Santander Bank: 1250 zł premii w promocjach dla firm

Wystartowała promocja dla firm organizowana przez wydawcę portalu  Bankier.pl we współpracy z Santander Bank Polska. Otwierając Konto Firmowe Godne Polecenia, można w kilka miesięcy i bez większego trudu zyskać przeszło 1000 zł, a do tego nie ponosić kosztów utrzymania rachunku przez dwa lata.

Samozatrudnienie może być dla niektórych osób odpowiedzią na trudną sytuację na rynku pracy. Własna działalność jest wymagająca, ale daje wiele satysfakcji i niezależności.

W prowadzeniu własnego biznesu przydaje się wiele narzędzi. Jednym z nich jest konto firmowe, które służy do rozliczeń z kontrahentami i urzędem skarbowym (VAT).

Zgarnij premię 250 zł na start

Skoro w wielu przypadkach rachunek firmowy jest niezbędny, warto dokonać trafnego wyboru. Można się w nim kierować wysokością opłat i możliwą do otrzymania premią pieniężną przysługującą za jego otwarcie.

Pod tym względem bardzo korzystnie wypada dostępne w Santanderze Konto Firmowe Godne Polecenia.

W ramach promocji na jego założeniu przedsiębiorca można zyskać 250 zł na start oraz nawet 1000 zł w bonusach. Do tego organizacja kierowana przez Michała Gajewskiego zwalnia na 24 miesiące z opłat za podstawowe usługi.

Druga część nagrody ma charakter money-backu w wysokości 3 proc. Dokładna wielkość zwrotu uzależniona jest od wielkości comiesięcznych wydatków kartą oraz zawarcia umowy o terminal płatniczy.

Trwająca do 18 grudnia akcja specjalna skierowana jest do nowych klientów biznesowych Santandera. Chodzi o osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które nie mają lub nie miały w tym banku rachunku firmowego po 1 listopada 2019 r. lub których wniosek o taki produkt znajduje się w fazie procesowania.

Uwaga! Posiadanie konta osobistego nie wyklucza z udziału w akcji. Zresztą na jego otwarciu też można całkiem sporo zarobić. Do zgarnięcia jest  300 zł w gotówce i punkty w programie Bezcenne Chwile o wartości 100 zł. Szczegóły dostępne są tutaj.

Jak zdobyć premię 250 zł – krok proku?

1Do 18 grudnia zarejestrować się na stronie promocji

W formularzu trzeba wyrazić zgodę na ujawnienie organizatorowi akcji (firma Bonnier Business Polska, wydawca m.in. serwisu Bankier.pl i „Pulsu Biznesu”) tajemnicy bankowej. W praktyce chodzi tylko o powiadomienie go o tym, że zdobyliśmy prawo do nagrody.

2Do 18 grudnia złożyć wniosek o Konto Firmowe Godne Polecenia i dostęp do e-bankowości Mini Firma

Ważne! Wniosek składa się wyłącznie przez link aktywacyjny, jaki organizator przesyła uczestnikowi po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego. We wniosku podajemy dane zgodne z tymi wpisanymi do formularza rejestracyjnego (ten sam adres e-mail). Wyrażamy zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów kontaktu w sprawach związanych z realizacją Wniosku o Produkt, dla celów marketingu banku, w tym drogą telefoniczną i poprzez środki komunikacji elektronicznej.

Co prawda karta firmowa nie jest wymagana, ale bez niej nie będzie można otrzymywać money-backu. Z tego samego powodu warto wybrać plastik MasterCard Business Debit.

3W ciągu 30 dni zawrzeć umowę o konto.

Można to zrobić przez kuriera lub podczas spotkania z mobilnym doradcą. Obecni klienci indywidualni Santandera zrobią to z poziomu e-bankowości.

4W ciągu 60 dni od otwarcia rachunku:

 • pobrać i choć raz zalogować się do aplikacji Santander mobile,
 • wykonać 3 przelewy internetowe na rachunki prowadzone przez inne banki (wartość transferów jest dowolna).

Przekazanie premii

Premia 250 zł zostanie wypłacona na konto firmowe do 30 kwietnia 2021 r. W praktyce stanie się to szybciej. Dlaczego?

Regulamin stanowi bowiem, że Santander przekaże nagrodę w ciągu 14 dni roboczych od poinformowania klienta e-mailem o przyznaniu gratyfikacji, co stanie się najpóźniej 15 kwietnia. Celem odbioru bonusu pieniężnego przedsiębiorca będzie musiał na stronie promocji podać swoje imię, nazwisko oraz numer założonego w promocji konta.

Pamiętajmy, że premia jest przychodem naszej firmy, z którego musimy rozliczyć się samodzielnie.

900 zł zwrotu wydatków kartą

W dostępnej do 31 marca „Promocji dla przedsiębiorców V” bonusem jest półroczny money-back w wysokości 3 proc. Limit kwotowy wynosi 150 zł miesięcznie, co łącznie daje nawet 900 zł premii.

