Tanie-Konto.pl · ING Bank · Konto DIRECT

Konto DIRECT

Opinie (86)

ing

Bank ING przygotował dla swoich klientów ofertę konta internetowego – konto jest bardzo tanie w użytkowaniu, nawet darmowe, daje jednak sporo możliwości.

Konto Direct wyróżnia się następującymi parametrami: otwarcie i prowadzenie rachunku są darmowe. Bezpłatnie otrzymujemy kartę do konta, karta jest wyposażona w funkcję umożliwiającą płatności bezsytkowe). Posiadacz konta może wypłacać gotówkę bez prowizji we wszystkich krajowych bankomatach. Bezpłatnie wypłacać też może gotówkę w punktach z logo Cashback.

Za korzystanie z kart płatniczych również można nie płacić, jeśli w okresie rozliczeniowym dokona transakcji na 200 złotych. W przeciwnym wypadku bank nalicza miesięczną opłatę – 7 złotych.

Kartę płatniczą, za opłatą (15 złotych) można spersonalizować, umieszczając na niej własne zdjęcie.

Wyciągi z konta w systemie bankowym są bezpłatne. Wersja papierowa to koszt 9 złotych. Przelewy wykonywane w oddziale również kosztują 9 złotych, podobnie jak wypłata gotówki z konta.

Bank oferuje posiadaczom Konta Direct Limit zadłużenia w KONCIE – maksymalnie limit ten może wynieść do sześciokrotności wpływów na konto, maksymalnie 200 tysięcy złotych. Rozpatrzenie wniosku jest darmowe, odsetki są naliczane od wykorzystanej kwoty. Warunkiem otrzymania limitu jest dostarczenie do banku dokumentów poświadczających przychody. Ale jeśli na konto osobiste w ING banku od co najmniej pół roku wpływa wynagrodzenie czy też emerytura – nie trzeba żadnych zaświadczeń.

Opłaty za Konto Direct w ING

Konto z Lwem Direct
Prowadzenie konta [zł/miesiąc] 0
Przelew przez Internet (elixir) [zł] 0
Dostępne kartyVisa zbliżeniowa
Opłata za użytkowanie karty [zł/miesiąc]0 / 7 *
* 7 - jeśli nie dokonano karta transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 200 zł/miesiąc
Bankomaty darmowe (bez prowizji)Wszystkie bankomaty w Polsce
Wypłaty z innych bankomatów w Polsce0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą3% kwoty wypłaty
Pełna tabela opłat i prowizji
Zakładanie konta Direct w ING Banku Śląskim

Forum - Opinie i Pytania (86 komentarzy) :

Strony: Pierwsza 1 2 3 4 5 Ostatnia >>
 1. piotr
  piotr
  25.08.2014. 14:26

  Opinia

  Na poczcie możesz wpłacić pieniądze na konto dowolnego banku

 2. poppe
  poppe
  20.08.2014. 17:06

  wplata na poczcie

  Czy mozna wplacac na konto ing direct pieniadze poprzez poczte?

 3. byy
  byy
  20.07.2014. 15:45

  Opinia

  Odszedłem z tego banku i jedyne co to mam żal że tak późno, teraz jestem w DB i nawet o 7zł się nie upominają, przynajmniej mam za darmo :)

 4. col
  col
  10.07.2014. 09:09

  ALior

  ja z kolei zaczynam sie zastanawiac nad odejsciem z aliora. w kazdym banku coraz wiecej oplat

 5. Luk
  Luk
  07.07.2014. 14:00

  promocja

  Bardzo fajną mają teraz promocje aż chce się założyć konto 100zł. ci dają jak wydasz 1000zł.bez sensu co oni wyprawiają,żerują na klientach jeszcze do tego 7zł. płacisz za kartę miesięcznie a co roku niezła sumka już jest.Dlatego ja proponuję niech ktoś przed założeniem konta z promocji czy opłatę za kartę niech to przemyśli 2 razy czy się mu opyla ale nikt ci nie da kasy za założenie konta hehe ale tu niech tą promocję sobie wsadzą.

