Karta kredytowa Mastercard Travel

Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2019.01.13

„Kredytówka” różowego telebanku, choć bardzo łatwo ją wyrobić, należy do najdroższych na rynku. W zamian oferuje najdłuższy okres bezodsetkowy i odrobinę niższe oprocentowanie.

W połowie 2014 r. Alior Bank wraz z operatorem sieci T-Mobile powołał markę T-Mobile Usługi Bankowe. Podział obowiązków w projekcie wygląda tak, że bank dostarcza infrastrukturę techniczną oraz zapewnia obsługę finansową, natomiast różowy telekom zajmuje się marketingiem.

Dziś T-Mobile Bank obsługuje ok. 0,5 mln klientów, którzy w portfelach i telefonach mają mniej więcej 20 tys. kart kredytowych. Ta liczba nie zmienia się od pewnego czasu.

Charakterystyka karty kredytowej T-Mobile

Różowy telebank ma o w ofercie kartę kredytową Mastercard Travel. Wydaje ją bezpłatnie, ale później pobiera dwojakiego rodzaju opłaty.

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
T-mobile Usługi Bankowe
Nazwa karty
Karta kredytowa Mastercard Travel
Wymagany min. dochód
Maksymalny limit kredytowy
80 000 zł
Okres bezodsetkowy
do 59 dni
Oprocentowanie
9,9%

Opłaty za kartę

Opłata za wydanie karty
0 zł
70 zł rocznie za wznowienie karty
(brak opłaty po wykonaniu transakcji za min. 15 tys zł w ciągu ostatnich 12 miesięcy)
Opłata za obsługę karty
8 zł/miesiąc (96 zł/rok) lub 0 zł
Warunek zwolnienia
Brak opłaty miesięcznej po wykonaniu czterech płatności bezgotówkowych
Wypłata z bankomatów
6 proc. min. 10 zł

Pierwszą jest opłata miesięczna w wysokości 8 zł. Unika się jej po wykonaniu czterech płatności bezgotówkowych (z wyłączeniem przelewów). Co ciekawe, opłata nie występuje przy karcie wirtualnej (Mastercard NFC), tj. zapisywanej w telefonie.

Drugą daniną jest opłata roczna za wznowienie. Wynosi ona 70 zł. Wydawca z niej zwalnia, jeśli w ciągu roku wykonamy kartą Travel płatności na łącznie min. 15 000 zł, czyli ok. 1250 zł miesięcznie. Jeśli obroty sięgną 7500 zł (625 zł miesięcznie), danina też spadnie o połowę w porównaniu do poziomu standardowego.

W T-Mobile obowiązują najwyższe na rynku prowizje za niektóre operacje. Chodzi tu o wypłaty z bankomatów oraz przelewy z rachunku karty. Każda taka transakcja kosztuje aż 6 proc. nie mniej niż 10 zł!

Jeszcze więcej płaci się za ewentualne przewalutowanie płatności zagranicznych. Prowizja T-Mobile sięga aż 7,5 proc.

Lepiej też nie spłacajmy zadłużenia we wpłatomacie. Za taką operację zapłacimy 0,5 proc. prowizji (min. 3 zł).

Z drugiej strony karta kredytowa Travel oferuje najdłuższy na rynku okres bezodsetkowy – nawet 59 dni. Licząc od ostatniego dnia cyklu rozliczeniowego okres darmowego korzystania z kredytu wynosi 28 dni. Identycznie długi grace period dostępny jest jeszcze tylko w macierzystym Alior Banku.

Od zadłużenia nieuregulowanego we wskazanym terminie płaci się odsetki. Te są odrobinę mniejsze niż w większości banków i wynoszą 9,9 proc. (górny limit to obecnie 10 proc.).

Plastik uczestniczy w programie Priceless Specials, w którym wydanie kwoty przeliczane są na punkty, a te można wymienić na nagrody.

 

Czy karta kredytowa T-Mobile może być darmowa?

Pod pewnymi warunkami – tak. By uniknąć podstawowych opłat, musimy często używać karty (co najmniej cztery razy w miesiącu) i sporo nią wydawać (min. 1250 zł miesięcznie).

Wymagania i dokumenty

Telebank wydaje kartę kredytową osobom ze stałym dochodem. Oficjalnie nie podaje minimalnego dochodu, jakim klient musi się wykazać – wszystko zależy od jego zdolności kredytowej. Nieoficjalnie jest to min. 500 zł netto miesięcznie. To najniższa wymagana kwota na rynku.

Wniosek składa się:

 • przez internet,
 • telefonicznie,
 • w placówce,
 • przez bankowość internetową (dla stałych klientów, ale otwarcie konta osobistego nie jest konieczne do wyrobienia karty kredytowej w T-Mobile).

Zainteresowany musi przedstawić dokumenty potwierdzające źródło i wysokość comiesięcznych dochodów. Przykładowo zatrudnieni na etacie dostarczają z zakładu pracy zaświadczenie o zatrudnieniu i uzyskanym wynagrodzeniu z ostatnich trzech miesięcy.

Ale nie jest to żelazną regułą. Niekiedy akceptowane są wyciągi z konta albo zeszłoroczne zeznanie podatkowe. Zdarzają się przypadki, że wydawca plastiku honoruje oświadczenie  o dochodach (deklarację złożoną przez klienta).

W zależności od wnioskowanego limitu oraz warunków kredytowych zawarcie umowy następuje w trybie stacjonarnym, za pośrednictwem kuriera albo zdalnie.

Aktualne promocje

Obecnie nie jest dostępna żadna oferta specjalna dotycząca tej karty. Jednak niewykluczone, że wkrótce się pojawi (ostatnio T-Mobile Usługi Bankowe organizowały ją przed rokiem i w jej ramach można było uzyskać bonus na start oraz bezwarunkowe zwolnienie z opłaty miesięcznej i rocznej).

Jednak posiadanie karty kredytowej przyda się posiadaczom konta osobistego do uzyskiwania 5% zwrotu za zakupy. W zależności od taryfy ROR-u maksymalna premia dochodzi do 15 lub 25 zł miesięcznie i naliczana jest do odwołania.

Zalety i wady na koniec

Obecnie za wyrobieniem karty kredytowej MasterCard Travel T-Mobile Usług Bankowych może przemawiać bardzo długi okres bezodsetkowy oraz dostęp do money-backu przypisanego do konta osobistego. Karta nie oferuje bowiem żadnych bonusów na start.

Wiele osób będzie mieć problem z uniknięciem wszystkich opłat związanych z jej posiadaniem. Do tego narażają się na najwyższe na rynku prowizje za wypłaty z bankomatów i przelewy z rachunku.

5.5 Ocena Łączna
1 opinie
Karta kredytowa Travel

7.5Ocena Redakcji
Ocena karty
7.5
4Ocena Użytkowników
Ocena karty
4
ZALETY
 • możliwość uniknięcia opłat: miesięcznej i rocznej,
 • najdłuższy na rynku okres bezodsetkowy,
 • konkurencyjne oprocentowanie zadłużenia,
 • bardzo niski wymagany dochód,
 • bezwarunkowy brak opłaty miesięcznej za kartę w telefonie,
 • objęta programem Priceless Specials.
WADY
 • wysoki próg obrotów zwalniających z opłaty rocznej,
 • bardzo wysokie prowizje.
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
Karta kredytowa Mastercard Travel

Dokumenty do pobrania (pdf)

1 Opinia
 1. Odpowiedz
  D 18 Lipiec 2019 15:18
  Ocena karty
  40

  Przewalutowanie się odbywa zgodnie ze kursami Alior Banku, które są niekorzystne, lepiej wychodzi wziąć kartę z prowizją banku 2% i kursami mastercard. Ot taki – travel

  Pomocne(2) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0