ↑

Zwolnienie z opłat przez 2 lata

Ale to nie koniec benefitów przyznawanych przez bank w „Promocji dla przedsiębiorców VI”. Kolejną nagrodą przyznawaną uczestnikom akcji jest bezwarunkowe zwolnienie przez 24 miesiące z opłat za:

 • prowadzenie konta firmowego,
 • wydanie i obsługę pierwszej karty debetowej,
 • zwykłe przelewy internetowe (krajowe i SEPA, czyli w euro),
 • SMS-y z kodami do autoryzacji,
 • pierwsze 10 przelewów natychmiastowych (w systemie Blue Cash) w miesiącu,
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą,
 • zlecenia stałe,
 • polecenia zapłaty.
powrót do menu ↑

Ile kosztuje Konto Firmowe Godne Polecenia?

Otwarcie rachunku w ramach VI edycji akcji „Premia dla przedsiębiorców” daje prawo do skorzystania ze zwolnienia z podstawowych opłat (konto, karta, przelewy, SMS-y do autoryzacji, obce bankomaty, zlecenia stałe, polecenia zapłaty) przez 24 miesiące. Co później?

Standardowo za prowadzenie Konta Firmowego Godnego Polecenia Santander pobiera 25 zł miesięcznie. Nie robi tego, jeśli przedsiębiorca wykona przelew do ZUS-u albo skarbówki na min. 200 zł.

Obsługa karty debetowej Mastercard Business Debit (warto ją wybrać ze względu na money-back) kosztuje 7 zł miesięcznie. Opłaty unika się po wykonaniu obrotów plastikiem na min. 400 zł.

W każdym miesiącu klientowi przysługuje darmowa pula 15 zwykłych przelewów internetowych. Za każdy następny płaci on 1 zł. Do tego bank nalicza po 20 gr za każdy SMS z kodem do autoryzacji. Przelewy można też bezpłatnie potwierdzać w aplikacji.

Przedsiębiorca ma darmowy dostęp do gotówki poprzez maszyny własne Santandera (ok. 1650 szt.). Każda wypłata w obcym bankomacie wiąże się z prowizją 3,5 proc. (min. 5 zł). Alternatywą jest usługa cash-back.

Prowizja występuje również przy operacjach gotówkowych w oddziale. Wynosi ona 0,65 proc. (min. 10 zł) wartości wpłaty bądź wypłaty. Klient może bez dodatkowych opłat deponować środki we wpłatomatach własnych (przeszło 900 szt.).

Nasza pełną recenzje Konta Firmowego Godnego Polecenia można znaleźć tutaj.
powrót do menu ↑

Czy warto?

Łącząc dostępne w Santanderze dwie promocje dla firm, można całkiem nieźle się obłowić i nie ponieść przy tym żadnych kosztów.

Santander można polecić tym przedsiębiorcom, którzy szukają taniego czy nawet darmowego w utrzymaniu rachunku i chcą łatwo zarobić 300 zł. Wystarczy, że zawrą umowę, zalogują się do apki oraz wykonają pięć przelewów wychodzących. Łącząc inne oferty specjalne, zyskają m.in. zwolnienie z opłat na 24 miesiące, prawo do money-backu 3 proc. przez pół roku oraz nawet 400 zł za instalacje terminala płatniczego.

Udział w akcji jest jak najbardziej opłacalny. Opłat związanych z posiadaniem Konta Firmowego Godnego Polecenia wraz kartą debetową unika się po wykonaniu przelewu do ZUS-u oraz wykonaniu plastikiem obrotów na 400 zł. Trzeba tylko unikać obcych bankomatów, a przelewy zatwierdzać w aplikacji.

A jeśli jeszcze nie jesteśmy klientami indywidualnymi Santandera, na otwarciu tam konta osobistego możemy zyskać 350 zł w gotówce.

Konto Firmowe Godne Polecenia

Kumulacja promocji

+ 1600 zł premii i zwolnienie z opłat na 2 lata
OSTATNI dzień promocji
1 Opinia
 1. Odpowiedz
  Ewa 14 Kwiecień 2021 13:34

  Czy przelewy do KRUS też dają podstawę do korzystania z warunków promocji?

  Dodaj swoją opinie

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0