Promocje Credit Agricole: 150 zł za przeniesienie konta i 3% na koncie oszczędnościowym

Nowi klienci, którzy wybiorą zautomatyzowany ścieżkę przenoszenia rachunku płatniczego do Credit Agricole, mogą łatwo zyskać 100 zł. Oprócz tego mogą skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania Rachunku Oszczędzam – 3 proc. na 4 miesiące do kwoty 30 000 zł.

Przenieść konto z banku do banku można na dwa sposoby: ręcznie lub automatycznie przez system Ognivo. Druga metoda jest mało popularna, ale może być dochodowa, o ile skorzysta się z promocji Credit Agricole.

Promocja 150 zł za przeniesienia konta

Organizacja kierowana przez Piotra Kwiatkowskiego kusi premią sięgającą 150 zł klientów, którzy zdecydują się otworzyć w niej konto osobiste i jednocześnie upoważnić bank do przeniesienia (zamknięcia) wskazanego rachunku.

Wówczas pracownicy Credit Agricole zajmą się wszystkimi formalnościami związanymi z zamknięciem dotychczasowego ROR-u. Pomoc obejmuje m.in. powiadomienie pracodawcy, ZUS-u, urzędu skarbowego i innych organów o zmianie naszego numeru konta oraz transfer wszystkich ustawień starego ROR-u, czyli odbiorców przelewów i historii transakcji.

W trwającej do 31 marca 2020 akcji „Zimowe korzyści z Kontem dla Ciebie” może wziąć udział osoba, która:

 • nie posiadała konta w Credit Agricole od 1 kwietnia 2018 r. lub
 • nie korzystała z wcześniejszych edycji promocji polegającej na przyznaniu premii za przeniesienie konta z innego banku.

Jak otrzymać premię 150 zł krok po kroku?

1Do 31 marca 2020 r. złożyć wniosek na specjalnej stronie promocyjnej i zawrzeć umowę o Konto dla Ciebie  z kartą
2W ciągu 7 dni od otwarcia konta upoważnić Credit Agricole do przeniesienia (zamknięcia) starego konta
3W każdym z trzech kolejnych miesięcy zapewnić wpływ min. 1000 zł

O czym warto pamiętać?

Ponieważ w tym przypadku mamy do czynienia z przeniesieniem konta, bardzo ważne jest dopełnienie wszelkich wymogów formalnych, w tym prawidłowe wypełnienie wniosku. Złożony wraz z upoważnieniem wniosek powinien zawierać:

 • nazwę dotychczasowego banku,
 • prawidłowy numer rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego użytkowanego w dotychczasowym banku,
 • dyspozycję zamknięcia rachunku w dotychczasowym banku z zachowaniem umownego wypowiedzenia,
 • nazwę i adres instytucji przekazującej wynagrodzenie, która ma być powiadomiona przez bank o zmianie rachunku bankowego przez klienta.

Uwaga! Podpisy na upoważnieniu i wniosku muszą być zgodne ze wzorem podpisu złożonym w dotychczasowym banku.

Warto zwrócić przy tym uwagę, że jako wynagrodzenie bank traktuje wyłącznie środki pieniężne z tytułu: wynagrodzenia za pracę,  stypendium, zasiłków, emerytury i renty.

Zgodnie z regulaminem, jako wpływy traktowane są wszystkie przelewy przychodzące z kont, których nie jesteśmy posiadaczami lub współposiadaczami:

Wpływ na Konto – suma wpłat gotówkowych oraz przelewów na rachunek główny Konta w okresie miesiąca kalendarzowego. Bank nie bierze pod uwagę przelewów pomiędzy rachunkami tego samego Klienta, a także przelewów z innych kont prowadzonych przez Bank lub rachunków prowadzonych przez inne banki, jeżeli Klient jest ich posiadaczem, współposiadaczem lub pełni wobec nich rolę pełnomocnika…

Odpadają zatem przelewy z innych rachunków bankowych, których to jesteśmy właścicielami. Odpowiedni za to będzie np. przelew wynagrodzenia z pracy czy przelew od kogoś z rodziny (np. od współmałżonka).

Przekazanie nagrody

Bonus w wysokości 100 zł zostanie wypłacony do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego po zapewnieniu trzeciego wpływu. Zatem najpóźniej stanie się to do końca czerwca 2020. Jednak im wcześniej zapewnimy pierwszy wpływ (jeszcze w grudniu), tym szybciej (w marcu) otrzymamy premię.

