Tanie-Konto.pl · Alior · Konto Rozsądne

Konto Rozsądne

Opinie (17)

alior bank

Konto Rozsądne to oferta, której możliwości skierowane są przede wszystkim do osób, które bardzo cenią sobie racjonalne dysponowanie swoimi finansami. Podstawową cechą konta jest aż 3% zwrot pieniędzy od płatności w większych i mniejszych sklepach (spożywczych, supermarketach i hipermarketach)

W przypadku Konta Rozsądnego Alior Bank oferuje możliwość zwolnienia z szeregu opłat za konto, jeśli tylko na nasze konto regularnie wpływać będą środki w postaci renty, stypendium czy emerytury. W takiej sytuacji nic nie zapłacimy za prowadzenie konta. Nic nie kosztują nas także wypłaty ze wszystkich bankomatów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Koszt karty w przypadku regularnych wpływów to 4 zł / miesiąc. Mówiąc w skrócie, konto charakteryzuje się bardzo dobrymi warunkami, jeżeli chodzi o jego prowadzenie, dzięki czemu spotyka się z zainteresowaniem osób, które nie lubią ponosić zbędnych opłat.

Bardzo dużą zaletą jest karta zbliżeniowa, jaką oferuje Konto Rozsądne. Jeżeli tylko dokonujemy zakupu o wartości nieprzekraczającej 50 PLN, nie musimy nawet podawać kodu PIN. Wystarczy wykorzystać jej możliwości zbliżeniowe, co zdecydowanie skraca czas wykonywania transakcji.

Jak dokładnie działa zwrot 3%?

Wystarczy, że konto będzie regularnie zasilane przez wynagrodzenie, emeryturę, rentę lub stypendium, a za zakupy będziemy płacić kartą, wydaną do konta lub za pośrednictwem aplikacji iKASA. Po zakończeniu miesiąca, Alior Bank zwróci na konto 3% wydanych w ten sposób kwot – nawet 50 zł miesięcznie i 400 zł rocznie.

Załóż Konto
Zobacz Szczegóły

Porównanie opłat

Konto Rozsądne Alior Banku - podstawowe parametry
Prowadzenie konta [zł/miesiąc] 0 zł lub 8 zł *
Przelew przez Internet [zł] 0
Dostępne kartyMaestro, Debit MasterCard
Opłata za użytkowanie karty [zł/miesiąc]5 zł lub 9 zł *
zwrot 5% wydatków kartą lub za pośrednictwem aplikacji iKASA w sklepach spożywczych, supermarketach i hipermarketach
Bankomaty darmowe (bez prowizji)0 zł - Wszystkie bankomaty w Polsce i na świecie
Wypłaty z innych bankomatów w Polsce0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą [zł]0 zł
* zwolnienie z opłat ma miejsce przy regularnych wpływach z tytułu wynagrodzenia, stypendium, emerytury bądź renty.
Konto Rozsądne - Alior - Oceń to konto poniżej:

Ocena konta:
2.45 na 5
9 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (17 komentarzy) :

 1. kartofelfan
  kartofelfan
  05.01.2017. 21:37

  WYŁUDZANIE skanów dowodu osobistego

  UWAGA na lokaty w Alior .Upierają się by zeskanować twój dowód osobisty nawet jak masz tylko lokatę i nic od banku nie chcesz. Szantażują ,że nie oddadzą twojej gotówki bez skanu.Podejrzane -chyba chcą handlować wizerunkiem dowodu osobistego (inne banki np. Ślaski ,City obsłużą cię bez skanowania )!!!!!!!!
  Zero zainteresowania klientem którego pozyskali wcześniej

 2. Janina
  Janina
  15.12.2016. 11:42

  Super konto :)

  W Koncie Rozsądnym najbardziej podoba mi się cashback 3 % za zakupy kartą w sklepach spożywczych, supermarketach i hipermarketach. Ja mam dużą rodzinę, dzięki temu ok. 30 - 40 zł mam co miesiąc zwracane na konto.
  Jedyne opłaty to 5 zł mies. za używanie karty i po 0,5 zł za powiadomienia sms (mam ustawione powiadomienia sms po każdym uznaniu konta kwotą powyżej 1 zł).
  Polecam :)

 3. Agies
  Agies
  17.02.2016. 15:16

  Konto rozsądne

  A mi się podoba to konto. Przynajmniej nie muszę się zastanawiać z jakiego bankomatu wypłacam pieniądze. Dla mnie nie było żadnych niejasności od początku do końca. I nie chcę zmieniać :) Myślę, że te wasze złe opinie to trochę przesada. Być może sami czegoś nie zrozumieliście i teraz jest kłopot. W każdym razie pamiętajcie, że tak naprawdę za darmo nic nie ma, a takie konto oferuje dużo.