 6. Alicja
  Alicja
  17.05.2014. 11:58

  Konto w ING

  Posiadam je już od kilkunastu - co najmniej lat, od niedawna DIRECT,z którego jestem zadowolona.
  Niestety jako długoletni właściciel konta w tym banku już mniej, a to z uwagi na fakt zerowego oprocentowania, a na OKU zbyt małego.

 7. mir
  mir
  31.03.2014. 17:25

  KARTY ZBLIŻENIOWE

  informuję, że obecnie w przypadku kart płatniczych z funkcją zbliżeniową istnieje możliwość wyłączenia tej opcji. Celem wyłączenia funkcji zbliżeniowej należy zalogować się do ING BankOnLine i wybrać ikonę Karty, a następnie zakładkę Opcje obok numeru karty i dalej opcję Wyłącz zbliżeniowość. Po wybraniu tej opcji należy dokonać standardowej transakcji kartą z użyciem kodu PIN. Może być to również sprawdzenie salda na rachunku w bankomacie ING Banku Śląskiego

 8. szary
  szary
  07.03.2014. 19:33

  zamykam konto

  ludzie po co tyle krzyku mi tak dowalili oplaty w citibanku ze zamykam konto ale nie szukam przez jakis czas nowego banku zeby wszyscy tak zrobili i zrezygnowali z kont na pewien czas to byscie wiedzieli co by sie stalo wszystko by bylo za darmo mi sie podobala mobilizacja przez internet jaką zojkotowali kibice PZPN nie poszli na mecz reprezentacji i pzpn liczyl straty za bilety widzieliscie jacy mali sie zrobili i wlasnie trzeba sie zmobilizowac i zrobic to z bankami i daje głowe ze polowa pada albo sie polaczy z innym zeby przetrwac na polskim rynku? i co wy na to?

 9. Miroslaw36
  Miroslaw36
  02.03.2014. 11:34

  przelew

  Z konta oszczędniościowego firmowego - działalność gospodarcza jedoosobowa - na konto oszczedniościwe
  prywatne w tym samym banku czyli ING została mi policzona
  opłata za... no włśnie za co ???? Wynika z tego że jezeli przekładam pieniądze z jednej kieszeni do drugiej to muszę ponieść z tego tytułu koszta!!! Totalna bzdura.
  Po wielu latach, powoli zamkam wszystkie konta w ING Banku.Nie jest bank na któremu można powierzyć swoje oszczedności.

 10. tacim
  tacim
  20.01.2014. 10:33

  Nie jest źle.

  Ja mam konto chyba 4 lata zwykłe i firmowe. Wszelkie przelewy są gratis jak dla mnie to wystarczy.
  Oferty lokat śmiesznie niskie, OKO czasami dają więcej.
  Jak już pisano lipa jest karta zbliżeniowa.
  Konto firmowe również gratis mi to pasuje.

 11. Anonim
  Anonim
  03.11.2013. 07:53

  nowe karty visa

  Wcisneli na siłę nową kartę(dotychczasowa ważna jeszcze 3lata).

  Po otrzymaniu nowej karty Visa pobrali mi opłatę za nieużywaną Maestro mimo iż zgodnie z poniższym komunikatem
  nie mogę już z niej korzystać

  ,,Komunikat dla kart płatniczych do kont osobistych w PLN
  Jeżeli obecnie posiadają Państwo kartę VISA to po zamówieniu lub zmianie wizerunku i aktywacji nowej karty VISA zbliżeniowej, nie będzie możliwości korzystania z dotychczasowej karty. Ponadto, konsekwencją zamówienia nowej karty będzie jej nowy numer oraz nadanie kodu PIN. Jeżeli obecnie posiadają Państwo kartę Maestro / Maestro zbliżeniową to po zamówieniu lub zmianie wizerunku, zostanie wysłana do Państwa nowa karta VISA zbliżeniowa. Po aktywacji nowej karty VISA zbliżeniowej, nie będzie możliwości korzystania z dotychczasowej karty. Ponadto, konsekwencją zamówienia nowej karty będzie jej nowy numer oraz nadanie kodu PIN.''

  Czas zmienić konto.

