Tanie-Konto.pl · Ranking Kont Firmowych - Marzec 2017

Ranking Kont Firmowych - Marzec 2017

Opinie (48)

Poniższy ranking kont firmowych obejmuje najtańsze konta bankowe dla firm (konta dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą indywidualnie lub w formie spółek cywilnych, jawnych, partnerskich oraz podmiotów non-profit).
Każdy przedsiębiorca, który prowadzi własną firmę powinien założyć rachunek firmowy, aby nie mieć żadnych problemów z późniejszymi rozliczeniami. Banki bardzo dbają o wszystkich swoich klientów i pragną przyciągnąć ich do siebie, kusząc kolejnymi, jeszcze lepszymi ofertami. Aby w tym gąszczu nowości nie zgubić się i wybrać to, co najlepsze, przygotowaliśmy dla przedsiębiorców ranking kont firmowych. Które konto wygrywa i dlaczego jest najlepsze?

Na co zwracać uwagę wybierając najlepsze konto dla firmy?

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób dokonać właściwego wyboru. Na rynku bankowym obecnych jest zawsze tyle różnych ofert – a przecież wciąż pojawiają się nowe! Przede wszystkim nie należy bać się wprowadzania zmian – jeśli bowiem jakieś konto jest dużo lepsze od tego, które aktualnie posiadamy, warto je zmienić! Słowa te odnoszą się szczególnie do nieco starszych przedsiębiorców, którzy zazwyczaj obawiają się zmian – niesłusznie!

Wybierając konto, trzeba po prostu zwrócić uwagę na wszystkie najistotniejsze szczegóły – reklama może być najlepsza na świecie, ale jeśli nie będzie poparta rzeczywistymi udogodnieniami dla klienta, nie powinniśmy zwracać na nią uwagi. Liczy się przede wszystkim to, aby zweryfikować ile wynoszą rzeczywiste opłaty za konto (oczywiście, każdy przecież chce, aby były jak najniższe), jak również zwrócić uwagę na dodatkowe bonusy i premie, jakie mogą stać się naszym udziałem, gdy zdecydujemy się na założenie jakiegoś konta. Często można bowiem zaoszczędzić w ten sposób sporo pieniędzy – a przecież małe firmy potrzebują każdej dodatkowej sumy!

Ranking kont dla firm - zasady tworzenia

Ranking kont dla firm zawiera najważniejsze cechy kont dla firm decydujące o miesięcznym koszcie użytkowania takie jak: miesięczne opłaty za prowadzenie konta, miesięczne opłaty za użytkowanie karty debetowej, koszty przelewów krajowych do innych w banków, wykonywanych w oddziale banku i przez internet a także koszty wpłat gotówki w oddziale. Porównanie kont firmowych obejmuje także listę bankomatów darmowych oraz koszty wypłat z pozostałych bankomatów krajowych.


Trzy najlepsze konta bankowe w danym miesiącu zostały oznaczone poprzez loga:

Na pozycję danego banku w rankingu kont firmowych wpływ mają następujące kryteria:
1. całkowite opłaty za konto (60 % oceny)
2. opinie użytkowników (10% oceny)
3. promocje i bonusy (30% oceny)

Wyniki rankingu kont firmowych - Marzec 2017 r.

Poniżej prezentujemy aktualne wyniki naszego rankingu kont firmowych. Ostatnia aktualizacja porównania: Niedziela 26 marzec 2017 r.

Bank/konto Prowadz. konta
[zł/mies.]
Użytkow. karty
[zł/mies.]
Przelew przez internet [zł] Wypłaty z bankomatów Plusy i Minusy Załóż konto


Biznest Konto
0 0 0
(0 do ZUS i US)
0 zł - wszystkie bankomaty w Polsce HIT:
Konto za prawdziwe 0 zł

HIT:
+ 300 zł na karcie podarunkowej ORLEN

2.25% na koncie BIZnest Oszczędności do 50 000 zł
Załóż kontoOpinie


mBIZNES Konto Start
0 0 / 5 1 0 2
(0 do ZUS i US)
0 zł - Planet cash4you, eCard, euronet, BZ WBK
3% min. 5 zł - pozostałe
100 zł zwrotu za pierwszy przelew do ZUS
(promocja trwa do 31.03.2017 r. )
Załóż kontoOpinie