 4. marcin
  marcin
  11.02.2016. 15:23

  troche się pozmieniało

  Tutaj również od stycznia 2016 roku, płacimy 3zł za wypłate z bankomatu za wyjątkiem euronetu i aliorbanku.

 5. malaczarna
  malaczarna
  13.12.2015. 10:39

  Opinia

  Mimo regularnych wpływów na konto ( 2 wypłaty wpływają m-ce) 2 miesiące z rzędu pobrali mi 34 zł i nie zwrócą bo nie było w tytule przelewu wynagrodzenie tylko wypłata jakby to była różnica. Oszuści !!!

 6. tomi
  tomi
  29.08.2015. 12:07

  konto rozsądne - b. dobre

  płacąc kartą w marketach/spożywczych masz zwrot 3% czy to mało? czy jest jakiś bank aby zwracał za zakupy?. Jak dla mnie super co miesiąc mam 30-40zł od banku, nie są to kokosy ale zawsze coś a zakupy i tak muszę zrobić. Rachunek mam 2 lata i na tą chwilę nie zmieniam chyba, że inny bank da coś więcej.

 7. natura
  natura
  03.03.2015. 14:16

  NIE DAJCIE SIĘ LUDZIE NABRAĆ !!! ...nie dajcie się zwabić obiecankom !!

  TOTALNY SYF !!! RADZE UWAŻAĆ !!
  NAJPIERW OBIECUJĄ ZŁOTE GÓRY żeby ZWABIĆ do założenia konta, a kiedy się najmniej spodziewasz to kasują z grubej rury !! Żydowskie podejście do człowieka !
  Juz trzeci raz pobrali z mojego konta pieniądze-propwadzenie konta, bez poinformowania mnie , choć miało być to konto darmowe !!
  Konsultanci nie są dostatecznie przygotowani do tego typu wyjaśnień , a kiedy poprosi się o dokładność to plączą się w wyjaśnieniach.

  Drugie AMBER GOLD!!

  Szukam innego banku...

 8. Rycho
  Rycho
  28.02.2015. 00:08

  Konto osobiste

  Alior Bank to aktualnie syf. Kiedys na poczatku faktycznie starali sie o klienta. Potem pozmieniali reguły gry i aktualnie doja nas na czym się da. Własnei ich opuszczam.

 9. luki
  luki
  25.01.2015. 14:08

  alior bank konto wyższej jakości

  Alor bank ma debilną ofertę konta wyższej jakości , nie pod względem opłat lecz wymogu jaki oferuje by mieć je za zero.Po pierwsze trzeba zauważyć , że wymóg 2500zł. jest zbyt wysoki uważam ponieważ jak dali konto w sync za zero tak samo to tam nie trzeba mieć wpływu żadnego by mieć je za zero , kartę za zero+darmowe przelewy natychmiastowe.Więc alior sync jak stworzyli to mają lepsze warunki niż u siebie ,po drugie jednym z wymagań by konto osobiste mieć prawie bezpłatne jest wpływ z innego konta 200zł. a i tak płacisz gorzej bo wpływ jest nieznacznie wyższy.Mogli by więc coś spuścić za ten wpływ ,w koncie rozsądnym masz wpływ min. 500zł. i płacisz za konto.Załóżmy że ktoś ma wyższy wpływ na konto niż 500zł. a wpływ nieznacznie różni się od płatności miesięcznej kartą 700zł. w wyższej jakości.I jeżeli ktoś ma trochę niższy lub wyższy wpływ na koncie rozsądnym , i tak płaci.Debilne rozwiązanie tego banku , ponieważ sam stworzył coś lepszego czyli sync niż sam oferuje.Już lepiej się przenieść do T UB , tam przynajmniej na razie chamstwo alior banku nie dociera a minus to nadal jesteś ich klientem.

