Karta kredytowa Visa

Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2019.01.12

Kartę kredytową Visa ING można polecić zwłaszcza tym, którzy lubią hazard i typowanie wyników – płacąc tą kartą, nie zapłacą dodatkowych prowizji, co jest powszechne u konkurencji.


Organizacja zarządzana przez Brunona Bartkiewicza należy do pierwszej piątki największych banków w Polsce pod względem wielkości aktywów. Jednak w segmencie kart kredytowych ING Bank Śląski jest dużo słabszy, ponieważ z liczbą 220 tys. sztuk zamyka TOP10 największych wydawców.

Charakterystyka karty kredytowej Visa ING

W portfolio kredytówek ING Banku Śląskiego znajdziemy m.in. kartę Visa. Plastik wydawany jest bezpłatnie. Jego obsługa kosztuje 35 zł rocznie.

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
ING Bank Śląski
Nazwa karty
Karta kredytowa Visa
Wymagany min. dochód
800 zł
Maksymalny limit kredytowy
20 000 zł
Okres bezodsetkowy
do 52 dni
Oprocentowanie
10%

Opłaty za kartę

Opłata za wydanie karty
0 zł
Opłata za obsługę karty
35 zł/rok lub 0 zł
Warunek zwolnienia
Średniomiesięczna wartość transakcji bezgotówkowych min. 200 zł
Wypłata z bankomatów
2 proc. min. 5 zł - ING Bank Ślaski
3 proc. min. 9 zł - pozostałe

To jedna z najtańszych kart kredytowych na rynku. W dodatku możemy uniknąć opłaty pod warunkiem wykonania instrumentem określonych obrotów w ciągu roku. Bank nie pobierze daniny rocznej, jeśli średniomiesięczna wartość transakcji bezgotówkowych wyniesie min. 200 zł.

Przy czym średnia liczona jest na podstawie całego wolumenu transakcji dokonanych w danym roku. Oznacza to, że jednego miesiąca możemy używać karty rzadziej, by w kolejnym, np. gdy przypadają święta albo kupujemy sporo prezentów urodzinowych, częściej wyjmować ją z portfela. Ważne, by przez rok wydać nią co najmniej 2400 zł.

W dodatku dla karty głównej i dodatkowych obowiązuje jeden limit obrotów zwalniających z opłaty za obsługę. Jeśli więc w ramach jednej umowy wyrobimy plastik dla siebie i np. współmałżonka, to łatwiej nam będzie uniknąć kosztów związanych z posiadaniem obu kart.

Warto zwrócić uwagę na poziom prowizji za najczęściej wykonywane operacje. Są to najniższe stawki na rynku. I tak przelew z rachunku kosztuje 2 proc. min. 5 zł. To dwa razy mniej niż u konkurencji.

Za wypłatę z bankomatu obcego ING Bank Śląski nalicza prowizję w wysokości 3 proc. min. 9 zł (średnia to 4 proc. min. 10 zł). A jeśli transakcję zrealizujemy w maszynie własnej, to prowizja spada do 2 proc. min. 5 zł.

W ING Banku Śląskim nie występują prowizje za płatności związane z hazardem. To jeden z nielicznych podmiotów, który takiej daniny nie nalicza. Darmowa jest też spłata zadłużenia w kasie.

Czy karta kredytowa Visa ING może być darmowa?

Tak, trzeba tylko wykonywać nią określone obroty w skali miesiąca. W ciągu roku musi to być co najmniej 2400 zł (12×200 zł).

Wymagania i dokumenty

By otrzymać kartę kredytową Visa, trzeba pozytywnie przejść procedurę badania wiarygodności i zdolności kredytowej. Przede wszystkim należy wykazać, że ma się stały dochód. ING Bank Śląski wymaga, by było to min. 800 zł netto miesięcznie. To jeden z najniższych pułapów na rynku (niższy próg obowiązuje tylko w Santanderze).

Wniosek o kartę Visa ING złożymy:

 • w oddziale,
 • przez telefon,
 • na stronie banku,
 • w bankowości internetowej (dla stałych klientów).

Wyrabianie plastiku zajmuje do 8 dni roboczych. Wymaga to przedstawienia dokumentów potwierdzających dochód.

Ale nie musi to być bezwzględnie zaświadczenie o zarobkach wystawione przez pracodawcę. Wydawca plastiku honoruje np. zeznanie PIT za ubiegły rok czy pełne wyciągi z konta z ostatnich trzech miesięcy.

Umowę można zawrzeć poprzez bankowość internetową – nie trzeba fatygować się do oddziału.

Aktualne promocje karty kredytowej Visa ING

Obecnie nie jest dostępna żadna promocja związana z kartą Visa ING.

8.5 Ocena Łączna
Karta kredytowa Visa ING

Karta kredytowa Visa ING należy do najtańszych na rynku – zarówno pod względem wysokości opłaty rocznej, jak i prowizji za niektóre operacje. Te ostatnie są nawet dwa razy mniejsze niż w innych bankach. W dodatku pod dość łatwym warunkiem można do zera zniwelować koszty posiadania plastiku.

Na tle konkurencji karta Visa ING wyróżnia się także dużą dostępnością. Żeby ją wyrobić, wystarczy zarabiać co najmniej 800 zł netto. Bank elastycznie podchodzi do kwestii wymaganych dokumentów.

Ocena karty
8.5
ZALETY
 • niska opłata roczna,
 • możliwość uniknięcia opłaty,
 • jeden (łączny) limit minimalnych obrotów zwalniających z opłaty dla karty głównej i dodatkowej,
 • elastyczność banku w zakresie wymaganych dokumentów dochodowych,
 • niski dochód minimalny konieczny do wyrobienia karty.
WADY
 • kwotowy próg transakcji zwalniających z opłaty.
Dodaj swoją opinie

 

Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0