By otrzymywać zwrot, należy:

 • Być nowym klientem firmowym Santandera (brak konta firmowego od 31 marca 2019 r.)
 • Do 31 marca otworzyć rachunek Konto Firmowe Godne Polecenia wraz z kartą
 • Wyrazić zgody marketingowe
 • W każdym z sześciu kolejnych miesięcy, licząc od zawarcia umowy, wykonać z konta przelew na min. 200 zł do ZUS-u lub urzędu skarbowego

Nagroda za dany miesiąc wypłacana jest do końca kolejnego miesiąca. Przykładowo money-back za listopad otrzymamy do końca grudnia.

100 zł za instalację terminalu POS

Drugą część nagrody, mającą wartość 100 zł, można otrzymać za zawarcie z firmą Elavon Financial Services (za pośrednictwem banku) umowy o akceptację płatności kartami na terminalu POS. By tak się stało, należy zrobić to w ciągu sześciu miesięcy od otwarcia Konta Firmowego Godnego Polecenia i w tym samym terminie przyjąć pierwszą płatność.

Ważne! Bonus za terminal przysługuje tym podmiotom, które jeszcze nie współpracują z Elavonem w zakresie przyjmowania płatności bezgotówkowych.

Pamiętajmy, że premia jest przychodem naszej firmy, z którego musimy rozliczyć się samodzielnie.

Zwolnienie z opłat przez 2 lata

Ale to nie koniec benefitów przyznawanych przez bank w „Promocji dla przedsiębiorców V”. Ostatnią nagrodą przyznawaną uczestnikom akcji jest bezwarunkowe zwolnienie przez 24 miesiące z opłat za:

 • prowadzenie konta firmowego,
 • wydanie i obsługę pierwszej karty debetowej,
 • zwykłe przelewy internetowe (krajowe i SEPA, czyli w euro),
 • SMS-y z kodami do autoryzacji,
 • pierwsze 10 przelewów natychmiastowych (w systemie Blue Cash) w miesiącu,
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą,
 • zlecenia stałe,
 • polecenia zapłaty.

Ile kosztuje Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander Banku?

Standardowe opłaty związane z utrzymaniem Konta Firmowego Godnego Polecenia przedstawia poniższa tabela.

Wynika z niej, że nawet po zakończeniu promocji posiadanie rachunku może być darmowe. W tym celu wystarczy: wykonać przelew do ZUS, realizować obroty kartą na 400 zł oraz unikać obcych bankomatów.

Niewielkie koszty mogą się pojawić w związku z realizacją przelewów na rachunki w innych bankach. Lecz stanie się tak dopiero po przekroczeniu limitu 15 darmowych transferów i wyczerpaniu puli bezpłatnych SMS-ów z kodami do potwierdzania transakcji.

Nasza pełną recenzje Konta Firmowego Godnego Polecenia można znaleźć tutaj.

Czy warto?

Łącząc dostępne w Santanderze trzy promocje dla firm, można całkiem nieźle się obłowić i nie ponieść przy tym żadnych kosztów. Premia na start to 250 zł i przyznawana jest po otwarciu rachunku oraz wykonaniu trzech przelewów. Do tego dochodzi money-back – ogólny (do 150 zł miesięcznie) i premia 100 zł za terminal.

Oprócz tego przez dwa lata nie ponosi się żadnych opłat związanych z utrzymaniem konta firmowego. Później również nie powinno być z tym problemu, o ile co miesiąc wykona się przelew do ZUS, obroty kartą na 400 zł i uniknie wypłat z obcych bankomatów.

Warto, także wspomnieć o innych ciekawych funkcjonalnościach konta firmowego Santandera, które jeszcze bardziej podnoszą jego atrakcyjność:

 • eFaktoring – oferta faktoringu z limitem 100 000 zł na start,
 • eUmowy – możliwość wgrywania własnych umów i korzystania z nich na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu,
 • eWindykacja – oferta odzyskiwania zaległości od klientów, którzy nie płaca faktur w terminie,
 • eKsięgowość – oferta prowadzenia księgowości samodzielnie lub z pomocą dedykowanej księgowej – wsparcie księgowe i techniczne inFakt od poniedziałku do soboty przez czat, mail i telefon,
 • Opieka medyczna – dostęp do prywatnej opieki medycznej – w ramach pakietu medycznego otrzymujemy nielimitowane wizyty w ambulatoryjnych placówkach medycznych wskazanych przez LUX MED w zakresie interny lub medycyny rodzinnej oraz pediatrii,

Konto Firmowe Godne Polecenia

Kumulacja promocji

+ 1250 zł premii i zwolnienie z opłat na 2 lata
18 dni do końca promocji
1 Opinia
 1. Odpowiedz
  Ewa 2 Sierpień 2020 13:34

  Czy przelewy do KRUS też dają podstawę do korzystania z warunków promocji?

  Dodaj swoją opinie

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0