 10. agnieszka
  agnieszka
  07.11.2014. 16:52

  re

  bank jest bardzo oszukany i konsultanic kłamioa i oszukują nie radze zeby ktos zakładał konto w alior banku

 11. manny
  manny
  06.10.2014. 13:32

  Opinia

  ni mam żadnego problemu z alior bankiem, zarówno przelewy w euro z holandii jak i te w złotówkach docierają na czas, tego samego dnia jesli pieniądze są wysłane tak około południa, mam konto w euro i w złotówkach i nie narzekam.

 12. Luk
  Luk
  07.07.2014. 13:36

  konto wyższej jakości

  Jakie jest wasze zdanie na temat konta wyższej jakości moim zdaniem pomysł dobry ale wykonanie kiepskie.W normalnym koncie przelewasz na konto 500złw rozsądnym i osobistym i płacisz za wyciągi z konta ,bankomaty ,wydruk z bankomatu,przelewy natychmiastowe ,za nie podjęcie zamówionej gotówki w pln i nie tylko i tak dalej w wyższej jakości musisz spełnić wymóg zapłacić kartą 700zł. to jeden z ich wymogów i masz to wszystko za darmo.Moim zdaniem trochę bez sensu prawda? ale to nie ja ustalam hehe nie wiem kto wymyślał moim zdaniem trochę głupią ofertę jeśli chodzi o to

 13. Pawe
  Pawe
  19.04.2014. 16:14

  narzekacze

  Tylko narzekacie że było 5% a jest 3%. Tak naprawdę łącznie w całym roku zwrotu jest do 400 PLN na ROZSĄDNYM. Dodatkowo w ramach tego że karta płatnicza MasterCard (B&S i MAPA OKAZJI alior'a) to zniżki od 5 % do 55% u wybranych partnerów handlowych : Bata ,TelePizza, NewBalance, Euro RTV AGD, exit, troll, pizzerie dominium i wiele innych wielkość ogolna rabatu rocznie nie ograniczona a asortyment ogromny od spożywki do wypożyczalnie samochodów tylko trzeba umieć korzystać. karta 5 zł mc/ wiec ogolnie w ciagu roku na 340 zł wychodzi sie na czysto płacąc samą karta za spożywke lub w hipermarketach typu Auchan Lidl TESCO.

 14. tomek
  tomek
  26.12.2013. 10:21

  zero wyższej kultury

  zmiana z 5 na 3 proc cashbacku, czuję się oszukany, zmieniam bank

 15. korsarz
  korsarz
  21.12.2013. 01:35

  koniec 5% cashbacku, od marca 2014 będzie 3%

  szkoda, że kolejny bank w którym mam konto po pewnym czasie zmienia reguły gry na niekorzyść klientów...

 16. trevor
  trevor
  29.10.2013. 23:46

  fajny cashback 5%

  Bardzo dobre warunki oferowane są także podczas dokonywania zakupów internetowych – karta w tym przypadku sprawdza się znakomicie, umożliwiając zakupy o jakiejkolwiek wartości. Jak już zostało wcześniej wspomniane, według promocji oferowanej przez Alior Bank, osoby, które zdecydują się na założenie tego konta osobistego, mogą skorzystać z opcji otrzymywania zwrotu wynoszącego 5% od wartości sumy przekazanej jakiemukolwiek sklepu, w tym także supermarketowi czy hipermarketowi przy pomocy karty należącej do niego.

 17. agawa23
  agawa23
  29.10.2013. 16:52

  dobre konto dla osób mających regularne wpływy

  Jest to bardzo dobre rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które mają stałe wpływy na konto oraz całkiem sporo korzystają z karty oraz które cechują się dość częstym wykorzystywaniem możliwości banku, jeżeli chodzi o zakupy. To właśnie do nich skierowane jest przede wszystkim Konto Rozsądne, pozwalające cieszyć się wieloma możliwościami podczas dokonywania zakupów, zarówno internetowych, jak i w jakimkolwiek, większym lub mniejszym, sklepie stacjonarnym.


Dodaj komentarz

* = wymagane pole

:

:

:

: