Konto Osobiste Premium

Dodaj do porównywarki

Wysokie wymogi i stosunkowo wysokie opłaty charakteryzują Konto Osobiste Premium dla klientów VIP w Raiffaisen PolBank? Czy opłaca się je założyć? Opinie klientów VIP i nasza analiza.

Raiffeisen PolBank już od dwudziestupięciu lat funkcjonuje na polskim rynku usług finansowych. Nie jest tajemnicą, że głównym gronem odbiorców tej instytucji jest klasa średnia oraz mali i średni przedsiębiorcy. Tym razem jednak bank, tworząc ofertę konta osobistego Premium, wziął sobie za cel najzamożniejszych Polaków. Pomimo tego, że bank nie specjalizuje się w tego rodzaju usługach, w tym przypadku spisał się znakomicie. Konto Premium zostało uznane przez portal Money.pl za najlepsze konto Premium roku 2014.

Konto Premium- najważniejsze cechy

Konto Premium, dokładnie tak jak sugeruje jego nazwa, jest jedną z najszerszych ofert, jakie może zaproponować Raiffeisen PolBank.  Korzyści, jakie wiążą się z rachunkiem Premium, są zbliżone do standardów bankowości prywatnej.

Analiza tabeli opłat

Tabela opłat i prowizji jeśli chodzi o Konto Osobiste Premium Raiffeisen PolBank, jest wypełniona licznymi warunkami:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Raiffeisen Polbank
Nazwa
Konto Osobiste Premium
Przeznaczenie konta
Prestiżowe konto osobiste dla osób od 18 roku życia
Prowadzenie konta
49 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
wpływy min. 10000 zł na miesiąc LUB saldo środków na rachunkach min. 200000 zł
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
0 zł - zapierwszy przelew w miesiącu
5 zł - kolejne
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
3 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
brak możliwości
Darmowe bankomaty
wszystkie w Polsce
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Konto oszczędnościowe
Konto Lokacyjne Premium z oprocentowaniem 1,8%
Konto walutowe
EUR, USD, GBP, CHF

Decydując się na konto z segmentu Premium, trzeba być przygotowanym, że nie będzie ono tanie.

Z drugiej jednak strony obsługa rachunku będzie stała na najwyższym poziomie.

Choć za założenie tego konta nie zapłacimy nic, to miesięczny koszt jego prowadzenia wynosi aż 49 zł. Oczywiście istnieje możliwość zwolnienia się z tej opłaty, jednak Raiffeisen PolBank wymaga posiadania wpływów na konto w wysokości 10 000 zł lub aktywów ulokowanych na rachunku na poziomie minimum 200 000 zł.

Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,  przelewy przez internet oraz dostęp do aplikacji mobilnej są tutaj oczywiście za darmo.

Karta płatnicza płatna

Każdy, kto zdecyduje się skorzystać z oferty konta Premium, otrzyma prestiżową wypukłą kartę debetową MasterCard.

Wydanie karty jest darmowe, a koszt jej utrzymania wynosi 3 zł miesięcznie. Raiffeisen PolBank nie przewidział jednak możliwości uniknięcia tej opłaty. Niezależnie więc od tego, czy dokonamy jakichś transakcji bezgotówkowych, czy też w ogóle nie będziemy używać karty debetowej, opłata zawsze wyniesie tyle samo.

Dodatkowe korzyści

Konto Premium ma bardzo rozbudowany program usług dodatkowych. Klienci mają np. możliwości posiadania Osobistego Planu Finansowego. Mogą także założyć bezpłatne konto lokacyjne Plus Premium. Ciekawą opcją jest również otworzenie  konta walutowego a vista oraz uruchomienie darmowego pakietu R-Assistance$Concierge.

Konto Osobiste Premium – opinie końcowe

Bardzo trudno wskazać na obiektywne wady konta Premium, pamiętając, że jest ono przeznaczone nie dla zwykłego “kowalskiego”, ale dla klienta VIP.

Na tle innych kont, kwota 49 zł miesięcznie za prowadzenie konta wydaje się bardzo wygórowana. Należy jednak pamiętać o tym, że jest to konto w szczególności przeznaczone dla osób zamożnych, dlatego nie można jednoznacznie potraktować tego jako wadę.

Dosyć dziwne, w przypadku tego standardu rachunków, wydaje się wprowadzenie opłaty za korzystanie z karty – warunki zwolnienia z opłąt za prowadzenie powinny przewidywać również zwolnienie z opłaty za kartę.

Jeśli chodzi o zalety, to ciekawym dodatkiem wydaje się być pakiet R-Assistance$Concierge, dzięki któremu prawie w każdej sytuacji będziemy mogli liczyć na pomoc przydzielonego nam Concierge. Pomoże on w zarządzaniu finansami oraz np. zamówi stolik w restauracji lub zajmie się rezerwacją biletów lotniczych.

Konto Osobiste Premium

 

5.5 Ocena Łączna
2 opinie
Konto Premium

6.8Ocena Redakcji
Wysokość opłat
6
Bankowość internetowa i mobilna
8.5
Dodatkowe korzyści
6
5.8Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
6
6
5.5
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
2 opinie
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  krynek 6 Luty 2017 14:48
  3.8
  Wysokość opłat
  80
  80
  70

  ja polecam konto PREMIUM w Raiffeisen Banku!

