Karta Kredytowa Elastyczna

Dodaj do porównywarki

Karta Elastyczna banku z żubrem Pekao SA to klastyczna „kredytówka” dla tych, którzy zawsze chcą mieć przy sobie środki na nieprzewidziane wydatki, ale nie zamierzają przepłacać za takie udogodnienie.

Podmiot kierowany przez Michała Krupińskiego to jeden z największych banków w Polsce pod względem wielkości aktywów. Wedle najnowszych dostępnych danych plasuje się w tej klasyfikacji na trzecim miejscu.

Co roku Bank Pekao wydaje klientom indywidualnym ok. 20 tys. nowych kart kredytowych. Na koniec września 2018 r. w jego portfelu było przeszło 660 tys. plastików, co dawało mu pozycję nr 4 w segmencie detalicznym. Natomiast w segmencie małego i średniego biznesu jest liderem, ale tutaj jego znaczenie maleje.

Charakterystyka karty kredytowej Pekao

Portfolio kart kredytowych Banku Pekao obejmuje m.in. kartę Mastercard Elastyczna.

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Pekao SA
Nazwa karty
Elastyczna karta kredytowa
Wymagany min. dochód
?
Maksymalny limit kredytowy
30 000 zł
Okres bezodsetkowy
do 55 dni
Oprocentowanie
10%

Opłaty za kartę

Opłata za wydanie karty
15 zł
Opłata za obsługę karty
2,99 zł/miesiąc lub 0 zł
Warunek zwolnienia
wykonanie 1 transakcji kartą w miesiącu
Wypłata z bankomatów
3 proc. min. 6 zł

Wydanie karty kredytowej elastycznej to koszt 15 zł. Tyle samo trzeba zapłacić za jej wznowienie po upływie terminu ważności, czyli po trzech latach.

Do tego dochodzi 2,99 zł opłaty miesięcznej. Jest to więc jedna z najtańszych kart kredytowych. W dodatku możemy uniknąć opłaty za jej obsługę. W tym celu musimy wykonać nią co miesiąc jedną transakcję dowolnego typu.

Za niektóre transakcje Bank Pekao nalicza prowizje. Lecz na tle konkurencji są one bardzo niskie. Przykładowo: za wypłatę z bankomatu i przelew z rachunku karty w ciężar jej limitu płaci się 3 proc. min. 6 zł. Inne banki pobierają przeważnie 4-5 proc. i nie mniej niż 10 zł.

W dniu zawarcia umowy klient może zlecić darmowy transfer środków na wybrane konto. Środkami będzie mógł rozporządzać przed fizycznym otrzymaniem instrumentu.

Warto wspomnieć, że płatności bezgotówkowe w kasynach, loteriach, u bukmacherów są wolne od dodatkowych kosztów. Nie płaci się też za sprawdzenie dostępnego limitu w bankomacie własnym.

Prowizji nie ma także przy przewalutowaniu płatności zagranicznych. Z tym że do przeliczenia bank stosuje swój kurs, co już nie jest korzystne dla klienta.

Karta objęta jest programem lojalnościowym Galeria Rabatów. Dzięki niemu można uzyskać zniżki do 30 proc. za zakupy u partnerów banku z żubrem.

Czy karta kredytowa Banku Pekao może być darmowa?

Niestety, nie. Nie da się uniknąć opłaty za wydanie plastiku oraz jego wznowienie.

Wymagania i dokumenty

Wniosek o kartę Elastyczną złożymy w oddziale banku lub przez telefon (stali klienci mogą otrzymać propozycję wyrobienia instrumentu poprzez wiadomość w systemie transakcyjnym). Decyzja o przyznaniu plastiku i wysokości udzielonego limitu zależy od wyniku badania i oceny zdolności kredytowej klienta.

Bank Pekao nie podaje minimalnych dochodów, jakie trzeba osiągać, by starać się o kartę kredytową. Kluczowe jest bowiem badanie zdolności kredytowej, czyli – uogólniając – stosunek comiesięcznych wpływów do wydatków.

Osoby, które nie przelewają wynagrodzenia na rachunek w Banku Pekao, muszą przedstawić zaświadczenie od pracodawcy o dochodach oraz wyciąg z konta.

Kartę wyrobimy bez konieczności otwierania konta osobistego, ale wówczas trudniej nam będzie nią zarządzać. Nie będziemy mogli robić tego przez internet (dostęp do bankowości internetowej Banku Pekao wymaga zawarcia umowy o ROR).

Aktualne promocje karty kredytowej

Obecnie Bank Pekao nie organizuje żadnej promocji związanej ze swoją podstawową kartą kredytową.

Zalety i wady na koniec

Karta kredytowa Banku Pekao może nie zapewnia przywilejów ani nie oferuje bonusów na start, ale spełnia swoje zadanie. Daje dostęp do darmowego pieniądza. W dodatku nie jest droga, a pod prostym warunkiem będzie darmowa w utrzymaniu. Nie naraża nas też na duże koszty, gdy awaryjnie zechcemy pobrać nią gotówkę z bankomatu. Do zalet należy zaliczyć także możliwość darmowego wyboru wizerunku z szerokiej palety wzorów.

Plastik nie oferuje żadnych bonusów na start ani nie daje żadnych ciekawych przywilejów. Pod tym względem daleko mu do liderów najlepszych promocji kart kredytowych.

Wadą plastiku jest sztywna opłata za wydanie i wznowienie. Na szczęście jest ona niewielka i ponosi się ją raz na trzy lata.

7 Ocena Łączna
Elastyczna karta kredytowa

Ocena karty
7
ZALETY
 • niska opłata miesięczna z możliwością uniknięcia pod prostym warunkiem,
 • niskie prowizje za niektóre transakcje,
 • brak prowizji za płatności związane z hazardem,
 • brak opłat za sprawdzenie salda w bankomacie własnym,
 • możliwość wyboru wizerunku karty z ponad 70 wzorów (bez dodatkowych opłat).
WADY
 • sztywna opłaty za wydanie i wznowienie
Dodaj swoją opinie

 

Dodaj opinie jako pierwszy!

   Dodaj swoją opinie

   Twoja całkowita ocena

    

   Porównaj wybrane konta
   • Porównywarka lokat (0)
   • Porównywarka kont osobistych (0)
   • (0)
   Porównaj Teraz
   0