Konto firma to ja
0 0 / 4.99 9 0
(0 do ZUS i US)
0 zł - wszystkie bankomaty w Polsce Zyskaj nawet
600 premii za aktywne korzystanie z konta
SzczegółyOpinie

Wymarzone Konto dla Biznesu
0 3 0
(0 do ZUS i US)
0 zł - Raiffeisen Polbank i Euronet
1.5% min. 5 zł - pozostałe
+ 0 zł za ubezpieczenie „Pomoc dla Biznesu”

+ dostęp do platformy R-dealer, oferującej wymianę walut po atrakcyjnym kursie rynkowym
SzczegółyOpinie

Konto Direct dla małych firm
0 / 9 4 0 / 7 5 0 / 0.9 4
(0 do ZUS i US)
0 zł - wszystkie bankomaty w Polsce + 200 zł zwrotu za pierwszy przelew do ZUS
(promocja trwa do 15.06.2017 r. )
Załóż kontoOpinie

Plus Konto Biznes
0 0 6 0
(0 do ZUS i US)
5 zł - Załóż kontoOpinie

Konto firmowe
0 0 / 4 10 1
(0 do ZUS, US i PKO BP)
0 zł - PKO BP, BZ WBK, eService
4.5 zł - pozostałe
- Załóż kontoOpinie

Rachunek Partner
0 / 25 11 3 0
(0 do ZUS i US)
0 zł - Alior Bank
2 zł - pozostałe
+ Bezpłatne ubezpieczenie Office Assistance i dostęp do pakietu usług concierge Załóż kontoOpinie

Rachunek firmowy
0 / 10 12 0 13 1
(0 do ZUS i US)
1 zł - bankomaty BPH i Euronet

1% min. 6 zł - pozostałe
+ Możliwość założenia konta online Załóż kontoOpis

1 mBank: Jeżeli suma transakcji bezgotówkowych dokonanych daną kartą w ciągu danego miesiąca wyniesie mniej niż 200 zł, za kartę pobierana jest opłata miesięczna w wysokości 5 zł.
2 mBank: Pierwsze 5 przelewów w miesiącu jest darmowe pod warunkiem wykonania min. jednego przelewu do ZUS w miesiącu poprzedzającym. Każdy następny przelew kosztuje 1,5 zł.
3 DB: Opłata za kartę nie jest pobierana w przypadku dokonania minimum jednej transakcji kartą w miesiącu.
4 ING: Opłata za prowadzenie (9 zł) i opłata za przelewy (0,9 zł) nie jest pobierana po spełnieniu warunku aktywności tj. sytuacji, gdy w danym miesiącu: zrobisz przelew do ZUS LUB zrobisz przelew do Urzędu Skarbowego LUB na konto firmowe wpłynie łącznie min. 2000zł. 5
ING: Opłata nie jest pobierana w przypadku dokonania operacji bezgotówkowych, zaksięgowanych w cyklu prowizyjnym na kwotę min. 300 zł.
6 VW Bank: Występuje tylko jednorazowa opłata za wydanie karty w wysokości 50 zł.
7 BizBank: Opłata za prowadzenie nie jest pobierana, jeśli realizujesz min. 1 przelew w miesiącu do US lub do ZUS oraz utrzymujesz średnie saldo w wysokości 1 000 zł. W innych przypadkach wyniesie 20 zł.
8 BizBank: Opłata nie jest pobierana jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą za poprzedni okres miesięczny wyniesie min. 200 zł.
9 Idea Bank: Opłata nie jest pobierana w przypadku wykonania co miesiąc transakcji bezgotówkowych kartą płatniczą, wydawaną do rachunku rozliczeniowego Konto Firma To Ja, na łączną kwotę nie niższą niż 400zł.
10 Inteligo: Opłata nie jest pobierana jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą za poprzedni okres miesięczny przekracza 99,99 zł.
11 Alior Bank: Obniżone opłaty za przelewy, darmowe bankomaty oraz mają miejsce gdy Alior Bank jest "głównym bankiem".
12 BPH: 0 zł za prowadzenie konta jeżeli łączne, jeżeli średnie saldo na rachunku wynosi przynajmniej 5000 zł
13 BPH: 0 zł za pierwszą wydaną kartę, 30 zł rocznie za każdą kolejną.
14 Pakiet CitiKonto oferta dla biznesu jest bezpłatny, jeśli średnie miesięczne saldo na wszystkich rachunkach wynosi min. 5000 zł lub po powiązaniu konta z kontem osobistym w CitiBanku.

