Santander Bank Polska: 3300 zł premii w promocjach dla firm

Gdy kolejne banki podnoszą klientom biznesowym opłaty, Santander Bank Polska proponuje im zwolnienie z kosztów najważniejszych usług na 24 miesiące oraz 300 zł w gotówce na start. Do tego dorzuca do 900 zł w postaci zwrotu za transakcję kartą, 100 zł za instalację terminalu POS oraz 2000 zł na promocję w portalu Sprzedajemy.pl.

Z wielu powodów niektóre osoby nie chcą lub nie mogą pracować na etacie. Postanawiają więc założyć działalność gospodarczą. Do prowadzenia biznesu konto firmowe nie zawsze jest potrzebne (niekiedy wystarczy zwykły ROR), ale jego otwarcie może się opłacić. Wciąż są bowiem banki, które przyznają za to atrakcyjną premię pieniężną.

Bonus 300 zł na start

Świetnym przykładem jest Santander Bank Polska. Na otwarciu dostępnego tam Konta Firmowego Godnego Polecenia drobny przedsiębiorca (osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą) może zyskać 300 zł.

Trwająca do 31 marca akcja skierowana jest do nowych klientów. Wg regulaminu chodzi o osoby, które od 1 listopada 2019 nie miały tam rachunku firmowego dla mikroprzedsiębiorców. Natomiast bycie klientem indywidualnym Santandera nie wyklucza z udziału w promocji.

Ale to nie wszystko! W ramach równoległych ofert specjalnych (również dostępnych do 31 marca) organizacja zarządzana przez Michała Gajewskiego oferuje jeszcze inne bonusy:

 • do 900 zł money-backu za transakcje firmową kartą płatniczą,
 • 100 zł za instalację terminala firmy Elavon,
 • zwolnienie z podstawowych opłat przez 24 miesiące,
 • do 2000 zł w formie e-kodów na promocję ogłoszeń w serwisie Sprzedajemy.pl.

Jak zyskać 300 zł na start – krok po kroku?

1Do 31 marca zarejestrować się na stronie promocji, a następnie za pośrednictwem utworzonego tam profilu złożyć wniosek o Konto Firmowe Godne Polecenia.

We wniosku podajemy dane zgodne z tymi wpisanymi do formularza rejestracyjnego (ten sam adres e-mail). Należy także pamiętać, by wyrazić zgodę na:

 • ujawnienie tajemnicy bankowej na rzecz organizatora w celu przeprowadzenia promocji (chodzi o możliwość poinformowania organizatora o spełnieniu warunków wypłaty nagrody)
 • kontakt w sprawie realizacji wniosku o otwarcie konta i dostarczenie regulacji bankowych
 • kontakt drogą elektroniczną w celach marketingowych
 • kontakt telefoniczny w celach marketingowych

Co prawda karta firmowa nie jest wymagana, ale bez niej nie będzie można otrzymywać money-backu.

2Do 15 kwietnia zawrzeć umowę

Można to zrobić za pośrednictwem kuriera albo w pełni online (wideoweryfikacja).

3Do 30 maja:

 • wykonać 3 dowolne przelewy na rachunki prowadzone przez inne instytucje (nie dotyczy transferów do ZUS-u),
 • przynajmniej raz zalogować się do aplikacji Santander mobile.

Przekazanie premii

Premia pieniężna 300 zł za otwarcie konta firmowego zostanie przekazana do 30 czerwca.

Ważne! Do 18 czerwca organizator prześle maila z informacją o przyznaniu nagrody. Wówczas będziemy mieć siedem dni na podanie numeru otwartego w promocji rachunku, na który trafi przelew będący gratyfikacją. Instrukcję zamieści w mailu. Formularz znajdziemy też na swoim profilu w serwisie, w którym się rejestrowaliśmy.

Pamiętajmy, że premia jest przychodem naszej firmy, z którego musimy rozliczyć się samodzielnie.

powrót do menu ↑

do 900 zł zwrotu wydatków kartą

W dostępnej również do 31 marca „Promocji dla przedsiębiorców V” bonusem jest półroczny money-back w wysokości 3 proc. Limit kwotowy wynosi 150 zł miesięcznie, co łącznie daje nawet 900 zł premii.

By otrzymywać zwrot, należy:

 • Do 31 marca otworzyć rachunek Konto Firmowe Godne Polecenia wraz z kartą
 • Wyrazić zgody marketingowe
 • W każdym z sześciu kolejnych miesięcy, licząc od zawarcia umowy, wykonać z konta przelew na min. 200 zł do ZUS-u lub urzędu skarbowego

Nagroda za dany miesiąc wypłacana jest do końca kolejnego miesiąca. Przykładowo money-back za luty otrzymamy do końca marca.

powrót do menu ↑

100 zł za instalację terminalu POS

Kolejny bonus w postaci 100 zł można zyskać za instalację terminalu POS dostarczonego przez firmę Elavon. Stosowną umowę należy zawrzeć w ciągu sześciu miesięcy od otwarcia konta firmowego (to należy zrobić do 31 marca). Dodatkowo w tym samym terminie trzeba przyjąć na urządzeniu choć jedną płatność bezgotówkową.