Prosty przykład:

Otwieramy konto 15 grudnia. Pierwszy wpływ na konto zapewniamy do 31 grudnia, drugi wpływ na konto do 31 stycznia, trzeci wpływ nie później do 29 lutego. Bank powinien wypłacić premię 150 zł do 31 marca.

3% do 30 000 zł

Dla osób decydujących się na otwarcie Konta dla Ciebie w promocji “na Start”, Credit Agricole ma również ofertę konta oszczędnościowego ze specjalnym oprocentowaniem – Rachunek Oszczędzam 3%.

Stawka wynosi 3 proc. i jest naliczana przez cztery miesiące od otwarcia konta oszczędnościowego z kwartalną kapitalizacją. Podwyższone odsetki obejmuję kwotę do 30 tys. zł.

Jednak po upływie promocyjnego okresu oprocentowanie mocno spada. Stawka bazowa to WIBOR 1M – 0,5, co na dziś daje kupon w wysokości mizernych 0,14 proc.

Pieniądze zgromadzone na koncie oszczędnościowym możemy bezpłatnie wycofać raz w miesiącu.

Ile kosztuje konto osobiste w Credit Agricole?

Promocją objęte są dwa rachunki: Konto dla Ciebie oraz Konto dla Ciebie VIP. Skupmy się na tym pierwszym, gdyż w jego przypadku łatwiej uniknąć podstawowych opłat.

OpłataWysokość
Opłata za prowadzenie konta
7 zł lub 0 zł
(zwolnienie: wpływ min. 1000 zł i dokonanie min. 1 transakcji kartą)
Opłata za kartę
9 zł lub 0 zł
(zwolnienie: wpływ min. 1000 zł i dokonanie min. 1 transakcji kartą)
Przelew przez internet
0 zł
Wypłaty z bankomatów w Polsce
5 zł lub 0 zł
(zwolnienie: wpływ min. 1000 zł i dokonanie min. 1 transakcji kartą)

Ten podstawowy w ofercie Credit Agricole ROR jest darmowy po spełnieniu w danym miesiącu dwóch warunków: wpływ łącznie min. 1000 zł i jedną płatność bezgotówkowa kartą albo Blikiem. Jeśli wykonamy te czynności, nie płacimy za prowadzenie konta (7 zł) i plastik (9 zł), a dodatkowo możemy za darmo korzystać ze wszystkich bankomatów w kraju (normalnie to koszt 5 zł od transakcji).

Uwaga! Od posiadaczy Konta dla Ciebie bank pobiera 10-zł opłatę za wznowienie karty.

Możliwość uniknięcia kosztów utrzymania ROR-u to niejedyna zaleta Konta dla Ciebie. Sprzężona z rachunkiem karta może mieć funkcję płatności bezpośrednio w walucie obcej (EUR, USD i GBP), jeśli powiążemy ją z przynajmniej jednym kontem walutowym.

Nasza pełną recenzje Konta dla Ciebie oraz opinie użytkowników można znaleźć tutaj.

Opinia na koniec

Ofertę Credit Agricole warto rozważyć, o ile nie jesteśmy zadowoleni z dotychczasowego konta. Ewentualnie możemy poświęcić jeden z rzadko albo w ogóle nieużywanych ROR-ów.

Ze spełnieniem promocyjnych wymagań (trzykrotny wpływ 1000 zł) nie powinniśmy mieć problemu przy odrobinie kreatywności (wpłaty własne, przelewy od partnera, kogoś z rodziny).

Równie łatwo (wpływ 1000 zł i 1 płatność kartą albo Blikiem w przypadku Konta dla Ciebie) zapewnimy sobie darmowe utrzymanie rachunku. Przy okazji korzystnie ulokujemy niemałą sumę na atrakcyjny procent.

Konto dla Ciebie

PROMOCJA: Zimowe korzyści z Kontem dla Ciebie

+ 150 zł premii i 3% na KO
63 dni do końca promocji
8.5 Ocena Łączna
Zimowe Korzyści

Ocena promocji
8.5
ZALETY
 • 150 zł jednorazowej premii
WADY
 • Sporo warunków do spełnienia (regularne wpływy, przeniesienie konta)
 • Konta CA nie należą do najtańszych
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
2 opinie
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  jzmk 10 Grudzień 2019 15:24

  Niezłą propozycja dla osób , które bedą zasilać konto regularnie min. 1500 zł miesięcznie. Wtedy konto jest całkowicie darmowe. No i przenosząc swoje konto z innego banku można jeszce zgarnąć 150 zł.

 2. Odpowiedz
  elka 4 Grudzień 2019 21:58

  Promocje to jedna sprawa, ale prowadzenie konta zwraca bankowi wyłożone pieniądze.

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0