  Co prawda, nie spełniając wymagań, za konto płaci się niespełna 50pln miesięcznie, ale się wie za co się płaci!

  usługi assistance o bardzo szerokim zakresie
  – samochodowy do 2 zdarzeń w roku (do 1000-1200pln za zdarzenie)
  – medyczny – dwie wizyty lekarza w roku
  – domowy (fachowcy, 2 wizyty w roku każdego z fachowców)
  i inne… zgodnie z waunkami ubezpieczenia

  wszystko to daje spore oszczędności więc nawet opłaca się płacić za to konto

  mało tego – z tym kontem w RB jest się traktowanym jak VIP, wszystko da się załatwić od ręki, inne usługi bankowe w ramach konta sa bezpłatne (a te usługi, które w innych “darmowych kontach” sa bardzo drogie, tutaj są za smieszne grosze)

  + ZALETY: bezpłatne bankomaty na całym świecie program Class&Club gwarantujący nawet 10% zniżki w wielu miejscach nielimitowane usługi consierge - jak chcesz iść do kina to dzwonisz i bilety do domu przywiozą, zrobią za ciebie zakupy, zorganizują wakacje czy opiekę nad psem
  Pomocne(1) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  grzegorz 4 Maj 2016 23:52
  2
  Wysokość opłat
  40
  40
  40

  Jako ciekawostkę załączam moją korespondencję z bankiem RaiffeisenPolbank z kwietnia 2016 w kwestii pojawiającej się niespodziewanie opłaty za konto osobiste.

  Tytuł Opłata za konto Premium
  klient Witam,
  Mam w Państwa banku konto firmowe i osobiste premium, które wymaga comiesięcznej wpłaty min. w kwocie 10 tys. zł. Taka wpłata od zawsze jest realizowana z rachunku firmowego na osobisty premium. Nigdy dotychczas nie była pobierana żadna opłata z tego tytułu. W miesiącu marcu została pobrana opłata za prowadzenie rachunku osobistego. Reklamacja została uznana i kwota została zwrócona. W związku z tym mam pytanie. Czy coś w zakresie traktowania przelewu z rachunku firmowego na osobisty się zmieniło? Wydaje mi się, że zapisy tabeli opłata i prowizji nie zmieniły się w tym zakresie.

  pozdrawiam

  bank Szanowny Panie,
  Uprzejmie informujemy, iż kwota 49zł za prowadzenie rachunku została naliczona zgodnie z Tabela Opłat i Prowizji.
  Wpływ na Konto Osobiste Klienta stanowi suma zaksięgowanych przelewów przychodzących na Konto Osobiste w danym miesiącu kalendarzowym, z wyłączeniem przelewów z kont prowadzonych w Raiffeisen Bank Polska S.A., których Klient jest posiadaczem lub współposiadaczem, wpłat gotówkowych, w tym w bankomatach Banku, zapadających lokat, wypłat odsetek oraz wypłat kredytów. Wpływy badane są w miesiącu kalendarzowym poprzedzającym miesiąc, w którym następuje pobranie opłaty za prowadzenie konta. Dla wpływów w walucie obcej następuje przeliczenie kwoty wpływu na walutę polską po średnim kursie NBP stosowanym w Banku w chwili dokonania księgowania.
  Z poważaniem

  klient Witam,
  Dziękuje za odpowiedź. Ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie. Zapytałem czy coś się zmieniło w tym zakresie bo taki zapis był w tabeli opłat i prowizji od zawsze? I czy taka opłata będzie naliczana? Bo jeżeli opłata będzie naliczana to muszę przynajmniej jeden z rachunków przenieść do innego banku. Proszę zwrócić uwagę, że właścicielem jednego rachunku jest podmiot gospodarczy, a drugiego osoba fizyczna. Przynajmniej do lutego 2016 tak to działało.

  klient I jeszcze jedno. Dlaczego zatem moja reklamacja z poprzedniego miesiąca dotycząca naliczenia tej opłaty została uznana i kwota została zwrócona? Chciałbym po prostu jednoznacznie wiedzieć czy mam się takiej opłaty spodziewać czy nie? I jeszcze raz zaznaczam. Do tej pory opłaty z tego tytułu nie były naliczane.

  bank Szanowny Panie,
  Uprzejmie informuje, iż ze względu błędu systemowego nie były weryfikowane wpływy do marca odnośnie przelewów wewnętrznych, wpłat gotówkowych, w tym w bankomatach Banku, zapadających lokat, wypłat odsetek oraz wypłat kredytów.
  Opłata za prowadzenie konta została zwrócona w miesiącu poprzednim w związku z tym że miało to miejsce po raz pierwszy na Pana rachunku biorąc pod uwagę długoletnią współpracę.
  Z poważaniem

  klient Swoją drogą nie jest prawdą to co Pan pisze. Kilka lat temu bez świadomości wyłączenia wpłat gotówkowych, wpłaciłem większą część min. kwoty 10 tys. w gotówce. Opłata została za prowadzenie rachunku pobrana co oznacza, że system to zweryfikował.

  pozdrawiam

  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0