Najlepsze konta firmowe

Poniżej przedstawiamy nasze opinie w dla pierwszych 3 banków mających najlepsze konto dla przedsiębiorców posiadających małe firmy. Właściciele małych przedsiębiorstw z pewnością powinni bliżej przyjrzeć się ofercie Nest Bank, mBank, Idea Banku i Raiffeisen POLBANK.

Miejsce nr #1: Nest Bank i BIZnest Konto:

nest bank

Ranking kont firmowych wypada obecnie najkorzystniej dla BIZnest Konta, będącego propozycją banku NEST. Użytkownicy tego konta nie muszą obawiać się ukrytych opłat za : - prowadzenie rachunku biznesowego
- wydanie karty płatniczej oraz jej użytkowanie
- wykonywanie zewnętrznych przelewów krajowych
- wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie

Czy jednak konto jest w 100% bezpłatne? Nie do końca, ponieważ przedsiębiorcy zapłacą między innymi za wydanie duplikatu karty płatniczej, gdy zostanie ona przez nich zgubiona. Jednakże wszystkie najważniejsze czynności bankowe są w tym przypadku darmowe – i to jest najważniejsze!

Konto zbiera jak najbardziej pozytywne recenzje, a jeśli chodzi o bonusy, Nest Bank użytkownikom firmowym oferuje aktualnie, bardzo ciekawą promocję, w której można zyskać nawet 300 zł na karcie podarunkowej na zakupy na stacjach ORLEN i BLISKA . Promocja trwa do 30.04.2017 r. lub do wyczerpania puli kart upominkowych (500 sztuk).

Użytkownicy mogą także otworzyć wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe BIZNest Oszczędności, oprocentowane na 2.25% do 50 tysięcy złotych.
Zobacz Szczegóły

Miejsce nr #2: mBank i mBiznes Konto + 100 zł premii na ZUS:

mbank

Propozycja mBanku to mBIZNES Konto Start, którego użytkownicy nic nie zapłacą za prowadzenie rachunku, przelewy do ZUS i US, pierwsze pięć przelewów przy opłacaniu ZUS z konta (1,5 złotych za kolejne) i otrzymają nawet 10 tysięcy złotych kredytu na start. Bezpłatne użytkowanie karty płatniczej uzależnione jest od zbiorczej wartości transakcji bezgotówkowych, wykonanych ową kartą. Jeśli będzie ona wyższa lub równa 200 złotym, użytkowanie karty jest darmowe.

Do 31.03.2017 r. trwa akcja promocyjna: "100 zł na ZUS z mBiznes konto Standard"

Wystarczy opłacić pierwszy przelew do ZUS na kwotę minimum 250 zł by odebrać 100 zł zwrotu na konto.
Zobacz Szczegóły

Miejsce nr #3: Idea Bank i konto Firma To Ja:

idea

Propozycja Idea Banku to konto Firma To Ja, którego użytkownicy nic nie zapłacą za prowadzenie rachunku, przelewy przez internet (w tym do ZUS i US), wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Bezpłatne użytkowanie karty płatniczej uzależnione jest od zbiorczej wartości transakcji bezgotówkowych, wykonanych ową kartą. Jeśli będzie ona wyższa lub równa 400 złotym, użytkowanie karty jest darmowe.

Dodatkowo aktualnie trwa akcja promocyjna: "Premiowanie za Bankowanie", w której można zyskać nawet 600 zł premii !

Aby otrzymać premię, wystarczy aktywnie korzystać z konta – zlecać przelewy do US i ZUS, wpłacać pieniądze we wpłatomacie, wystawiać faktury online lub utrzymywać odpowiednie saldo na rachunku.
Zobacz Szczegóły

Miejsce nr #4: Raiffeisen POLBANK i Wymarzone Konto dla Biznesu:

smart bank

Na trzecim miejscu w rankingu uplasował się Raiffeisen POLBANK i proponowane przez bank Wymarzone Konto dla Biznesu. Prowadzenie konta jest darmowe, podobnie jak przelewy przez Internet i wypłaty w bankomatach Raiffeisen POLBANK oraz Euronet. Za prowadzenie karty użytkownik będzie jednak musiał uiścić opłatę – na szczęście niewielką, bo w wysokości zaledwie 3 złotych. Niezwykle ważne jest w tym przypadku również bezpłatne ubezpieczenie „Pomoc dla Biznesu”, oferowane przez bank.
Zobacz Szczegóły
Ranking Kont Firmowych - Marzec 2017 - - Oceń to konto poniżej:

Ocena konta:
3.95 na 5
15 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (48 komentarzy) :

Strony: Pierwsza 1 2 Ostatnia >>
 1. Gotyk
  Gotyk
  31.01.2017. 20:27

  Idea Bank

  Jak dla mnie to tylko w Idea Bank. Nie znalazłem ciekawszego konta, niż Firma To Ja i jestem z tego wyboru zadowolony.

 2. Kornelia
  Kornelia
  28.12.2016. 22:36

  cenię sobie mBank

  A ja akurat jeśli chodzi o mBank to ich sobie cenię. Nie odnotowałam jakiś mega opłat za prowadzenie konta, za to zauwazyłam, ze mają akcje gdzie można premie od nich dostać i różne takie mają oferty promocyjne. Moim zdaniem fajne podejście do klienta, jeszcze nigdy nie miałam problemu też żeby coś z nimi wyjaśnić czy załatwić. Także ja polecam.

 3. Dziki
  Dziki
  14.12.2016. 18:46

  Mbank

  Konto w mbanku grubo ponad 10 lat duże obroty a bank praktycznie co miesiąc wprowadza jakieś dodatkowe opłaty przelew 1,5 zł karta kredytowa 15 zł kiedyś oddawali po wykonaniu transakcji teraz .l. Limit na koncie opłata roczna + spore odsetki od wykorzystanego jak rownież od niewykorzystanego, a jak zakładałem to.byl najtańszy bank :( Wlasnie rezygnuje
  Ps. Dziękuje za opinie o DB bo zamierzałem :)

 4. Julka
  Julka
  27.11.2016. 21:51

  Firma To JA i premiowanie

  Nie mam problemu z kontem i premią, no ale faktem jest, że pilnuję spełnienia warunków.

 5. AnonimGal
  AnonimGal
  03.11.2016. 00:08

  Bank Pocztowy

  Założyłem konto prywatne i firmowe. Póki co jestem zadowolony. Miesięcznie stałe opłaty 5-19zł w zależności czy się spełni warunki. Poza tym wszystko inne darmowe. Przelewy szybko dochodzą i wychodzą. System dobrze działa. Nie jest to może szczyt marzeń jeśli chodzi o Bank, ale jeśli chce się być pewnym miesięcznych kosztów, bez udziwnień jak w innych bankach (tj. płatności za SMS, wpłaty, wypłaty, bankomaty, itp.) to ten bank na początek jest OK.

 6. Krzysztof
  Krzysztof
  13.10.2016. 14:00

  Opinia

  Z tymi wszystkim Bankami jest pięknie dopóki nie potrzebujemy czegoś nietypowego. Posiadam dwa rachunki w różnych bankach i potrzebowałem zaświadczenie o tym, że nie posiadam żadnych kredytów i nie zalegam z żadnymi opłatami u nich, aby przedłożyć w Agencji Rozwoju Regionalnego (starałem się o pożyczkę Jeremi). "Darmowy" bank zażądał sobie 100 zł za kartkę formatu A4 zapisaną 4 zdaniami. A Bank, który pobiera nieduże opłaty takie zaświadczenie wydał za darmo. Jak widać wszystko zależy od tego jak często będziesz potrzebował nietypowych dokumentów od banku. A biorąc udział w różnych przetargach naprawdę składać należy przeróżne dokumenty. Biorąc kredyt na budowę niektóre banki potrafią co kilka lat żądać wyceny od rzeczoznawcy majątkowego w celu potwierdzenia wartości nieruchomości. Oczywiście za wycenę płaci właściciel nieruchomości. A niektóre banki we własnym zakresie te sprawy załatwiają albo w ogóle nie potrzebują takiej wyceny.

 7. Magorzata
  Magorzata
  03.06.2016. 22:05

  Konto Firma to ja

  Ja mam konto Firma to ja w Idea Banku. 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta, bezpłatne standardowe przelewy przez Internet, wszystkie bankomaty 0 zł. Karta za darmo przy płatnościach za minimum 400 zł, dla mnie to nie problem, bo robię ich znacznie więcej. Konto mam od kilku miesięcy, jestem bardzo zadowolona, żadnych nieprzyjemnych niespodzianek póki co, mam nadzieję, że tak pozostanie.

