Eurokonto Net

Dodaj do porównywarki

Czy Eurokonto Net w Pekao SA się opłaca? Jest w 100% darmowe jak go reklamują? Nie ma żadnych “haczyków”? Analiza opłat i opinie użytkowników.

Internetowe konto w Pekao SA? Dlaczego nie, ale pod warunkiem, że będziemy z niego korzystać tylko za pomocą elektronicznych kanałów dostępu, a obce bankomaty będziemy omijać szerokim łukiem. Inaczej korzystanie z konta może się okazać bardzo kosztowne.

Konto zostało wycofane z oferty i zastąpione przez Konto Przekorzystne.

Klient internetowy to dla banków łakomy kąsek. Nic dziwnego, że Pekao SA włączył się do walki o swój „kawałek tortu” i przedstawił ofertę: Eurokonto Net. Bank reklamuje konto jako bezpłatne. Rzeczywiście, może ono takie być, ale klienci muszą bardzo uważać, bo tam gdzie bank opłaty nalicza – są one bardzo wysokie.

Opłaty i prowizje za Eurokonto Net

Pekao idzie z duchem czasu. Dla tych z nas, którzy lubują się w rozwiązaniach mobilnych, bank przygotował ofertę rachunku całkowicie internetowego. Jak wygląda tabela opłat i prowizji EuroKonta Net w PKO SA:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Pekao SA
Nazwa
Eurokonto Net
Przeznaczenie konta
Konto internetowe dla osób od 18 roku życia
Prowadzenie konta
0 zł
Przelew przez internet
0 zł
0,2 zł - za SMS kod do autoryzacji przelewu
Przelew w oddziale
9,99 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
3,98 zł lub 1,99 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie min. 4 transakcji kartą w miesiącu
Bankomaty
Pekao SA
Wypłaty z bankomatów w Polsce
4% min. 6 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł - bankomaty Grupy UniCredit w Europie
4% min. 10 zł pozostałe
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Konto oszczędnościowe
Konto oszczędnościowe Dobry Zysk z oprocentowaniem do 0,7%
Konto walutowe
EUR, USD, GBP, CHF

Rachunek wiąże się z kilkoma całkowicie darmowymi usługami. Bezpłatne są m.in.:

 • otwarcie konta i obsługa rachunku;
 • 24-godzinny dostęp do konta poprzez telefon, internet i sms-y w ramach usługi Pekao24;
 • wypłaty z bankomatów sieci Pekao w całej Polsce oraz z sieci bankomatów UniCredit w Europe.

Nie trzeba także płacić za przelewy internetowe, ale już za sms kody do ich potwierdzenia tak – 20 groszy. Niestety, przelewy dokonywane w oddziale wiążą się z opłatą w wys. 9,99 zł. Kosztują także przelewy realizowane przez konsultanta (4 zł).

Opłata za kartę

Do konta bezpłatnie jest wydawana karta debetowa MasterCard. Umożliwia ona wykonywanie płatności internetowych oraz zbliżeniowych (funkcja PayPass). Dodatkowo karta wyposażona jest w usługę Cash Back, która pozwala na jednorazową wypłatę gotówki w wys. do 300 zł w rozmaitych punktach handlowo-usługowych. Opłata za korzystanie z karty wynosi 3,98 zł miesięcznie – koszty te można jednak zmniejszyć o 2 zł, jeśli w przeciągu miesiąca dokona się min. 4 transakcji bezgotówkowych.

Dodatkowe korzyści

Klienci Eurokonta Net mogą korzystać z programu rabatowego Galeria Rabatów. Pozwala on na uzyskanie setek zniżek np. w wybranych sklepach. Na swojej stronie Pekao wyróżniło kategorie punktów handlowo-usługowych biorących udział w programie. Można wybierać z takich segmentów jak: Podróże i turystyka, Sport i rekreacja, Restauracje, Winiarnie, Delikatesy, Motoryzacja.

Posiadacze rachunku mogą szybko założyć e-lokatę, nie trzeba nawet wychodzić z domu, wystarczy dostęp do internetu.

Opinie Eurokonto Net Pekao – zalety i wady

Oferta Pekao to standardowa oferta, nie pozbawiona haczyków lub skomplikowanych opłat. Na pewno skusić może szereg darmowych usług, jak np.: prowadzenie i założenie konta, przelewy internetowe, bankowość internetowa.
Godną pochwały jest świetna aplikacja mobilna PeoPay umożliwiająca dokonywanie szeregu transakcji, w tym szybkich przelewów i wypłat.

Za darmo otrzymujemy otwarcie konta i jego prowadzenie. Jeśli zdecydujemy się na zabezpieczanie transakcji hasłami jednorazowymi, kartę kodów dostaniemy bezpłatnie. Za darmo do tego samego celu otrzymamy telefoniczną aplikację PekaoToken, która służy do generowania kodów jednorazowych. Jeśli jednak zdecydujemy się na token sprzętowy, za pierwszy zapłacimy 49 złotych, a za korzystanie z tego sprzętu – co roku 24 złote. Jeśli transakcje wolimy zabezpieczać kodami SMS, bank za każde hasło naliczy 0,2 zł. Tyle samo zapłacimy, gdy będziemy otrzymywać zawiadomienia SMS-em o zmianie salda rachunku.

Do rachunku bank bezpłatnie wydaje kartę Maestro. Za korzystanie z niej miesięcznie trzeba zapłacić 3,98 zł. Jeśli wykonamy w miesiącu cztery transakcje bezgotówkowe, w kolejnym bank pobierze opłatę obniżoną – 1,99 zł.

Za przelewy internetowe, oraz za pośrednictwem automatycznego serwisu telefonicznego nic nie zapłacimy. Jeśli jednak przelew wykonamy za pośrednictwem konsultanta, opłata wyniesie 4 złote. Przelew w oddziale banku to koszt 9,99 zł. Takie same stawki obowiązują zarówno przy realizacji przelewów wewnętrznych jak i zewnętrznych.

Gotówkę na konto bez prowizji można wpłacać w oddziałach banku, a również we wpłatomatach (bankomatach z opcją depozytową). Wypłaty oddziały banku realizują bez prowizji, bezpłatne jest też korzystanie z bankomatów Pekao SA oraz sieci Euronet. W innych bankomatach prowizja jest jednak dość wysoka bo 4 proc. – minimum 6 złotych.

Eurokonto Net w zasadzie niczym się nie wyróżnia. To oferta mało ciekawa, dla niewymagającego klienta.  Program rabatowy jest atrakcyjny, ale tego typu usługę posiada prawie każdy bank.

A jakie są Wasze opinie Eurokonto Net Pekao Sa jest kontem godnym polecenia czy nie? Prosimy o Wasze oceny i komentarze.

4.5 Ocena Łączna
3 opinie
Eurokonto Net

6.2Ocena Redakcji
Wysokość opłat
6.5
Bankowość internetowa i mobilna
7
Dodatkowe korzyści
5
3.9Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
4
Bankowość internetowa i mobilna
4.3
Dodatkowe korzyści
3.6
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze

Tags:

5 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  wb 20 Grudzień 2021 18:10

  Pekao to z…je w białych rękawiczkach ,najpierw dają bezpłatne wypłaty we wszystkich bankomatach blik ,pozniej człowiek sie zapomni i zabieraja mu prowizje 400 zl i nie ma tłumaczenia.
  W trakcie transakcji nie ma informacji jaka bedzie pobierana opłata.
  Nie polecam tego banku .

 2. Odpowiedz
  pani 20 Kwiecień 2017 15:39
  2.5
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  50

  a ja mam konto w Pekao i jestem bardzo zadowolona. co miesiąc wpływa mi pensja i nie płace za konto, karta do rachunku tez jest za darmo-tezeba tylko 4 razy zapłacić, ale ja czesto płace kartą. i super aplikacja na telefon oprócz podstawowych info o rachunku jest lokalizator bankomatów placówek i punktów rabatowych

  Pomocne(5) Niepomocne(9)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  jonatan 4 Marzec 2017 10:31
  1.5
  Wysokość opłat
  30
  Bankowość internetowa i mobilna
  30
  Dodatkowe korzyści
  30

  Darmowe konto dla emerytów po 75 roku życia

  Ten bank jest dobry dla emerytów po 75 roku życia bo zgodnie z par. 10 pkt. 1 Taryfy opłat i prowizji bankowych (wg zarządzenia prezesa) nie pobiera się od nich prowizji i opłat bankowych czyli konto jest za darmo. Ale trzeba na ten punkt zwrócić uwagę przy otwieraniu konta bo większość pracowników nie zna tego punktu i najczęściej próbują otworzyć takie konto na zwykłych warunkach. Miałem tak ze swoją matką jak dla niej otwierałem konto. Trzeba stanowczo domagać się jego realizacji.

  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  wojtek 12 Luty 2017 12:12
  2
  Wysokość opłat
  40
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  30

  Mam eurokonto w PEKAOSA od 1997 roku(!).
  Właśnie naciąłem się na prowizję z bankomatu obcego:
  za wypłatę 2000 zł dostałem obciążenie 90 zł.
  Jak za komuny.
  Sprawdziłem cały zeszły rok i łącznie zapłaciłem takich prowizji ok 250 zł.
  Do tego miesięczna opłata 11,50 (x12 miesięcy = 138 zł )
  Do tego jakieś opłaty miesięczne za kartę (ok 50zł za rok)
  razem 2011 rok kosztował mnie tam 438 zł
  Zagapiłem się, 15 lat w jednym banku…
  Dziękuję za współpracę.

  Pomocne(19) Niepomocne(7)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   kasia 25 Luty 2017 16:36

   Niestety również jak u wojtka mam problem z pekao s.a i z tymi niby nic a jednak płatnościami- założyliśmy już wspólnie z mężem konto w mbanku i to się opłaca najbardziej- co roku oszczędzam 400 które pekao s a mi zabierało za opłaty.

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0