Promocja zakończona

Pekao Polecam Przekorzystne: nawet 1500 zł za polecenie Konta

Zobacz stronę programu
+ do 100 zł polecenie konta
Promocja zakończona

Za każde skuteczne polecenie konta Banku Pekao zyskamy 100 zł. Jednak samo otwarcie rachunku przez znajomego nie wystarczy – wymagana jest jeszcze jego aktywność. Ale gra jest warta świeczki, bo łączny zarobek z rekomendacji to nawet 1500 zł.

Program poleceń to dla banków jeden z najtańszych sposobów pozyskiwania nowych klientów. Kosztem stosunkowo niewielkiej premii mogą one zmotywować konsumentów do aktywności i przez to zwiększyć swoje przychody. I tak zadowolone są wszystkie strony: bank, obecni i nowi klienci.

Kto może zarabiać w programie poleceń Banku Pekao?

Jeden z takich programów funkcjonuje w Banku Pekao. Chodzi o akcję „Polecam Przekorzystne”, której nazwa nawiązuje do flagowego konta oferowanego przez bank z żubrem w logo.

W programie tym zarabiają tylko obecni klienci100 zł za każdą skuteczną rekomendację i nie więcej niż 1500 zł w całej edycji, która kończy się 30 września.

Jednak na nowych klientów, którzy zdecydują się skorzystać z polecenia i zawrzeć umowę o rachunek, również czeka premia – tyle że w innej promocji. Jej wysokość to 100 zł za założenie konta osobistego lub nawet 1200 zł w przypadku przedsiębiorców. Po otwarciu ROR-u i dopełnieniu formalności nowy klient sam może zacząć polecać usługi Pekao SA i również zyskać do 1500 zł.

Jak zarabiać w programie rekomendacyjnym Banku Pekao?

 • Do 30 września mieć lub otworzyć rachunek płatniczy w Banku Pekao, np. Konto Przekorzystne poprzez stronę banku
 • Zaakceptować regulamin akcji
 • Wypełnić formularz przystąpienia do programu Podaje się w nim: imię, nazwisko, adres e-mail, numer (CIS) klienta i nr telefonu komórkowego, który stanie się twoim kodem polecenia
 • Wyrazić i utrzymać zgody marketingowe Chodzi o pozwolenie na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną i informacji o charakterze marketingowym drogą telefoniczną oraz przetwarzanie danych w celach marketingowych.
 • Przekazywać kod polecenia znajomym chcącym otworzyć w Banku Pekao konto osobiste lub firmowe wraz z kartą debetową Premiowane są: Konto Przekorzystne, Konto Przekorzystne dla młodych, Konto Świat Premium, Konto Przekorzystne Biznes.

Ważne! Nowy klient, który poda we wniosku kod polecający i zawrze umowę, by otrzymać 100 zł premii musi spełnić warunki opisane tutaj.

Zobowiązany jest również do udzielenia bankowi zgody na ujawnienie tajemnicy bankowej. Chodzi o to, by organizator promocji mógł poinformować osobę polecającą (obecnego klienta przekazującego kod), że należy jej się premia, ponieważ osoba polecona spełniła wymagania promocji. Formularz na potrzeby promocji wypełnia się na stronie lub w oddziale.

Przekazanie premii w programie poleceń Banku Pekao

Wszystkie nagrody zostaną wypłacone do 31 stycznia 2022 r.. Do tego dnia obecny i nowy klient muszą być posiadaczami rachunków i nie mogą złożyć wypowiedzenia ich prowadzenia.

Premie są zwolnione z podatku dochodowego.

Ile kosztuje konto osobiste w Banku Pekao?

By polecać usługi Banku Pekao w programie rekomendacyjnym, trzeba mieć tam rachunek płatniczy. Może to być np. Konto Przekorzystne.

To warunkowo darmowy ROR. Oznacza to, że istnieje możliwość zwolnienia z opłat związanych z jego utrzymaniem. W tym celu trzeba co miesiąc zapewniać wpływ 500 zł i zrealizować jedną transakcję bezgotówkową kartą albo PeoPay. W przeciwnym razie ponosi się koszt 6 zł za rachunek i 3 zł za kartę.

Spełniając warunek aktywności, zyskuje się też prawo do dwóch bezpłatnych wypłat z obcych bankomatów w miesiącu. Normalnie każda taka operacja jest obciążana prowizją 2 proc. (min. 5 zł).

Należy też uważać na SMS-y autoryzujące przelewy do odbiorców niezdefiniowanych. Za każdy taki komunikat bank pobiera 20 gr. Można to obejść, zatwierdzając transfery w aplikacji (autoryzacja mobilna).

Zresztą warto to robić także przy przelewaniu środków z konta oszczędnościowego na swój ROR. Wtedy nie płaci się 7 zł za przelew.

Warto wspomnieć, że płatności zagraniczne kartą debetową Banku Pekao (Mastercard Debit FX) odbywają się od razu w ciężar rachunku walutowego, czyli bez prowizji za przewalutowanie. Dotyczy to transakcji w EUR, USD, GBP i CHF. Plastik, zwany Kartą Rewolucyjną, sam rozpoznaje walutę. Warunkiem takiego rozliczenia jest zapewnienie odpowiednich środków na rachunku walutowym.

Czy warto?

Łączna wysokość premii dostępnych w programie poleceń Banku Pekao prezentuje się całkiem atrakcyjnie, gdyż sięga 1500 zł. Sęk w tym, że jej otrzymanie zależy nie tylko od aktywności osoby polecającej, ale również nowego klienta. Trzeba więc poinstruować go, co musi zrobić (wpływ 500 zł, jedna płatność kartą i jedno logowanie do aplikacji), byśmy mogli zainkasować 100 zł, a on – 100 zł w promocji pekao dla nowych klientów.

Co z kosztami? Tych łatwo unikniemy, co miesiąc zapewniając wpływ 500 zł i choć raz używając w sklepie karty albo aplikacji.

9.5 Ocena Łączna
5 opinie
Program Polecam Przekorzystne

9.5Ocena Redakcji
Ocena promocji
9.5
10Ocena Użytkowników
Ocena promocji
10
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
2 opinie
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Antoni 2 Wrzesień 2020 16:36
  Ocena promocji
  100

  Wszystkie nagrody zostaną wypłacone do 26 lutego 2021 r.. Do tego dnia obecny i nowy klient muszą być posiadaczami rachunków i nie mogą złożyć wypowiedzenia ich prowadzenia.

  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  Ela 1 Wrzesień 2020 16:27

  Założyłam w maju konto przez selfie z promocją 200 zł premii. Otrzymałam drugą transzę wczoraj. Siostra też założyła konto przez selfie i przy jego zakładaniu podała mój numer telefonu. W związku z tym powinnam otrzymać w ramach programu poleceń 100 zł. Jednak ich nie otrzymałam. Siostra zasilała konto oraz płaciła kartą i logowała się do aplikacji zgodnie z wytycznymi. Chciałam się dopytać, czy promocja 200 zł oraz za polecenie się łączą?

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0