 8. Justyna
  Justyna
  23.05.2016. 22:01

  Polecam BPH

  Jeśli chodzi o konto firmowe to polecam bank BPH. Według mnie opłaca się.

 9. kasia
  kasia
  15.05.2016. 13:30

  khga

  Idealnego konta nie ma..

 10. lazy
  lazy
  23.03.2016. 13:38

  TYLKO SMART

  Polecam wszystkim Smart Bank. Jedyne konto, które naprawdę jest darmowe.

 11. bruno
  bruno
  17.03.2016. 21:17

  pocztowy konto firmowe

  Uwaga
  Opłata za przelew do ZUS za zero, ale od marca wprowadzili prowizję za prowadzenie konta 9 zł!
  Zawiodłem się!

 12. Zbyszek
  Zbyszek
  01.03.2016. 21:21

  Bank BPH

  Totalna porażka!! Spłacając kredyt dwa dni spóźniłem się z wplata, zadzwoniła miła Pani z przypomnieniem od razu zapłaciłem, po czym dostałem upomnienie z kosztem 30 pln. Żenada, milo jest tylko na początku, po czym żerować na kliencie na maxa.

 13. Ewa
  Ewa
  26.02.2016. 10:40

  mBank

  Mam konto firmowe w mBank i co mogę stwierdzić:

  w roku 2015 podniesiono opłaty dot. przelewow o 50%,
  nie ma miesiąca żeby bankomat jak i wplatomat nie dzialal w oddziale,obsluga w banku często się zmienia i mowia co innego a okazuje się co innego (prowizje), nie ma z kim rozmawiać, a kierownictwo pozostawia wiele do zyczenia.

 14. julee
  julee
  19.02.2016. 11:49

  smart bank i mbank

  Ja szukam własnie konta firmowego i oglądam te wszystkie rankingi kont i w sumie dochodzę do wniosek, że nie różnią się one zbyt bardzo od tech rankingów kont osobistych.
  2 najcześciej polecane konta według mnie i tego co udało mi się sprawdzić przez te ostatni 8 dni na forach i innych stronach internetowych to konto w smart banku i konto w mBanku - chyba najwięcej osób teraz zakłada te konto bo maja najlepsze oferty.
  Do mBanku jest większe zaufanie bo to w końcu banku, który na PL rynku jest już ładnych parę lat ale jeśli chodzi o ofertę to smart bank ma także bardzo dobre warunki - dlatego ja wybiorę pomiędzy tymi dwoma bankami. Wam też polecam.

 15. Romeo
  Romeo
  15.02.2016. 11:01

  ranking vs opinie

  Analizuje ranking i czytam wasze opinie i muszę stwierdzić, że chyba zdecyduje się na Raiffaisen Polbank, mam tam już jedno konto ale osobiste, póki co jestem z niego zadowolony, mam nadzieję, że tak samo będzie w przypadku konta firmowego, dzięki za wszystkie wpisy opiniujące konta i banki bo bardzo pomagają, choć bardzo trudno jest się zdecydować kiedy o jednym koncie jest dziesięć różnych opinii, nie dogodzi się wszystkim, każdy ma własne kryteria oceny, to co dla jednego jest plusem dla kogoś innego stanowi duże utrudnienie. Przed ostateczna decyzją skonsultuję się z doradcą bankowym gdybym dowiedział się czegoś niepokojącego bądź czegoś co nie zostało tu uwzględnione to oczywiście napisze.

 16. Patryka
  Patryka
  14.02.2016. 12:48

  patkapatka@o2.pl

  Powyższy ranking kont firmowych jest według mnie całkiem w porządku. Ogólnie wszystkie te konta są naprawdę tanie w użytkowaniu. Ale ogólnie jeśli chodzi o konto firmowe to skłaniam się całkowicie ku Smart Konto Biznes w Smart Banku. Dla nowej firmy zdecydowanie poleciłaby właśnie ten bank. Sama właśnie zaczynam rozkręcać swoją działalność i na pewno skorzystam z tej oferty. Nie ma tam żadnych ukrytych opłat. Prowadzenie rachunku biznesowego, wydanie karty płatniczej oraz jej użytkowanie i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie są darmowe. Ogólnie opinie o Smart Koncie Biznes są pozytywne

 17. jakubas
  jakubas
  11.02.2016. 12:47

  konto dla firmy Raiffaisen

  dla swojej firmy załozylem konto w Raiff własnie, bo majac tam juz konto osobiste bylem zawsze zadowolony. Z frmowym jest tak samo, warunki bardzo korzystne, naprawde niewielka oplata, darmowe przelewy tez, z czystym sercem bym polecil

 18. Pietri
  Pietri
  04.02.2016. 18:30

  mbank odradzam

  odradzam m bank, przez 12 miesiecy faktycznie brak opłat ale po roku pojawiło sie sporo opłat

 19. czaros
  czaros
  31.01.2016. 19:11

  firmowe w Raif

  moja żonka z przyjaciólkami założyły sobie babski biznesik i ktoś im polecił konto firmowe w Raifeisenie i na razie są bardzo zadowolone, dostaly faje warunki, przelewy, ubezpeczenia wiec niech im się uda ;)

 20. Michal
  Michal
  28.01.2016. 23:14

  Konto dla sp. z o.o.

  dla tych co pytali tylko vvwbank. Mam od wielu lat totalne free...

 21. borowik
  borowik
  28.01.2016. 10:52

  rajf

  W raiffeisenie duży plus za dostęp do platformy R-dealer. Mogłoby byc tylko więcej darmowych bankomatów.

 22. ing
  ing
  27.01.2016. 19:01

  ING bez opłat?

  Proszę pamiętać że od lutego wchodzą opłaty za bankomaty obce. Bankomatów ING jak na lekarstwo. Poza tym wciskają kartę, ze obowiązkowa, a tak nie jest. Ja sie z tym bankiem żegnam. Nie lubie żeby ze mnie robić głupca

 23. Ubrany w DB
  Ubrany w DB
  26.01.2016. 22:21

  DB

  DB. Czy ktoś widział ich system? Dno. Przynajmniej kilka razy w roku brak możliwości podpisania przelewu po aktualizacji przeglądarki lub Javy. Trzeba poświęcić sporo czasu,aby odinstalowac czytnik , od nowa zainstalować (łącznie z usuwaniem z rejestru) Unikajcie jak ognia DB , nawet jak będą płacić za założenie konta!!!!!!!

 24. Andrzej
  Andrzej
  26.01.2016. 17:25

  porównanie kont firmowych, co polecacie ?

  Cześć wszystkim. Jestem początkującym właścicielem niedużej firmy. Chcę założyć pod nią konto i nie wiem na co się zdecydować. Pomimo, że Smart Bank jest tutaj na pierwszym miejscu, ja skłaniałbym się bardziej ku koncie w mBanku. Jest tam darmowa karta pod warunkiem, że zrobimy nią transakcje za minimum 200zł miesięcznie, czyli w moim przypadku to nie jest żaden problem bo zazwyczaj za wszystko płacę kartą, przelewy internetowe nic nie kosztują no i co najważniejsze prowadzenie konta również jest darmowe (ale to akurat jest chyba norma już wszędzie). I chyba właśnie zdecyduję się założyć konto w mBanku.

 25. safe
  safe
  22.01.2016. 14:23

  Opinia

  Konta są bardzo tanie w użytkowaniu, ale z biegiem czasu dochodzą opłaty, zmiana oferty, zmiana cennika itp.
  Myślę, że nie bez znaczenia jest oferta Banku Pocztowego - to jednak usługa dodatkowa tej firmy i nie jest obarczona dużym ciśnieniem na dochód.
  Warto także wspomnieć o ochronie danych osobowych i prywatności obsługiwanych przedsiębiorców - poczta od dawna wypracowała standardy i zmienność pracowników jest mniejsza niż w bankach.

 26. Bartomiej
  Bartomiej
  21.01.2016. 08:46

  Opinia

  Dzięki takim porównaniom, mamy jasny przegląd sytuacji, dzięki której jesteśmy w stanie wybrać taką ofertę, która będzie dla nas najlepsza, najbardziej korzystna i da nam jak najwięcej zarobić.