 12. pivko
  pivko
  28.10.2013. 14:41

  ing

  To jest bank pełen ignorantów miałem z nimi 3 przygody i na tym koniec.

  do niedawna miałem konto internetowe i trzymałem na nim oszczędności ale po godzinie 15:00 nie można z nich korzystać przelewy po tej godzinie sa kięgowane nastepnego dnia wiec by wypłacic oszczednoscii i podjac gotowke masz tylko czas do 15:00

  Załatwiając niżej opisany kredyt trafiłem pomyłkowo do oddziału zajmującego się ubezpieczeniami a tam ku mojemu zdziwieniu impreza imieninowa wpełni i całość ekipy w górnolotnym stanie napisałem @ poprzez stone banku i wyrażali głeboki ubolewanie wskazując adres właściwego odziału

  i koleny epizot z w/w kredytem mieszkaniowym 250kPLN na 15 lat wszystko było fajnie i sprawnie miłem juz decyzje co do zdolnosci kredytowej, wizje lokalna przedstawiciela banku w kupowanej nieruchomości telefoniczne potwierdzenie zgody
  do chwili gdy dowiedzieli się że po 2 miesiącach chce spłacić całość. Tak przeciągali zatwierdzone wcześniej decyzje, iż zdążyłem kupić mieszkanie za gotówkę.. wtedy dzwonił nawet dyrektor odziału i tu miałem przyjemność się wyżyć zmieszałem gościa z jego poziomem

 13. bogdan
  bogdan
  02.10.2013. 19:30

  ing

  zaletą konta internetowego jest dobry system potwierdzeń ..każdy przelew żeby był zrealizowany musi
  mieć wpisany kod przysłany z banku na komórke
  ale to niestety tylko konto firmowe..konto prywatne
  tylko wybrane losowo przez bank przelewy więc zabezpieczenie liche

 14. Rudy
  Rudy
  28.09.2013. 15:50

  Konto OK, ale karta...

  Konto mam kilka lat i jak do tej pory chwalę sobie. Po "skarbonce" wreszcie nie czułem się okradany. Problemem była tylko Visa, która działała wyłącznie w wybranych placówkach. Po reklamowaniu niedziałającej karty zwrócili mi nawet pobraną opłatę i wydali MasterCard. Do dziś nie było żadnych powodów do narzekań, ale co dobre musi się skończyć. MasterCard kończy się ważność i bank nie przewiduje wydania kolejnej, dostałem znowu Visa. Na wycieczce poza krajem to "g" nie zadziałało. Zostałbym bez kasy, gdyby nie MasterCard. Nie chcę konta z niedziałającą kartą. W oddziale doznałem szoku, panienka wyraziła zdziwienie, że wyjeżdżam bez gotówki. Żebym miał o co się martwić? To po chwasta mi konto i karta jak polecacie wożenie gotówki? Szybciej zmienię bank, niż zaufam karcie Visa wydanej przez ING. Nie chcę więcej ryzykować.

 15. Agata
  Agata
  17.09.2013. 12:12

  NIE POLECAM!!!

  A ja mam dość!! Jestem od 8 lat Klientką ING , nigdy nie brałam od nich pożyczki, kredytu, miałam konta oszczędnościowe, osobiste i walutowe a oni mi po tylu latach rzetelności , na złożony wniosek o limit kredytowy w rachunku napisali:" wniosek rozpatrzony negatywnie". Poczułam się jak wielkie G. Bez słowa wyjaśnienia. Nie, bo nie??!! Jedyne, co ten banka ma to dobre reklamy......szkoda, ze nie mają obietnice z reklam zastosowania w rzeczywistości?? Nie polecam, kłamią mówiąc, że maja indywidualne podejście do Klienta. Ja się ewakuuję...a szkoda, myślałam, że za wierność potraktuje się mnie jak Klienta!!!

 16. qqu
  qqu
  29.07.2013. 13:34

  Słabizna

  Bank jak każdy inny mam konto od czasów Sląskiego, ale nie ma miesiąca by mnie nie irytowali, nie jestem amebą sam wiem co dla mnie dobre?:

  - nie chce debetowej karty zbliżeniowej, a innej nie ma, wystarczy komukolwiek kartę wyrwać z ręki i można płacić bezkarnie do czasu zablokowania, bez sprawdzania czy karta jest w ręce uprawnionej osoby, więc niech nie opowiadają że karta jest bezpieczna, pewnie zwiększy się ilość kradzieży fizycznych tych, kart teraz raczej nie ma to miejsca bo pin jest wystarczającym zniechęceniem dla drobnych złodziejaszków - bank oczywiście umywa łapki od odpowiedzialności za taki fakt,

  - od lat mam z pełnomocnikiem kartę kredytową, teraz bank likwiduje taką możliwość, będzie tylko jedna karta i to ta która jest dłużej ważna (oczywiście zbliżeniowa) i dochodzi do sytuacji że kartę będzie miał pełnomocnik a właściel nie !!!

  - oprocentowanie ROR 0%,

  - oprocentowanie OKO na poziomie błędu statystycznego,

  Co chwile zostają przycinane obiecywane przy zakładaniu konta przywileje, jak zwykle bank może wszystko a Klient tylko ma płacić - a co z umową?

 17. Justyna
  Justyna
  26.07.2013. 11:02

  Konto Direct

  Witam, ja jestem zadowolona z konta Direct, posiadam je od 6 lat. Opłaty czasem ponoszę a czasem nie ( zdarzaja się miesiące że płacę kartę mniej niż trzeba ) ale te 7 zł nie robi mi większej różnicy bo w zamian za to nie muszę się martwić gdzie jest bankomat z ING gdyż wypłaty ze wszystkich mam za darmo. Chwalę sobie tez wpłatomaty chociaż rzadko z nich korzystam.Kolejny pozytyw to bankowość internetowa dla mnie bardzo czytelna i prosta, w większości przelewy robię ze smartfona. Może to tez kwestia przyzwyczajenia do szaty graficznej i budowy strony :)
  Są dodatkowe koszty jak np. przelewy w placówce za 9 zł ale skoro mam konto internetowe to z placówki nie korzystam.

  Pozdrawiam

 18. bea
  bea
  21.06.2013. 16:26

  pożyczki w ing

  mam konto w ing od dawna i myślę, o rezygnacji po co piszą pożyczka w 15min ...lub pożyczka bez wychodzenia z domu korzystając ,że podobno internetowi mają lepiej wypisałam wniosek o pożyczkę online na następny dzień otrzymałam od banku ,że muszę donieść dokumenty odcinek od renty lub wyciąg bankowy /jakby sobie sami nie mogli sprawdzić /lub jeszcze inny dokument świadczący o zarobkach po jaką cholerę piszą ze wystarczy 800zl dochodu mój przekraczał no i po co ta oferta pożyczka online jak i tak muszę sie udać do placówki i tam odstać dobrą godz....to nieporozumienie nie szanują klienta juz ktoś tu tak napisal zmykam z ing

 19. opineo
  opineo
  23.04.2013. 20:35

  opinia

  Nie szanują klientów

 20. Mila
  Mila
  07.04.2013. 22:53

  Dijim Terrorysta haha

  Do Dijim:
  Uśmiałam się z Twojej głupoty, cieszy mnie fakt, że ING podszedł tak rzetelnie i fachowo i zablokował możliwość zrealizowania transakcji osobie, która posługuje się nieważnymi dokumentami. I nie zrobił z Ciebie terrorysty, widać, że znajomość przepisów prawa jest u \ciebie znikoma... Ustawa ta narzuca na banki określone obowiązki i dobrze, bo przynajmniej nie ma żadnej samowoli. A że nazewnictwo tejże ustawy takie a nie inne.... Powinni to zmienić, bo widać właśnie, że analfabeci czytają i nic z niej nie rozumieją....Zamiast zapoznać się z ustawą przeczytają tylko w tytule "terroryzm" i olaboga :)Następnym razem przeczytaj umowę, pilnuj ważności swoich dokumentów i złóż wniosek stosownie wcześniej. I dokształcaj się, poszerz swoje zainteresowania... Ja po Twoim komentarzu jestem w 100% pewna, że to właśnie w ING chcę mieć konto.

Strony: Pierwsza 1 2 3 4 5 Ostatnia >>

Dodaj komentarz

* = wymagane pole

:

:

:

: