Superkonto Oszczędne – wycofane z oferty

Dodaj do porównywarki

Superkonto Oszczędne zapewnia klientowi darmowy dostęp do bankowości elektronicznej iPKO (kontem możemy zarządzać przez Internet i telefon). Nie zapłacimy też nic za wydanie karty debetowej do konta. Bezpłatne są przelewy na rachunki prowadzone przez PKO Bank Polski za pośrednictwem teleserwisu i Internetu.

PKO BP nakłania klientów do Super-oszczędzania. W ramach oferty klienci mają stały dostęp do informacji o rachunku, znają wysokość dostępnych środków i całą historię operacji. Konto pozwala na stałe i skuteczne gromadzenie środków. Posiadacze dostają do dyspozycji wszystkie najnowsze rozwiązania technologiczne.

Opłaty SuperKonto Oszczędne

W ramach konta klienci mogą korzystać z wielu darmowych usług. PKO BP zapewnia m.in.:

 • bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce;
 • brak opłat za dostęp do usług bankowości elektronicznej iPKO;
 • bezpłatne przelewy internetowe.

Oprocentowanie zgromadzonych środków wynosi tylko 0,01% w skali roku. Trzeba jednak pamiętać o tym, że klienci chcący ulokować swoje pieniądze mogą skorzystać z dodatkowej opcji i założyć Rachunek Oszczędnościowy z oprocentowaniem do 4,2%.

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
PKO BP
Nazwa
Superkonto Oszczędne
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 18 roku życia
Prowadzenie konta
11 zł lub 6,9 zł
Przelew przez internet
0,7 zł
Przelew w oddziale
5,99 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
3,5 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
brak możliwości
Bankomaty
PKO BP
Wypłaty z bankomatów w Polsce
3% min. 5 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
3% min. 10 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Konto oszczędnościowe
Konto walutowe

Bonusem – przynajmniej dla tych, którzy myślą o kredytach, w tym pożyczkach gotówkowych – są atrakcyjne warunki, jakie bank ma dla swoich wewnętrznych klientów, w tym posiadaczy Supekonta Oszczędnego. Ciekawą propozycją jest np. kredyt odnawialny z limitem do 100 000 zł.

Dla tych, którzy przyzwyczaili się do hasła „konto za zero złotych” kiepska wiadomość: superkonto nie jest darmowe. Opłata za jego prowadzenie to 6,90 złotych miesięcznie, ale jeśli nie wyrobimy karty – konto kosztuje nas drożej, bo 11 złotych. Z kolei za kartę zapłacimy miesięcznie 3,50 zł. W tej cenie są jednak bezprowizyjne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Przelew krajowy (na konto poza PKO BP) przez Internet kosztuje 0,50 zł.
Środki na rachunku są praktycznie nieoprocentowane (0,01 proc. w skali roku). Ale klienci PKO BP mają dostęp do darmowego Rachunku Oszczędnościowego, z oprocentowaniem do 4,2 proc. rocznie.

Za co trzeba zapłacić?

Prowadzenie rachunku to miesięczny koszt w wys. 6,9 zł, jeżeli do konta zostanie dołączona karta płatnicza. W przeciwnym wypadku z rachunku co miesiąc zostanie potrąconych 11 zł. Miesięczna obsługa karty wynosi 3,5 zł.

Za wypłatę środków z bankomatów innych niż PKO BP odciągana jest opłata w wys. 3% od transakcji (nie mniej niż 5 zł). Wydawana karta Visa pozwala na dokonywanie płatności w większości polskich sklepów – w tym sklepów internetowych, karta wyposażona jest w funkcję Visa payWave (płatności zbliżeniowe). Dzięki karcie można także doładować telefon komórkowy w bankomatach PKO.

Dodatkowe bonusy i promocje

Superkonto Oszczędne powiązane jest z usługą AUTOOSZCZĘDZANIE. Polega ona na potrącaniu z wybranych transakcji pewnych drobnych kwot. Posiadacz rachunku może sam zdecydować, która z transakcji ma być brana pod uwagę w ramach działania systemu. Mogą to być np. przelewy, zlecenia stałe itd.

Klienci PKO BP mogą korzystać ze świetnej aplikacji mobilnej IKO oraz zmodernizowanej bankowości internetowej. System elektroniczny pozwala na korzystanie z wielu dodatkowych produktów. Posiadacze konta mają np. możliwość złożenia wniosku o pożyczkę gotówkową, założenia lokat terminowych lub powiązania konta osobistego z rachunkiem maklerskim.

Superkonto Oszczędne – zalety i wady

Posiadacze konta mają dostęp do wielu ciekawych usług. Tylko dla nich PKO BP przygotował ofertę dopuszczalnego salda debetowego oraz kredytu odnawialnego z limitem nawet do 100 000 zł.

Do pozostałych zalet rachunku można zaliczyć:

 • tanie prowadzenie konta;
 • darmową kartę płatniczą z funkcją płatności zbliżeniowych;
 • świetną aplikację mobilną;
 • dodatkowe produkty powiązane z bankowością elektroniczną.

Minusem konta jest niskie oprocentowanie, jednak w ramach pozostałych usług łatwo taki „mankament” nadrobić. Oferta jest przejrzysta i czytelna, dlatego powinna spodobać się tym, którzy nie lubią ryzykować i wolą z wyprzedzeniem planować swoje wydatki.

 

3.5 Ocena Łączna
1 opinie
SuperKonto Oszczędne

5.8Ocena Redakcji
Wysokość opłat
5
Bankowość internetowa i mobilna
8
Dodatkowe korzyści
4.5
2Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
3
Bankowość internetowa i mobilna
2
Dodatkowe korzyści
1
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze

Tags:

1 Opinia
 1. Odpowiedz
  agn 20 Kwiecień 2017 15:55
  1
  Wysokość opłat
  30
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  10

  Witam ,
  jestem w PKO BP od 10 lat, płaci sie tam za wszystko za przelewy za prowadzenia konta za bankomaty
  Jestem tam tylko dlatego że to OSTATNI Polski bank, gdyby nie to juz dawano bym stamtąd zwiał :).

  Pomocne(20) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0