powrót do menu ↑

Zwolnienie z opłat przez 2 lata

Ale to nie koniec benefitów przyznawanych przez bank w „Promocji dla przedsiębiorców V”. Kolejną nagrodą przyznawaną uczestnikom akcji jest bezwarunkowe zwolnienie przez 24 miesiące z opłat za:

 • prowadzenie konta firmowego,
 • wydanie i obsługę pierwszej karty debetowej,
 • zwykłe przelewy internetowe (krajowe i SEPA, czyli w euro),
 • SMS-y z kodami do autoryzacji,
 • pierwsze 10 przelewów natychmiastowych (w systemie Blue Cash) w miesiącu,
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą,
 • zlecenia stałe,
 • polecenia zapłaty.
powrót do menu ↑

Do 2000 zł na promowanie ogłoszeń

Ostatnią nagrodą przysługującą klientowi, który do 31 marca otworzy Konto Firmowe Godne Polecenia, jest 20 kodów zasilających konto użytkownika w serwisie Sprzedajemy.pl kwotą po 100 zł. Doładowania odbywają się przez maksymalnie 10 miesięcy. Warunkiem jest założenie i opłacanie abonamentu na Konto PRO na Sprzedajemy.pl, co kosztuje 29-79 zł miesięcznie w zależności od pakietu.

powrót do menu ↑

Ile kosztuje Konto Firmowe Godne Polecenia?

Otwarcie rachunku w ramach V edycji akcji „Premia dla przedsiębiorców” daje prawo do skorzystania ze zwolnienia z podstawowych opłat (konto, karta, przelewy, SMS-y do autoryzacji, obce bankomaty, zlecenia stałe, polecenia zapłaty) przez 24 miesiące. Co później?

Standardowo za prowadzenie Konta Firmowego Godnego Polecenia Santander pobiera 25 zł miesięcznie. Nie robi tego, jeśli przedsiębiorca wykona przelew do ZUS-u albo skarbówki na min. 200 zł.

Obsługa karty debetowej Mastercard Business Debit (warto ją wybrać ze względu na money-back) kosztuje 7 zł miesięcznie. Opłaty unika się po wykonaniu obrotów plastikiem na min. 400 zł.

W każdym miesiącu klientowi przysługuje darmowa pula 15 zwykłych przelewów internetowych. Za każdy następny płaci on 1 zł. Do tego bank nalicza po 20 gr za każdy SMS z kodem do autoryzacji. Przelewy można też bezpłatnie potwierdzać w aplikacji.

Przedsiębiorca ma darmowy dostęp do gotówki poprzez maszyny własne Santandera (ok. 1650 szt.). Każda wypłata w obcym bankomacie wiąże się z prowizją 3,5 proc. (min. 5 zł). Alternatywą jest usługa cash-back.

Prowizja występuje również przy operacjach gotówkowych w oddziale. Wynosi ona 0,65 proc. (min. 10 zł) wartości wpłaty bądź wypłaty. Klient może bez dodatkowych opłat deponować środki we wpłatomatach własnych (przeszło 900 szt.).

Nasza pełną recenzje Konta Firmowego Godnego Polecenia można znaleźć tutaj.
powrót do menu ↑

Czy warto?

Łącząc dostępne w Santanderze trzy promocje dla firm, można całkiem nieźle się obłowić i nie ponieść przy tym żadnych kosztów.

Santander można polecić tym przedsiębiorcom, którzy szukają taniego czy nawet darmowego w utrzymaniu rachunku i chcą łatwo zarobić 300 zł. Wystarczy, że zawrą umowę, zalogują się do apki oraz wykonają trzy przelewy wychodzące. Łącząc inne oferty specjalne, zyskają m.in. zwolnienie z opłat na 24 miesiące, prawo do money-backu 3 proc. przez pół roku oraz nawet 2000 zł na promocję w serwisie Sprzedajemy.pl.

Udział w akcji jest jak najbardziej opłacalny. Opłat związanych z posiadaniem Konta Firmowego Godnego Polecenia wraz kartą debetową unika się po wykonaniu przelewu do ZUS-u oraz wykonaniu plastikiem obrotów na 400 zł. Trzeba tylko unikać obcych bankomatów, a przelewy zatwierdzać w aplikacji.

A jeśli jeszcze nie jesteśmy klientami indywidualnymi Santandera, na otwarciu tam konta osobistego możemy zyskać 300 zł w gotówce.

Konto Firmowe Godne Polecenia

Kumulacja promocji

+ 3300 zł premii i zwolnienie z opłat na 2 lata
32 dni do końca promocji
1 Opinia
 1. Odpowiedz
  Ewa 2 Sierpień 2020 13:34

  Czy przelewy do KRUS też dają podstawę do korzystania z warunków promocji?

  Dodaj swoją opinie

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0