 27. Borys
  Borys
  07.01.2016. 18:28

  mBank

  Osobiscie mialem 15 la konto w mBanku (teraz odradzam!), bylem glupi i nie sprawdzalem ofert konkurencji. W ostatnich 3 latach z darmowych przelewow oplaty wrosly do 1,5zl za przelew, w tym placac 3 skladki ZUS licza sobie 3 razy,wiec 4,5zl za oplaty samego zusu.
  Wypowiedzialem umowe, z laski swojej zaproponowali mi 1zl za przelew,zebym zostal. Totalna porazka, nigdy nikomu nie polece mBanku.

  Jescze nie zdecyowalem sie na nowy bank, ale najpewniej padnie na ING, maja najlepsza oferte i nie mowia o promocjach na 1 rok, przelewy za darmo i konto darmowe, wystarczy robic przelew do ZUS( ale kazdy prowadzacy dzialalnosc to robi).

 28. brathubi
  brathubi
  07.01.2016. 10:36

  Opinia

  Citi pobiera oplaty, a 7/01/2015 znowu zmieniło tabelę opłat
  Konto firmowe dla działalności gospodarczej nie istnieje, bowiem każde prywatne konto w właściciela jest kontem firmowym a każde firmowe jest prywatnym właściciela. Możemy sobie więc konto nazwać NASA nie zmieni to faktu że kontem NASA ono będzie tylko z nazwy.
  Inteligo nie prowadzi rachunków dla spółek czyli dla firm.
  Z VW bank zrezygnowaliśmy bo mieli zbyt wysoka opłatę za prowadzenie rachunku dodatkowo opłaty za posiadanie karty płatniczej.

 29. onek
  onek
  30.12.2015. 12:04

  smart bank

  No i cóż tutaj duzo mówić - ranking mówi sam za siebie.
  Konta, które są w top3 są naprawdę warte uwagi. Ja swojego czasu miałem konto firmowe w mBanku i bardzo polecam bo maja super ofertę dla małych i średnich firm - później likwidowałem firmę i zakładałem nową i teraz mam konto w smart banku bo jest zdecydowanie najtańszy i najlepsze na tę chwilę.
  Jesli obsługujemy je 100% przez internet i nie potrzebne sa nam jakieś papierowe wyciągi, które musza byc opieczętowane przez smart bank to konto jest darmowe i w wszystkie jego podstawowe opcje potrzebne do zarządzania finansami firmy także :)

 30. Halicki
  Halicki
  23.12.2015. 14:25

  Jak to jest ze Smartem

  Jeśli chodzi o konto firmowe, to skłaniam się ku Smart Bank, ale mam jedno pytanie trochę z innej beczki: Chcę zrezygnować z konta firmowego, w którym niestety za każdym razem trzeba płacić za przelewy. A kolejną niewygodą było na przykład to, że musiałem za każdym razem płacić w sklepach dopiero po wpisaniu w terminal PIN-u. Nie ukrywam, że jeśli mam niewielkie zakupy, to zdecydowanie bardziej opłacałaby mi się oczywiście karta zbliżeniowa. Nie mówiąc już tutaj oczywiście o tym, żeby nic nie płacić za przelewy. W Smart Banku nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat. Może ktoś ma kartę w tym banku do firmowego konta?

 31. gaska
  gaska
  21.12.2015. 23:15

  Wymarzone konto

  Dla mnie ważne jest żeby przelewy były darmowe. Podoba mi się wymarzone konto w Raiffeisenie,ale pewnie dopiero po nowym roku zacznę coś działać w tym kierunku

 32. Anonim
  Anonim
  13.12.2015. 19:45

  Bolsek

  jeśli chodzi o konta firmowe to raiffeisen faktycznie bardzo fajna opcja. ja prowadze sportowa dzialalnosc i jako jedyny oferuje darmowe konto dla sportowych klubow.

 33. miro
  miro
  11.12.2015. 09:46

  mbiznes

  Ja myślę, że jeśli chodzi o nowe firmy to mBank tutaj trafił w 10 i powinien być na 1 miejscu - co dla każdej nowej firmy jest ważne? Niskie koszty i kasa na start i mBank z kontem mBinzes właśnie to wszystko nam daje. Ja teraz zakładałem spółkę i otworzyłem konto w mBanku - wg mnie najlepsza opcja - 10 000 złotych kredytu na start dostaliśmy od reki praktycznie bez żadnych formalności :)
  Polecam bo to najlepszy możliwy wybór, inne konta w sumie tez są darmowe i to jest dobre ale na 10 000 złotych na start ciężko liczyć w innym banku

 34. Babiarz
  Babiarz
  08.12.2015. 22:45

  Czy dostanę kredyt na firmę tutaj?

  Kredyt firmowy na rozwój działalności gospodarczej - czy taki tutaj otrzymam?
  Na razie nie widzę, żadnych ciekawych dotacji, które pozwoliłyby mi na rozwinięcie skrzydeł w prowadzonym od kilku lat biznesie. Mój przyjaciel ostatnio przekonywał mnie do wzięcia kredytu firmowego w Banku Smart. Nie do końca jeszcze wiem, dlaczego akurat ta oferta miałaby być dużo korzystniejsza od innych banków. Ale jestem nią naprawdę zainteresowany, chociażby z tego względu, że widzę jak prosperuje firma mojego przyjaciela. A to jest na pewno bardzo trudne, by rozwijać swoją działalność i spłacać kredyt jednocześnie.

 35. Kiowicz
  Kiowicz
  07.12.2015. 19:03

  Idea Bank?

  Kiedyś jeden ekspert na szkoleniu wypowiadał się, że Idea bank miała swojego czasu dobre konto firmowe. Teraz sobie myślę, że to mogło być stronnicze, a także gość mógł mieć na tym jakąś korzyść. Ja jak przeglądam sobie oferty banków i kont firmowych, to myślę, że dziś najlepszą ofertę to jedna ma Bank Smart. A Wy co myślicie o ich ofercie konta firmowego? Dla małej firmy, jedno lub kilku osobowej na chwilę obecną rozwiązanie idealne. Podobno wszystko jest teraz za darmo z podstawowych opcji jeśli chodzi o użytkowanie konta.

 36. vertigo
  vertigo
  05.10.2015. 10:59

  idea

  Idea Bank dla mnie numer jeden, nie mam opłat za prowadzenie rachunku, nie płace za przelewy, mogę przechowywać tam dokumenty firmowe i korzystać z mobilnego wpłatomatu, co dla mnie jest niezłą opcją, bo nie muszę z gotówką biegać do banku, a w moim biznesie to głównie nią się operuje.

 37. Biznesmen
  Biznesmen
  30.07.2015. 16:01

  Smart Bank najlepszy?

  Po przejrzeniu informacji na temat konta Smart Biznes, wydaje mi się, że dla osób szukających taniego konta biznesowego, na pewno jest ono warte zastanowienia. Chociaż Smart Bank nie należy do najpopularniejszych placówek finansowych na rynku, pozytywne opinie na temat jego produktów coraz bardziej mnożą w internecie. Konto za 0 zł, darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów, przelewy polskie i europejskie za 0 zł - oferta jest naprawdę kusząca, chyba sam z niej skorzystam.

 38. kubensrubens
  kubensrubens
  20.03.2015. 19:48

  konta dla SP Z O O

  uwaga!
  w większości banków konta wyżej porównywane są jedynie kontami dla firm nie dla sp z o.o. I tak np w db banku chcąc założyć rachunek spólce okazuje się że nie ma darmowego konta, najtańsze chyba kosztuje 20 zł miesięcznie plus praktycznie wszystko płatne.
  ze sprawdzonych osobiście, jedynie mbank traktuje firmy i sp z o.o. podobnie, tzn jest też szansa na w miare 'darmowe' konto wymienione w rankingu wyżej, ale zaznaczam że wszystkich banków nie sprawdzałem więc możliwe że jest jeszcze jakiś inny który podobnie podchodzi do spółek.

 39. globo
  globo
  03.03.2015. 23:55

  dbnet biznes najlepsze konto

  Dbnet biznes to najtańsze i najlepsze konto dla firm.

  Do tego Deutsche Bank został uznany za najlepszy bank dla biznesu w rankingu Business Premium 2014 organizowanym przez redakcję tygodnika Bloomberg Businessweek Polska.

 40. don diego
  don diego
  19.12.2014. 14:37

  blad

  w ING od sierpnia przelewy krajowe za free po spelnieniu 1 z 3 warunkow (przelew do us zus albo wplyw na rachunek 2000 zl)

Strony: Pierwsza 1 2 Ostatnia >>

Dodaj komentarz

* = wymagane pole

:

:

:

: